Trenler ’korona virüs’e karşı hazır
TCDD Taşımacılık AŞ. Genel Müdürlüğü, ’korona virüs’ salgını sebebiyle, bünyesinde bulundurduğu trenlere rutin temizliğin yanı sıra dezenfektede yapıyor.

11 Mart 2020 - 17:30:03

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
TCDD Taşımacılık AŞ. Genel Müdürlüğü, ’korona virüs’ salgını sebebiyle, bünyesinde bulundurduğu trenlere rutin temizliğin yanı sıra dezenfektede yapıyor.
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık AŞ. Genel Müdürlüğü, seferini dolduran trenlere gün sonunda rutin olarak temizlik işlemi uyguluyordu. Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni nesil ’korona virüs’ salgını sonrasında Taşımacılık AŞ, trenlerdeki temizlik işlemlerinin yanı sıra dezenfekte tedbirleri de uygulamaya başladı.

"Trenler merkeze döndüklerinde özel ilaçlarla dezenfekte ediliyor"
Gün içerisinde, 23 bin yolcu taşıyan yüksek hızlı, 45 bin yolcu taşıyan konvansiyonel, 430 bin yolcu taşıyan Marmaray ve 39 bin yolcu taşıyan Başkentray trenleri, sefer sayılarını tamamladıktan sonra rutin bakım için merkeze dönüyorlar. Bakımları tamamlandıktan sonra rutin temizlik işlemi gerçekleştirilen trenlere, ’korona virüs’ salgını tedbirleri kapsamında insan vücuduna zarar vermeyen ilaçlarla dezenfekte uygulanmaya başlandı.

"Özel kıyafetli ekipler trenin en kuytu köşeleri dahil dezenfekte ediliyor"
Özel kıyafetli ve maskeli ekipler, temizliği tamamlanan trenlerin koltuk üstleri ve altlarına, koltuk arkalarına, bagaj kısımlarına, tuvaletlere, kapılara ve kapı kollarına, yolcuların ayaklarını koydukları ayaklıklara ve makinist kabinine kadar her yeri insan vücuduna zarar vermeyen ilaçlar ve özel makinelerle iki defa dezenfekte ediyor. Dezenfekte işlemi tamamlanan trenler, kullanım için hazır olduktan sonra seferlerine başlıyor.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Gaziosmanpaşa’da sağlık çalışanlarından ‘Anneler Günü’ sürprizi
Korona virüsle mücadelede önemli bir rol üstlenen sağlık çalışanları, pandemi sürecinde uzak kaldıkları annelerinin Anneler Gününü sürpriz yaparak uzaktan kutladı. Sürprize destek veren Gaziosmanpaşa Belediyesi ekipleri, çiçek kolonya ve koruyucu götürerek sağlık çalışanları ve annelerini cep telefonuyla görüntülü görüştürdü.
09.05.2020
Anneler Günü çiçeklerine virüs önlemi
Sokağa çıkma kısıtlamasında Anneler Günü dolayısıyla açık olacak çiçekçiler, korona virüse karşı önlemlerini artırdı. Siparişler, hijyen kurallarına uygun olarak hazırlanırken, çiçekler maske ve eldivenlerle adreslere teslim edilecek.
09.05.2020
’’Menopoz sonrası inme riskine dikkat’’
Dr. Öğr. Üyesi Berkan Kaplan, ’’55 yaştan sonraki her 10 yılda inme riski 2 kat artıyor. Ayrıca daha çok erkeklerde görülen inmenin, menopoz sonrası dönemde kadınlarda görülme sıklığında da artış var. Migren, uyku apnesive bazı enfeksiyonların inme ile muhtemel ilişkisi de bulunuyor’’ dedi.
10.05.2020
EGM: “Nusaybin’deki olayla ilgili hakkında soruşturma başlatılan polis görevden el çektirildi”
Emniyet Genel Müdürlüğü, Mardin’in Nusaybin ilçesinde bir site bahçesinde meydana gelen olayla ilgili hakkında soruşturma başlatılan bir polis memurunun görevden el çektirildiğini açıkladı.
10.05.2020
’Beyoğlu Kültür Yolu’ çalışmaları devam ediyor
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Beyoğlu Kültür Yolu Projesi kapsamında yer alan Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi, tarihi Atlas Sineması ve Atatürk Kültür Merkezi’nde sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi.
09.05.2020
“Beyoğlu Kültür Yolu
Galata Kulesi’nin bulunduğu meydanı turizm açısından daha değerli hale getirmek ve kültür sanat etkinliklerinin başlangıç noktası yapmak hedefiyle Kültür ve Turizm Bakanlığınca hazırlanan Beyoğlu Kültür Yolu Projesi’nde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.
09.05.2020
BAKAN KOCA’DAN SOSYAL MESAFE UYARISI
TÜRKİYE’DE SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 19 KİŞİ HAYATINI KAYBEDERKEN TOPLAM CAN KAYBI 5 BİN 363 OLDU. BUGÜN 45 BİN 232 TEST YAPILIRKEN BİN 12 YENİ VAKA GÖRÜLDÜ. BUGÜN İYİLEŞEN HASTA SAYISI BİN 298 OLARAK KAYITLARA GEÇTİ.
SON 24 SAATTE BİN 12 KİŞİYE KORONA VİRÜS TANISI KONULDU
TÜRKİYE’DE SON 24 SAATTE BİN 12 KİŞİYE KORONA VİRÜS TANISI KONULDU. BİN 298 KİŞİ İYİLEŞİRKEN, 19 KİŞİ VİRÜS NEDENİYLE HAYATINI KAYBETTİ.
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA, "SON 3 GÜNDE ORTALAMA ENTÜBE HASTA SAYISI EN YÜKSEK 5 İL; İSTANBUL, ANKARA, KONYA, DİYARBAKIR, BURSA. ORTALAMA YOĞUN BAKIM HASTA SAYISI EN YÜKSEK 5 İL; İSTANBUL, ŞANLIURFA, ANKARA, GAZİANTEP VE KONYA. BEKLEDİĞİMİZ SONUÇLAR İÇİN TEDBİRLERE DAHA FAZLA UYALIM" DEDİ.
EYÜPSULTAN BELEDİYESİ’NİN HALK GEZİLERİ BAŞLADI
SAĞLIK BAKANLIĞI: “SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 21 CAN KAYBI, BİN 16 YENİ VAKA”
KLİMALARDAKİ GİZLİ TEHLİKE
"SANAL ANJİYO ERKEN TANIDA BÜYÜK ROL OYNUYOR"
GİRESUN FINDIĞIN ANAVATANI VE KİRAZIN BAŞKENTİ
BAKAN ERSOY’DAN AYASOFYA PAYLAŞIMI
PANDEMİ DÖNEMİNDE DİYET YAPMAYIN

EN ÇOK OKUNANLAR