Taksim Meydanı’nda vatandaşların korona virüs önlemi
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Türkiye’de ilk “Korona virüs” vak’asını açıklamasının ardından vatandaşlarda önlemlerini almaya başladı. Taksim Meydanı’nda ve metrodan çıkan vatandaşların maske taktıkları gözlendi.

11 Mart 2020 - 11:30:13

Çıktı Al

Yorum (0)

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Türkiye’de ilk “Korona virüs” vak’asını açıklamasının ardından vatandaşlarda önlemlerini almaya başladı. Taksim Meydanı’nda ve metrodan çıkan vatandaşların maske taktıkları gözlendi.
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Ankara’da yaptığı açıklamada Türkiye’de ilk “Korona virüs” vak’asına rastlandığını açıklamasının ardından vatandaşlarda önlemlerini almaya başladı. Bu kapsamda toplu taşıma kullanan vatandaşların virüsten korunabilmek için maske taktıkları gözlendi. Taksim Meydanı’nda ve metrosundan çıkan bazı vatandaşlarda maske görüldü.

“Hijyen olursa korona virüs sizi bulsa da gidecektir”
Önlem hakkında konuşan Uğur Çınar, “Bizim dikkat etmemiz değil, yaşlı insanların dikkat etmesi önemlidir. Bizim yaşımızdaki insanlarda çok az görülürken, 60 yaş üstü insanlarda daha fazla görülüyor. Bize bulaşıp bulaşmaması bir şeyi değiştirmez. Biz yine önlemimizi alıyoruz ama daha çok yaşlıların önlem alması lazım. El yıkadıktan yani hijyen önlemini aldıktan sonra maske önlemi daha çok solunumun geçmesini engelliyor. Tabi yüzde 100 bir çözüm yolu değil ama yine de önlemimizi alıyoruz. Ben yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum. Toplu taşım çok kullanıyorum. Vatandaşlarımız ellerinden geldiğince toplu taşımayı az kullanmaya çalışsın. Hijyen olarak da bol bol ellerini yıkasınlar, duş almalılar. Bu sayede korona virüs sizi bulsa da gidecektir” dedi.

“Toplu taşımalara az binilmesi gerekiyor”
Emir Aydoğdu ise, “Toplu taşımalara az binilmesi gerekiyor. Yaşlıların da dışarıya çıkmaması gerekiyor. Maske takıp da gezmek gerekiyor, ben 5 dakikadır kullanıyorum. Haberi dün akşam saatlerinde aldık, Sağlık Bakanı ülkemizde görüldüğüne dair açıklama yapmış. O zaman öğrendim” ifadelerini kullandı.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Vodafone’dan ücretsiz SIM kart teslimatı
SIM kartını kaybeden ya da arızalanan, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı kullanıcılar, herhangi bir kronik rahatsızlığı olanlar, dışarı çıkamayan sağlık personeli, askeri personel ve engelli bireyler için ücretsiz SIM kart teslimatı yapılıyor.
14.04.2020
Küçükçekmece Belediyesinden korona virüs mesaisi
Küçükçekmece Belediyesi, küresel kriz haline gelen korona virüs vakalarının artışını önlemek ve kentte eşitliği sağlamak hedefinden hareketle sahadaki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
14.04.2020
Trabzonspor, 46 sezonluk Süper Lig tarihinde bin 520 maç yaptı
Süper Lig’de lider konumda olan Trabzonspor, 46 sezonluk lig tarihinde bugüne kadar bin 520 maç yaptı. Bordo-mavili takımın formasını en çok terleten isim ise 653 maçla şu an A Milli Takım Teknik Direktörü olan Şenol Güneş. Güneş’i, 611 müsabakayla Hami Mandıralı takip etti.
14.04.2020
Doktora mezunları artık ALES’ten muaf olacak
YÖK Başkanı M. A. Yekta Saraç, “Bugün yayımlanan yönetmelik değişikliği ile doktora mezunlarımızın yüksek lisans ve doktora programlarına başvurularında daha önceden istenilen ALES’e girme şartı artık aranmayacak” dedi.
14.04.2020
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak:
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak: "Pazartesi itibari ile 2,1 milyon vatandaşımıza 12.1 milyar TL’lik kaynak tahsis edildi."
15.04.2020
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa, güne yüzde 0,40’lık yükselişle başladı.
15.04.2020
GİRESUN FINDIĞIN ANAVATANI VE KİRAZIN BAŞKENTİ
SAĞLIK BAKANLIĞI: “SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 23 CAN KAYBI, BİN 3 YENİ VAKA”
BAKAN ERSOY’DAN AYASOFYA PAYLAŞIMI
PANDEMİ DÖNEMİNDE DİYET YAPMAYIN
KENT KONSEYİ KÜLTÜR VE SANATIN BAŞKENTİ İÇİN ÇALIŞIYOR
"K VİTAMİNİ REDDİYLE ÇOCUĞUNUZU TEHLİKEYE ATMAYIN"
YERLİ SOLUNUM CİHAZLARI KARTAL DR. LÜTFİ KIRDAR ŞEHİR HASTANESİ’NDE KULLANILMAYA BAŞLANACAK
BAKAN KOCA: ”TÜRKİYE DÜNYADA SAĞLIK STATÜSÜNÜN GELİŞTİRİLMESİ SÜRECİNİN MERKEZİNDE YER ALACAKTIR”
YURT DIŞI TÜRKLER ÖĞRETMEN AKADEMİSİ DİJİTAL TANITIM PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
FERYATLARI YÜREK YAKAN BABA O ANLARI ANLATTI
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’NIN DSÖ AVRUPA BÖLGE DİREKTÖRÜ DR. HANS KLUGE İLE GÖRÜŞMESİ BAŞLADI.
GİRESUN İL GENEL MECLİSİNDEN TURİZM İNCELEMESİ

EN ÇOK OKUNANLAR