Gizli Tansiyon / 09 Ocak 2019
Trabzon'daki Gelişmeler...

09 Ocak 2019 - 09:53:32

Çıktı Al

Yorum (0)

AK Parti’de Görev Değişikliği


AK Parti Trabzon İl Başkanlığı Yürütme Kurulunda görev değişikliğine yapıldı. AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi Başkanlığında toplanan İl Yönetim Kurulunda alınan kararlar neticesinde İl Yürütme kurulunda görev değişikliğine gidildi. Akçaabat Belediye Başkan Aday Adaylığı dolayısıyla ARGE Başkanlığından istifa eden Arzu Birinci Yalçınalp’in yerine daha önce ARGE Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Besire çörekçi Arslan, Sosyal İşler Başkanı Mehmet Atmaca’nın yerine Kadem çakıroğlu, Mali İşler Başkanlığı görevine ise Enes Aslan’ın yerine Dış İlişkiler Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Usta atandı. Mustafa Usta’nın yerine ise Dış İlişkiler Başkanlığı görevine Sezgin Mumcu atandı.


******


Şanlı’nın çıkarı ne? 


Trabzon’da yayın yapan bir internet haber sitesinin yöneticiliğini yapan adı sürekli olumsuzluklarla tanınan gazeteci Halil Şanlı çizgisini bozmadan habercilik anlayışını devam ettiriyor. Edinilen bilgiye göre yaşadığı ekonomik sıkıntılardan dolayı değnekçiliğini yaptığı kişiler adına sağa sola saldırarak ekonomisini düzeltmeye çalışıyor. AK Parti İl Yönetimindeki değişikliği saygısız bir üslupla yayınlayan Halil Şanlı’nın AK Parti’nin iç işlerine karışarak hizipçilik ve nifakçılık yaparak CHP ve İYİ Parti’ye çıkar sağlamaya çalıştığı belirtiliyor.  24 Haziran Seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimleri kaybedeceğini iddia ettiği söylenen Halil Şanlı 24 Haziran seçimleri sonrasında bir gömlek kaybetti. Gömleği aldı mı bilinmez fakat yine kaybedecek gibi görünüyor. 

 

******


Trabzon’da MHP'ye jest olacak mı?


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, önceki akşam çalışmanın son halini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sundu.  MHP'nin AK Parti'yi destekleyeceği tüm büyükşehirlerde bir ya da iki ilçenin MHP'ye bırakılabileceği belirtildi. Dün yapılan MKYK toplatısında Erdoğan, seçim kampanyası ve manifesto ile ilgili çalışmalara ilişkin bilgi alırken, kendisinin adaylarını açıklayacağı ilçelerle, kalan ilçelerin nasıl ve kimler tarafından açıklanacağı ile ilgili görevlendirmeleri yaptı. MKYK üyeleri tanıtacak Bu kapsamda 11 Ocak Cuma gününden itibaren Trabzon, Kocaeli ve Sakarya'da AK Parti ilçe belediye başkan adaylarını Erdoğan'ın kendisi açıklayacak. AK Parti Genel Başkan yardımcıları ve diğer MKYK üyelerinin de bu hafta düzenlenecek programlarla kendi illerindeki ilçelerin başkan adaylarını tanıtması bekleniyor. Parti yöneticileri bugünden itibaren illere hareket ederek aday tanıtımlarını hafta başına kadar tamamlayacak. 

 

******


Cuma Günü İple çekiliyor! 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimleri öncesinde henüz açıklanmayan Trabzon Belediye başkan adaylarını 11 Ocak Cuma günü Trabzon'da açıklayacak. AK Parti ilçe belediye başkan adayları için 11 Ocak Cuma günü saat 15.00'te Hayri Gür Spor Salonu'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla aday tanıtım töreni düzenlenecek. Trabzon'un ilçe belediye başkan adayları bu törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak. 

 

******


Yumruk Teğet Geçti!


Mecliste yumruklu kavga. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Grup toplantısı için geldiği Meclis koridorlarında AK Parti ile HDP'li vekiller arasında tartışma çıktı. HDP'li vekiller ile AK Parti'li vekiller Meclis koridorunda yumruklaştı. AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora HDP Milletvekili Ali Can ünlü'ye yumruk savurdu. Kavgada diğer milletvekilleri araya girdi. 

 

******


Akyüz İddialı! 

CHP Ortahisar Belediye Başkan Adayı Mimar Mehmet Salih Akyüz, viratrabzon yaptığı açıklamada parti örgütü ile seçimlere kadar yapılacak çalışmaları belirledikten sonra alanda propaganda çalışmalarına hız vereceklerini belirtti.  Ortahisar'ın Trabzon'un özü olduğunun altını çizen Akyüz tarihi bu önemli kenti için tasarlanan her şeyin özel olması gerektiğini vurgulayarak "Sokaklarını her zaman keyifle adımladığımız tarihin bu kadim şehrinde, dostluğa kardeşliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımızın olduğu; içinden geçtiğimiz zor zamanlarda, gençlerinin, çocuklarının, kadın, erkek bütün insanlarının yüzlerinin güldüğü, morallerinin yüksek olduğu bir kent için yola çıktık... Coğrafyası, doğası, sporu, sanatı ve kültürüyle var olan, değerlerimizi, potansiyellerimizi, ortak akıl ve zekayla parlatarak, ekonomisi yükselen, Yıldız kent Trabzon Ortahisar için hep birlikte durmadan çalışacağız.” ifadelerini kullandı. 


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
GİZLİ TANSİYON
Gizli tansiyon...
14.12.2018
Gizli Tansiyon / 10 Ocak 2019
Trabzon'da yaşanan gelişmeler...
10.01.2019
 Gizli Tansiyon / 09 Ocak 2019
Trabzon'daki Gelişmeler...
09.01.2019
TÜRK-ERMENİ İLİŞKİLERİ ULUSLARARASI SEMPOZYUMDA ELE ALINACAK
“TÜRKİYE’NİN YÜZDE 80’İ BEL AĞRISI ÇEKİYOR”
’50 YIL’ KİTABININ 76 YIL SONRA TIPKIBASIMI ÇIKARILDI
GEBELİKTE KUYRUK SOKUMU AĞRISINA DİKKAT
MEME KANSERİ FARKINDALIĞI İÇİN ‘KONTROLÜ EL’DEN BIRAKMA’ DİYECEKLER
SERENAD BAĞCAN ANKARALI DİNLEYİCİSİYLE BULUŞMAYA HAZIRLANIYOR
GENCO ERKAL “MERHABA” OYUNUYLA İKÜ’DE
HAREKAT BÖLGESİNDEKİ SAĞLIK PERSONELİ VE TEÇHİZAT YETERLİ
DÜNYADA 37 SANİYEDE BİR KİŞİ TROMBOZ’DAN ÖLÜYOR
13. BEYOĞLU SAHAF FESTİVALİ’NİN KAPANIŞI YAPILDI
ÇOCUKLAR NEDEN YALAN SÖYLER
PROF. DR. KONUKSEVEN: “DUYMANIZI SAĞLAYAN ODYOLOGLARI DUYUN”

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR