Dursun Özbek: "’Dursun Özbek hisseleri sattı’ sloganını söyleyebilmek için bunu yaptılar"
Galatasaray eski Başkanı Dursun Özbek, borcuna karşılık verilen hisselerin satışıyla ilgili yaptığı açıklamada, "’Satın hisseleri benim paramı verin’ dedim. Onlar ’Satmayız, biz sana vekalet verelim sen sat’ dediler. Bugün anlıyorum bunu niye tercih ettiler. Bugün rahatlıkla çıkıp ’Dursun Özbek hisseleri sattı’ sloganını söyleyebilmek için bunu yaptılar" dedi.
Anasayfa  >   SPOR

11 Mart 2020 - 17:45:13

Çıktı Al

Yorum (0)

Galatasaray eski Başkanı Dursun Özbek, borcuna karşılık verilen hisselerin satışıyla ilgili yaptığı açıklamada, "’Satın hisseleri benim paramı verin’ dedim. Onlar ’Satmayız, biz sana vekalet verelim sen sat’ dediler. Bugün anlıyorum bunu niye tercih ettiler. Bugün rahatlıkla çıkıp ’Dursun Özbek hisseleri sattı’ sloganını söyleyebilmek için bunu yaptılar" dedi.
Galatasaray eski Başkanı Dursun Özbek, divan kurulu toplantısında kürsüye çıkarak açıklamalarda bulundu. Görev süresinde Galatasaray’a yaklaşık 21 milyon Euro kasa kolaylığı sağladığını belirten Özbek, "Galatasaray fayda üretmek için kasa kolaylığı sağladı. Söz konusu rakam 21 milyon Euro. Bugünkü değeri 140 milyon TL. Bu finasman boyutuna katkı vermek için yapıldı. Göreve geldiğinde başkana kendilerini hiçbir şekilde sıkıştırmayacağımızı ama bunun bir program dahilinde bunun da tasviye gerektiğini söyledim. 2 sene sürüncemede kaldı. Şirketlerin yasal mevzuatı çerçevesinde hem başkana hem de Abdurrahim Albayrak ile defalarca telefon ve yüz yüze görüşmelerimiz olmasına rağmen ilgi duyulmadı. Bu görüşmelerden sonuç alınamayınca yasal takibe mecbur kalındı" şeklinde konuştu.

"Kulübün durumunu çok iyi bildiğimizden bu teklifi kabul ettik"
Geçtiğimiz sene kulüpte ile mutabakata vardıklarını söyleyen Dursun Özbek, "Kulüp bize teklif getirdi. Hem bize hem de Bankalar Birliği’ne teklif yaptı. Çünkü Bankalar Birliği de soruyor. Bu borcun tasfiyesi için hisse senedinin satışından gelecek nakit yaklaşık 5 milyon Doları Özbek Turizm’e verecek, geri kalan 14-15 milyon Euro da 2022 yılının sonuna kadar vadelendirilmesi şeklinde bize ve Bankalar Birliği’ne mektup verdiler. Kulübün durumunu çok iyi bildiğimizden bu teklifi kabul ettik. Defalarca yapılan çağrıya rağmen bir protokol yapalım dedim. Bu şekil aynen devam etsin. Neticede Bankalar Birliği aracı oldu ve protokol yapıldı. Defalarca Başkan ve Kaan Kançal burada, ’Dursun Özbek 3.1’lik hisseyi sattı’ şeklinde ifadeler kullandı. Hisseler Galatasaray Kulübü’nün malı, Özbek Turizm senin rızan olmadan nasıl satar. Bu münakaşalar devam ederken Ziraat Bankası’nda bir toplantı yapıldı. Yusuf Günay vardı. O gün itibariyle ‘Kulübün parası var, dolayısıyla Özbek Turizm’e olan borç bu nakit fazlasıyla bu nakit vasıtasıyla ödenebilir’. Günay paranın gideceği yerinin hazır olduğunu söyledi. Özbek Turizm bir Galatasaray olarak elbette kasadan ödenmesini tercih ederdik. Yönetimle yaptığımız toplantılarda, ’Satın hisseleri benim paramı verin’ dedim. Onlar ’Satmayız, biz sana vekalet verelim sen sat’ dediler. Bugün anlıyorum bunu niye tercih ettiler. Bugün rahatlıkla çıkıp ’Dursun Özbek hisseleri sattı’ sloganını söyleyebilmek için bunu yaptılar. Bunu söyleminin yanlış olduğunu düşünüyorum ve bunu söyleyenleri de söyleyenleri kınıyorum. Galatasaray kendi borç yükünü hafifletmek finansman temin etmek için bu hisselerin satışını düzenlemiştir. Başka hiç kimse bu satışı yapamaz. Ama bana verdikleri vekaletin bugün ne anlama geldiğini çok iyi anlıyorum. O gün sayın başkan paranız vardı. Yusuf Günay da oradaydı. Kasadaki mevcut paradan ödemek istemediniz. Yeri var dediniz. Biz ancak hisse satarak karşılayabiliriz dediniz. Hisse satışında da bana ifade edilen başkanımızın kırmızı çizgisi hisse satışı dolayısıyla biz kesinlikle buna gitmek istemeyiz dediniz. Biz sana vekalet verelim sen sat. Mutlaka evinizi ve arabanız satmak için vekalet verebilirsiniz. Vekalet verdiğiniz zaman vekalet verdiğiniz kişi mi satmış olur" diye konuştu.
KAYNAK: İHA

Etiketler: SPOR,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Nursal Bilgin hayatını kaybetti
Kasımpaşa-Denizlispor mücadelesinde tribünde fenalaşarak hastaneye kaldırılan Kasımpaşa eski sportif direktörü Nursal Bilgin, vefat etti.
24.02.2020
(Özel) Kartal’da 45 bin TL’lik lastik hırsızlığı kamerada
Kartal’da bir oto lastikçi dükkanın önüne minibüs ile gelen 5 şahıs dükkanın kapısının kilitlerini kırıp içeri girdiler. Şahıslar yaklaşık değeri 45 bin TL olan lastikler ile dükkanda bulunan ruhsatlı tüfeği çalıp minibüse yükleyip kaçtılar. Hırsızlık anları ise dükkanın güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.
25.02.2020
İsmail Karal: “Bir puan ile iki-üç basamak yukarıya çıkabilirdik”
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İsmail Kartal, Başakşehir maçının ardından yaptığı açıklamada, “Bir puan ile iki-üç basamak yukarıya çıkabilirdik” dedi.
24.02.2020
Bakan Akar, Ukraynalı mevkidaşı ile görüştü
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna Savunma Bakanı Andriy Zagorodnyuk ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
24.02.2020
Kaza yapan uçağın pilotu tutuklandı
Uçak kazasına ilişkin adliyeye sevk edilen uçağın kaptan pilotu, “taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olma” suçundan tutuklandı.
24.02.2020
Çaykur Rizespor taraftarından tesislerde protesto
1 mağlup olan Çaykur Rizespor’da bir grup taraftar tesislerin önüne gelerek mağlubiyeti protesto etti.
24.02.2020
BAKAN KOCA: ”YENİ VAKA SAYILARINI BUGÜN UYGULADIĞIMIZ TEDBİRLERLE DÜŞÜRELİM”
BAKAN KOCA’DAN SOSYAL MESAFE UYARISI
TÜRKİYE’DE SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 19 KİŞİ HAYATINI KAYBEDERKEN TOPLAM CAN KAYBI 5 BİN 363 OLDU. BUGÜN 45 BİN 232 TEST YAPILIRKEN BİN 12 YENİ VAKA GÖRÜLDÜ. BUGÜN İYİLEŞEN HASTA SAYISI BİN 298 OLARAK KAYITLARA GEÇTİ.
SON 24 SAATTE BİN 12 KİŞİYE KORONA VİRÜS TANISI KONULDU
TÜRKİYE’DE SON 24 SAATTE BİN 12 KİŞİYE KORONA VİRÜS TANISI KONULDU. BİN 298 KİŞİ İYİLEŞİRKEN, 19 KİŞİ VİRÜS NEDENİYLE HAYATINI KAYBETTİ.
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA, "SON 3 GÜNDE ORTALAMA ENTÜBE HASTA SAYISI EN YÜKSEK 5 İL; İSTANBUL, ANKARA, KONYA, DİYARBAKIR, BURSA. ORTALAMA YOĞUN BAKIM HASTA SAYISI EN YÜKSEK 5 İL; İSTANBUL, ŞANLIURFA, ANKARA, GAZİANTEP VE KONYA. BEKLEDİĞİMİZ SONUÇLAR İÇİN TEDBİRLERE DAHA FAZLA UYALIM" DEDİ.
EYÜPSULTAN BELEDİYESİ’NİN HALK GEZİLERİ BAŞLADI
SAĞLIK BAKANLIĞI: “SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 21 CAN KAYBI, BİN 16 YENİ VAKA”
KLİMALARDAKİ GİZLİ TEHLİKE
"SANAL ANJİYO ERKEN TANIDA BÜYÜK ROL OYNUYOR"
GİRESUN FINDIĞIN ANAVATANI VE KİRAZIN BAŞKENTİ
BAKAN ERSOY’DAN AYASOFYA PAYLAŞIMI

EN ÇOK OKUNANLAR