Bakan Turhan ’Evde Kal’ kampanyasına destek verdi
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, ’korona virüs’ten korunmak için alınan tedbirler çerçevesinde başlatılan ’Evde Kal’ kampanyasına destek verdi. Bakan Turhan, tüm vatandaşlara Sağlık Bakanlığının tedbirlerine uyma ve evde kalma çağrısında bulundu.

25 Mart 2020 - 12:15:17

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, ’korona virüs’ten korunmak için alınan tedbirler çerçevesinde başlatılan ’Evde Kal’ kampanyasına destek verdi. Bakan Turhan, tüm vatandaşlara Sağlık Bakanlığının tedbirlerine uyma ve evde kalma çağrısında bulundu.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, evinden yaptığı açıklamada korona virüs salgınının bulaşma riskini azaltmak için sokağa çıkmamak ve olabildiğince evde kalmak gerektiğini belirterek, "Dünyayı etkisi altına alan ’korona virüs’ salgını neticesinde virüsün bulaşma etkisini azaltmak için sokağa çıkmamak ve mümkün olduğu kadar evde kalmak gerekiyor. Evde geçirdiğimiz süreyi verimli hale getirebiliriz. Kitap okuyabilir, el işi hobileri yapabilir, hatta evde eşlerimizin yaptığı yemekleri yapmayı öğrenebiliriz" dedi.
Evde geçirilen vakti değerlendirip aileyle daha uzun vakit geçirebilineceğini aktaran Bakan Turhan, "Yoğun iş hayatı tempomuz var. Bu molayı bir vesile haline getirerek aile bireylerimizle daha uzun sohbetler yapabilir, hatta edindiğimiz tecrübeleri çocuklarımızla paylaşarak hayata dair fikir alışverişinde bulunabiliriz" diye konuştu.
Korona virüsten korunmak için Sağlık Bakanlığının sürekli duyurular yayınladığını belirten Turhan, virüsten korunmak için önerilerde bulunarak, şunları kaydetti:
"Şimdi ’korona virüs’ riskinden korunmak için yapmamız gerekenleri Sağlık Bakanlığı sürekli duyuruyor. Birkaç uyarıda ben yapayım; panik yok ama tedbir şart. Ellerimizi sık sık yıkayacağız, kalabalık ortamlara girmeyeceğiz, sosyal mesafeyi koruyacağız ve sarılmak, tokalaşmak yerine gönül selamıyla selamlaşacağız. ’Evde Kal, Uzak Kalma’ ve unutma korona alacağımız hiçbir tedbirden güçlü değildir."

KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Zorunlu olmadıkça kesinlikle evden dışarı çıkmamalısınız”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Korona virüse karşı amansız bir mücadele yürütüyoruz. Bu virüs en çok yaşlıları ve kronik hastalığı bulunanları etkiliyor. Bunun için öncelikle hijyen kurallarına kati suretle riayet etmeli, sosyal mesafeyi olabildiğince artırmalı ve en önemlisi zorunlu olmadıkça kesinlikle evden dışarı çıkmamalısınız” dedi.
20.03.2020
Esenyurt’ta kimyasal boya ve plastik ürünler fabrikasında yangın
Esenyurt’ta bulunan 3 katlı kimyasal boya ve plastik ürünler fabrikası alev alev yandı. Ekipler tarafından kontrol alınan yangın drone ile havadan görüntülendi.
21.03.2020
Tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık eğitimi yönetmeliğinde yapılan değişiklik Resmi Gazete’de
Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği’nde yapılan ve Resmi Gateze’de yayımlanan değişikliğe göre, uzmanlık eğitimi alan hekimler, olağan dışı ve hizmetin normal olarak sürdürülemediği hallerde, hekimlik görevlerini yürütmek üzere eğitim gördüğü kurumun dışındaki aynı il sağlık tesislerine 3 ayı geçmemek üzere görevlendirilebilecek.
21.03.2020
İçişleri Bakanlığından vatandaşlara uyarı
İçişleri Bakanlığı, koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında uygulanan “sosyal mesafe” kuralına asker uğurlamalarında da uyulması konusunda vatandaşları uyardı.
21.03.2020
Genç kadın evinin banyosunda ölü bulundu
Gece saatlerinde yakınlarının ulaşamadığı genç kadın, evinin banyosunda ölü bulundu. Polis ekipleri bina ve çevresinde geniş güvenlik önlemi alırken olay yeri inceleme polisleri cansız beden ve çevresinde cinayet şüphesinden dolayı detaylı inceleme yaptı.
21.03.2020
Yurtta hava durumu
Yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Anadolu’nun doğusu çok bulutlu, Iğdır hafif yağmurlu, Ağrı ve Hakkari çevreleri ile Van’ın doğu ilçelerinin hafif kar yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
21.03.2020
DR. MEHMET YAVUZ: "KORONA KILIĞINA GİRMİŞ BİR PSİKOLOJİK KORKU SALGINI VAR"
SAĞLIK-SEN GİRESUN ŞUBESİ’NDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK ZİYARETİ
PANDEMİ İZOLASYON TAKİP UYGULAMASI BAŞLADI
COVİD-19 HAKKINDA HAMİLELERİN BİLMESİ GEREKENLER
MİNİKLERDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MEKTUP
ÇOCUKLARLA KORONA VİRÜS HAKKINDA NASIL KONUŞMALIYIZ
GÜMÜŞHANE’DE SAĞLIK ÇALIŞANLARI ARKADAŞLARINI ALKIŞLADI
’’KORONAVİRÜS İNSANLARDA YOĞUN KAYGIYA NEDEN OLUYOR’’
KADİM SANATLAR ARTIK ONLINE
’’COVID- 19 BELİRTİLERİNDE KBB HEKİMLERİNİ İLGİLENDİREN ŞİKAYETLER DE GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULMASI GEREKİR’’
DÜZENLİ CEVİZ TÜKETİMİNİN KADINLARIN SAĞLIĞINA VE UZUN ÖMRE ETKİSİ
’’HER YAŞ İÇİN GÜNLÜK EGZERSİZ ŞART’’

EN ÇOK OKUNANLAR