Süre doldu: Kalleş rejimi felç ettik!
Türkiye, 36 şehit verdiğimiz kalleş saldırı sonrası Esad rejim hedeflerine aralıksız bomba yağdırıyor. İlk defa sürü hâlinde havalanıp literatüre giren İHA ve SİHA’lar, rejim hedeflerini hassas füzelerle imha etti. Topçu birlikleri de stratejik noktaları vurdu.

01 Mart 2020 - 10:39:28

Çıktı Al

Yorum (0)

Türkiye'nin tanıdığı sürenin dolmasının ardından F-16'ların da dahil olduğu son derece etkili bir ateş armadası rejim ve YPG/PKK hedeflerini yerle bir etti. Halep Havaalanı ve Minnag hava üssü dahil pek çok önemli üs ve hedef karadan ve havadan vuruldu. Türk askerine yönelik saldırının ardından harekete geçen Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Esad güçlerine ait birçok noktayı yerle bir etmişti. Hain saldırı sonrasında hava ve kara ateş destek vasıtaları devreye girerken, iki gün içinde 300'den fazla, son 20 günde ise 2 bin 100'den fazla rejim unsuru etkisiz hâle getirildi.

HEDEFLERİ İMHA EDİLDİ
Edinilen bilgiye göre, 20 günde 2 bin 100'ün üzerinde Esad rejim unsurunu etkisiz hâle getiren TSK; rejimine ait 94 tank, 17 zırhlı araç, 37 çeşitli cins obüs, 5 mühimmat kamyonu, 28 çok namlulu roketatar, beş helikopter, bir adet SA-17 füze sistemi, bir adet SA-22 hava savunma sistemi, üç mühimmat deposu, iki malzeme deposu, bir karargâh binası ile 300'e yakın araç gereç imha etti.
İdlib'de rejime en büyük darbeyi Silahlı İnsansız Hava Araçları (SİHA) indirdi. İlk kez İHA ve SİHA'lar sürü hâlinde topçu birlikleri ile koordinasyonlu şekilde rejim hedeflerini vurdu. SİHA'lar toplu hâlde havalanırken rejim hedeflerini hassas füzelerle imha etti. İdlib'de hava sahası engelinin SİHA'lar sayesinde kısmen aşıldığını belirten savunma uzmanları, SİHA'larla sürü hâlinde gerçekleştirilen operasyonun savunma literatürlerine de girdiğinin altını çiziyor. Uzmanlar ayrıca etkili harp başlığına sahip SİHA'larla yapılan hava taarruzlarının, Mehmetçiğin karadan gerçekleştirdiği operasyonlarda elini güçlendirdiğine işaret ederken, İHA ve SİHA'lar sayesinde TSK unsurlarına havadan gerçekleşebilecek muhtemel saldırı ihtimalinin de en aza indirildiğini vurguluyor.

GENERALLERİ ÖLDÜRÜLDÜ
Mehmetçiğe yapılan alçak saldırısı sonrası Esad'a bağlı birlikler ağır kayıplar verirken, etkisiz hâle getirilen rejim unsurları arasında rütbeli askerlerin olduğu da bildirildi. Edinilen bilgiye göre, SİHA'ların düzenlediği hava saldırısında bir tümgeneral, iki tuğgeneral ve bir kurmay albay da öldürüldü.

​Türkiye Gazetesi


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Köprü trafiği virüs öncesi günlerine döndü
Korona virüs (Covid-19) salgını kapsamında alınan tedbirleri unutan vatandaşlar yollara dökülürken 15 Temmuz Şehitler Köprüsü girişinde kilometrelerce trafik oluştu. Anadolu yakası istikametinde oluşan trafik drone ile havadan görüntülendi.
29.04.2020
TBMM’ye ziyaretçi giriş düzenlemesi
Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ziyaretçi giriş düzenlemesine Mayıs ayı boyunca da devam edilecek.
29.04.2020
Üniversite öğrencilerine ücretsiz 6 GB’lık
Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversite öğrencilerine ücretsiz 6 GB’lık "Uzaktan eğitime destek" kotası verileceğini duyurdu.
29.04.2020
Başkan Erener ulaşıma açılan yolu inceledi
Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, 4,5 kilometresi asfalt, 4 kilometresi betonlanarak ulaşıma açılan Bozcaali Mahalle yolunu inceledi.
29.04.2020
Fahri Şahin: “Tekstilciler pandemi sonrası e-ticarete daha fazla önem verecek”
Koronavirüs salgını, tekstil, hazır giyim ve moda sektörlerini de olumsuz etkiledi. İstihdam ve dış pazar sorunları sebebiyle iç pazara yönelen sektör, e-ticaret ile soluk aldı. Tekstilci iş insanı Fahri Şahin, koronavirüs pandemisi sonrası tekstil ve moda sektörünün durumuna ilişkin bazı değerlendirmelerde bulundu.
30.04.2020
Türkiye’den Tunus’ta Covid19 ile mücadelede 700 aileye gıda yardımı
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Tunus Sosyal Dayanışma Birliği (UTSS) işbirliğinde Koronavirüs ile mücadele kapsamında Tunus’un Kasserine ve Gafsa illerinde yaşayan ihtiyaç sahibi 700 aileye gıda yardım paketleri ulaştırdı.
29.04.2020
SAĞLIK BAKANI KOCA: “33 GÜN SONRA İLK KEZ BİNİN ALTINDAYIZ”
EDEBİYATIN SEÇKİN KALEMİ ADALET AĞAOĞLU HAYATINI KAYBETTİ
‘AKCİĞER LAVAJI’ HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER
YAZ MODASI BABETLER DİKKAT ÇEKİYOR
ŞİŞLİK HİSSİ LENFÖDEMİN (FİL HASTALIĞI) ERKEN BİR BELİRTİSİ OLABİLİR
“AĞRI KESİCİLER FITIĞI TEDAVİ ETMEZ”
MİNİ BYPASS YÖNTEMİYLE HASTASININ 6 DAMARINA BYPASS YAPTI
KREM VE LOSYONLAR GÜNEŞE ÇIKILDIĞINDA CİLDİ DAHA FAZLA YIPRATIYOR
SÜREKLİ AYNI HAREKETİ TEKRAR EDİYORSANIZ TENDON YARALANMALARINA DİKKAT
TÜRKİYE’DEN KAZAKİSTAN’A TIBBİ MALZEME YARDIMI
DEVLET OPERA VE BALESİ FESTİVAL PROGRAMINI AÇIKLADI
SİNCAN’DA KIRAATHANE BULUŞMALARI DİJİTAL ORTAMDA

EN ÇOK OKUNANLAR