Trabzon Valiliği otobüs yolculuğu için uyardı
Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler çerçevesinde şehirlerarası otobüs seyahatleri Valiliklerin iznine bağlanırken, konuyla ilgili Trabzon Valiliği bir açıklama yaptı.

28 Mart 2020 - 11:15:08

Çıktı Al

Yorum (0)

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler çerçevesinde şehirlerarası otobüs seyahatleri Valiliklerin iznine bağlanırken, konuyla ilgili Trabzon Valiliği bir açıklama yaptı.
Açıklamada, "Tüm vatandaşların bulunduğu şehirde kalması esas olmakla birlikte doktor kararıyla sevki uygun görülenler, birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastası olanlar, (anne, baba, çocuk, kayınvalide, kayınpeder), son 15 gün içerisinde geldiği yerde kalacak yeri bulunmayanlar 28.03.2020 Cumartesi, saat 17:00’den itibaren otogarlarda görev yapacak olan ’Seyahat İzin Kurulu’undan alacakları, ’Şehirlerarası Otobüs Seyahat İzin Belgesiyle seyahatlerini yapabileceklerdir" denildi.

KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Fiber hızında internet sunan Superbox’a gelen talep bir haftada 2 kat arttı
Uzaktan eğitim ve çalışma hayatını sürdürenler için Turkcell, internet talebini 4.5G altyapısı üzerinden çalışan Superbox ile aynı gün içerisinde karşıladığını açıkladı.
08.04.2020
Esenyurt’ta zabıtadan PTT önünde korona virüs önlemi
Yeni tip korona virüs nedeniyle emekliler Ramazan Bayramı ikramiyelerini erken almaya başlarken Esenyurt’ta zabıta ekipleri bu nedenle PTT önünde oluşabilecek yoğunluğun tedbirleri ihlal etmemesi için yoğun çaba sarf etti. Sosyal mesafe kuralına uyulmasını sağlayan ekipler, vatandaşların gruplar halinde PTT’ye girişini sağladı.
08.04.2020
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa, güne yüzde yüzde 0,11’lik yükselişle başladı.
08.04.2020
İSO Türkiye İhracat İklimi endeksi Mart’ta 35,7 oldu
İstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye İmalat Sektörü İhracat İklimi Endeksi, dünya genelinde ekonomik bozulmaya yol açan COVID-19 salgını nedeniyle Mart ayında sert düşüşle 35,7’ye geriledi. Endeks, Türk imalatçılarının ihracat ikliminde belirgin bir bozulmaya işaret etti.
08.04.2020
Asansörlere Covid-19 düzeni
Mamak Belediyesi, korona virüs önlemleri kapsamında asansörlerde sosyal mesafeyi sağlamak için yeni bir uygulama başlattı.
08.04.2020
Gine’nin COVID-19 ile mücadelesine TİKA’dan destek
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Covid-19 ile mücadelede Gineli engelli ve yetimleri yalnız bırakmıyor. TİKA Gine’de engelli ve yetim ailelere, hastanelere ve kamu kurumlarına olmak üzere toplamda 400 paket hijyen ve sarf malzemeleri yardımında bulundu.
08.04.2020
TÜRKİYE’DE SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 19 KİŞİ HAYATINI KAYBEDERKEN TOPLAM CAN KAYBI 5 BİN 363 OLDU. BUGÜN 45 BİN 232 TEST YAPILIRKEN BİN 12 YENİ VAKA GÖRÜLDÜ. BUGÜN İYİLEŞEN HASTA SAYISI BİN 298 OLARAK KAYITLARA GEÇTİ.
SON 24 SAATTE BİN 12 KİŞİYE KORONA VİRÜS TANISI KONULDU
TÜRKİYE’DE SON 24 SAATTE BİN 12 KİŞİYE KORONA VİRÜS TANISI KONULDU. BİN 298 KİŞİ İYİLEŞİRKEN, 19 KİŞİ VİRÜS NEDENİYLE HAYATINI KAYBETTİ.
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA, "SON 3 GÜNDE ORTALAMA ENTÜBE HASTA SAYISI EN YÜKSEK 5 İL; İSTANBUL, ANKARA, KONYA, DİYARBAKIR, BURSA. ORTALAMA YOĞUN BAKIM HASTA SAYISI EN YÜKSEK 5 İL; İSTANBUL, ŞANLIURFA, ANKARA, GAZİANTEP VE KONYA. BEKLEDİĞİMİZ SONUÇLAR İÇİN TEDBİRLERE DAHA FAZLA UYALIM" DEDİ.
EYÜPSULTAN BELEDİYESİ’NİN HALK GEZİLERİ BAŞLADI
SAĞLIK BAKANLIĞI: “SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 21 CAN KAYBI, BİN 16 YENİ VAKA”
KLİMALARDAKİ GİZLİ TEHLİKE
"SANAL ANJİYO ERKEN TANIDA BÜYÜK ROL OYNUYOR"
GİRESUN FINDIĞIN ANAVATANI VE KİRAZIN BAŞKENTİ
BAKAN ERSOY’DAN AYASOFYA PAYLAŞIMI
PANDEMİ DÖNEMİNDE DİYET YAPMAYIN
KENT KONSEYİ KÜLTÜR VE SANATIN BAŞKENTİ İÇİN ÇALIŞIYOR

EN ÇOK OKUNANLAR