Türk girişimciler yazılım yapan ‘yazılım’geliştirdi
İki genç girişimci bilgisayar mühendislerini binlerce kod yazmaktan kurtaracak ‘yazılım’ geliştirdi.

13 Mart 2020 - 11:00:14

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
İki genç girişimci bilgisayar mühendislerini binlerce kod yazmaktan kurtaracak ‘yazılım’ geliştirdi.
Genç girişimciler Yusuf Demir ve Alper Duysak geliştirdikleri yazılımla bilgisayar mühendislerini binlerce kod yazmaktan kurtarıyor. Zontroy Code Generator adı verilen yazılım kendi kendine kodlama yaparak maliyetten ve zamandan yüzde 50 tasarruf sağlıyor. Destek için TÜBİTAK’a başvuru yapan girişimciler yerli Oracle olma yolunda ilerliyor.
Zontroy’un insanlar için teknoloji üreten bir yazılım olduğunu ifade eden Yusuf Demir “Ülkemizden çıkan pek çok başarılı teknoloji girişimi var. Ancak bunların hedef kitlesi ya kurumsal müşteriler ya da son kullanıcılar. Zontroy ise hem bireysel hem de kurumsal olarak teknoloji geliştiren herkesi hedef kitlesi olarak kabul eden ve teknoloji geliştirme süreçlerinde verimliliği arttırma gayesi taşıyan, global vizyona sahip bir girişim. Belki Zontroy bir Facebook olmayacak ancak bir sonraki Facebook’u geliştirecek olanlar, Zontroy teknolojilerini kullanmak isteyebilirler” dedi.
Zontroy Code Generator’ın işletme ve yazılımcılara yüzde 10-yüzde 50 arasında maliyet ve zamandan tasarruf ettirdiğini belirten Alper Duysak da “Aslında Zontroy, kaynak kod yazma sürecini kısaltan bir yazılım geliştirme aracı. Kod yazan kişilerin manuel olarak yazmak zorunda olduğu pek çok kodun otomatik olarak oluşturulmasını sağlıyor. Java, Javascript, C#, Python, Pascal, Ruby, XML, JSON, SQL ve diğer bütün programlama dillerini destekliyor. Böylece 40 kişilik bir ekibin yazdığı programı 20 kişi ile bitirmek mümkün. Ya da 40 milyon liralık bir programı 20 milyon lira ile tamamlayabilirsiniz. Zontroy ile yazılım geliştirmede temel araçlardan bir tanesi olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
Kurulumu ve kullanması çok kolay olan Zontroy Code Generator ile küçük ve basit uygulamaları yüzde 100 yapmak mümkün. Programla hata payı neredeyse sıfırlanırken tekrar eden işlerin önüne geçiliyor. Ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki sürümü mevcut olan yazılım devam eden projelerde de kullanılabiliyor.
KAYNAK: İHA


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Giresun’da köylüleri endişelendiren  göç dalgası
Corona virüsü nedeniyle şehirlerde alınan tedbirler sonucu neredeyse hayat durma noktasına gelirken, köylerde de komşuluk ve yardımlaşma ilişkilerine mesafe koyuldu.
30.03.2020
Eyüpsultanlı çocuklar, resimlerle “EvdeKalEyüpsultan” dedi
Eyüpsultan Belediyesi, korona virüs nedeniyle okulların tatil edilmesi ve güvenlik amacıyla evlerde kalan çocuklar için sosyal medya hesapları üzerinden “EvdeKalEyüpsultan” temalı resim yapma etkinliği düzenledi.
30.03.2020
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, koronavirüs sebebiyle tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu.
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, koronavirüs sebebiyle tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu.
30.03.2020
İDDEF’ten koronavirüs ile mücadeleye tam destek
Tüm dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan Koronavirüs tehdidinin yol açtığı ekonomik ve sosyal sorunlardan etkilenen ihtiyaç sahipleri için İDDEF tarafından yardım kampanyası başlatıldı.
30.03.2020
Vatandaşlar sosyal mesafe kuralına yine uymadı
Korona virüs tedbirleri kapsamında alınan önlemlerden biri sosyal mesafe kuralıydı. Ancak, kural Esenyurt Kaymakamlığı önünde oluşan uzun kuyruklarda bekleyen vatandaşlar tarafından hiçe sayıldı.
30.03.2020
Kendine ‘polis’ süsü veren gaspçı yakalandı
İstanbul Fatih’te, kendine ‘polis’ süsü vererek önünü kestiği kişinin cüzdanından 200 dolar parayı gasp eden şüpheli polis tarafından yakalandı.
30.03.2020
SÜREKLİ AYNI HAREKETİ TEKRAR EDİYORSANIZ TENDON YARALANMALARINA DİKKAT
BAKAN KOCA’DAN İĞNELİ UYARI
SON 24 SAATTE BİN 19 KİŞİYE KORONA VİRÜS TANISI KONULDU
TÜRKİYE’DEN KAZAKİSTAN’A TIBBİ MALZEME YARDIMI
DEVLET OPERA VE BALESİ FESTİVAL PROGRAMINI AÇIKLADI
SİNCAN’DA KIRAATHANE BULUŞMALARI DİJİTAL ORTAMDA
BEYPAZARI’NDA TARİH VE KÜLTÜR MÜZESİ ZİYARETÇİLERİNİ YENİDEN KABUL ETMEYE BAŞLADI
COVİD-19 SONRASI AKCİĞERLERDE KALICI HASAR ENDİŞESİ
“ÇOCUKLUKTAKİ ŞİDDET ASTIMA NEDEN OLABİLİR”
BAKAN KOCA: ”YENİ VAKA SAYILARINI BUGÜN UYGULADIĞIMIZ TEDBİRLERLE DÜŞÜRELİM”
EYÜPSULTAN BELEDİYESİ’NİN HALK GEZİLERİ BAŞLADI
SAĞLIK BAKANLIĞI: “SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 21 CAN KAYBI, BİN 16 YENİ VAKA”

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR