FİSKOBİRLİK işçilerinden Tomakin’e cevap
AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin’in FİSKOBİRLİK’e yönelik eleştirileri üzerine bir grup işçi AK Parti İl Başkanlığı’na giderek görüşmek istedi.

21 Subat 2020 - 16:45:11

Çıktı Al

Yorum (0)

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin’in FİSKOBİRLİK’e yönelik eleştirileri üzerine bir grup işçi AK Parti İl Başkanlığı’na giderek görüşmek istedi.
AK Parti Ordu İl Başkanı ile görüşemeyen FİSKOBİRLİK çalışanları açıklamalarda bulundu.
FİSKOBİRLİK işçileri adına açıklama yapan Özlem Ertemoğlu Özdemir, “Fiskobirlik 1938 den beri 82 yıldır faaliyet gösteren dünyanın en büyük üretici birliğidir. FİSKOBİRLİK yaklaşık bin kişiyi istihdam etmektedir. Biz Fiskobirlik çalışanları olarak Fiskobirlik sayesinde evimize ekmek götürüp ailemizin geçimini sağlamaktayız. Derdimiz eve ekmek götürmek derdi olunca biz çalışanlar haklı olarak hakkımızı aramak zorundayız. Biz işçiler yarın sabah itibariyle işimizden ayrıldığımızda bizlere herhangi bir işletmede çalışabilecek bir iş ortamı sağlayabilecek midir? 2019 yılında TMO’dan Fiskobirlikçe satın alınan 10 bin ton fındığın kırımı, işlenmesi, kavrulması ve mamül yapılması aşamasında sürekli çalışırken bugün dönüşümlü olarak kısa süreli çalışmaktayız. Fiskobirlik şu anda TMO’dan en az 10 bin ton fındığın talebi aşamasındayken neden böyle bir açıklama ihtiyacı hissedilmiştir.? Bu 10 bin ton fındık bizim işimiz, aşımız geçimimiz. Geçen yıl almış olduğumuz fındığın parasını ödedik. Bu bölgede çalışabileceğimiz kurum sayısı parmakla gösterecek kadar az. Gençlerimiz bölgemizi terk ederek başka bölgelere hızlı göç yaptığı bir gerçektir. Fiskobirlik; Fındık Entegre İşleme Tesisleri arasında Nuga markasıyla Nutella gibi bir dünya devine kafa tutan tek işletme olmasına rağmen bu katma değer görmemezlikten gelinmemelidir" dedi.

AK Parti Ordu İl Başkanı Tomakin’in açıklaması
Başkan Tomakin geçtiğimiz günlerde Fiskobirlik’in "TMO’nun fındığına talibiz" şeklindeki açıklamasına yönelik şu açıklamada bulunmuştu: "Asıl görevi fındığa yeni pazarlar bulmak, fındığı mamul yaparak en iyi şekilde piyasaya sunması gereken, sonra da marketçiliğe başlayan beceriksiz FKB yöneticileri şimdi çıkmış TMO’nun sattığı fındığa talibiz diyorlar. Her sezon döneminde üreticinin fındığına talibiz diye açıklama yapıyorlar, size hangi üretici güvendi de fındık verdi" şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.
KAYNAK: İHA

Etiketler: EKONOMİ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Giresun 26. Tiyatro Günleri’ne hazırlanıyor
Giresun Belediyesi tarafından Fevzi Bayazıtoğlu 26. Tiyatro Günleri 13-22 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Düzenlenecek olan tiyatro günlerine 7 ilden 10 oyun sahnelenecek.
06.03.2020
Bakan Pekcan’dan “korona virüs nedeniyle paket tur iptali” açıklaması
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, korona virüs salgını nedeniyle paket turların iptaline ilişkin, "Satın alınan paket tur Çin, İran, Irak veya İtalya gibi uçuşları durdurulan veya seyahat uyarısında bulunulan bir ülkeye yönelik ise mücbir sebep olarak değerlendirilecektir ve tüketicimiz seyahatine 30 günden az bir süre kalsa da paket turu iptal edebilecektir” dedi.
06.03.2020
Taksiciler İdlib şehitleri için mevlit okuttu
Suriye’nin İdlib kentinde Esad rejiminin düzenlediği alçak saldırıda şehit olan askerlerimiz için İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooparatifi mevlit okuttu. Mevlide katılanlara helva dağıtıldı.
06.03.2020
Yeni Yaşam ve Yeniçağ gazetelerinden 4 kişi ifadeye çağrıldı
Sosyal medya hesapları üzerinden savcılıkça ifadeye çağrıldıklarını duyuran Yeniçağ yazarı Murat Ağırel ile Yeni Yaşam Gazetesi’nde çalışan 3 kişi ifade vermek için adliyeye geldi.
06.03.2020
Jandarma’dan 8 Mart paylaşımı
Jandarma Genel Komutanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla sosyal medya hesaplarından Jandarma Özel Asayiş Komutanlığında görev yapan kadın personellerle ilgili bir video paylaştı.
06.03.2020
Kuyumcu kuryesine gasp girişimi; Kocasını gaspçılardan kurtardı
Fatih’te önceki sabah erken saatlerde dağıtıma çıkan kuyumcu kuryesini, 4 kişi gasp etmeye çalıştı. Eşi ile birlikte sokak üzerinde yürüyen ve elektro şok ile saldırıya uğrayan kurye ve eşi yerlerde sürüklenmesine rağmen bavulu bırakmazken, çevredeki vatandaşların müdahale ettiği o anlar bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
06.03.2020
GÜMÜŞHANE’DE SAĞLIK ÇALIŞANLARI ARKADAŞLARINI ALKIŞLADI
’’KORONAVİRÜS İNSANLARDA YOĞUN KAYGIYA NEDEN OLUYOR’’
KADİM SANATLAR ARTIK ONLINE
’’COVID- 19 BELİRTİLERİNDE KBB HEKİMLERİNİ İLGİLENDİREN ŞİKAYETLER DE GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULMASI GEREKİR’’
DÜZENLİ CEVİZ TÜKETİMİNİN KADINLARIN SAĞLIĞINA VE UZUN ÖMRE ETKİSİ
’’HER YAŞ İÇİN GÜNLÜK EGZERSİZ ŞART’’
AKCİĞER KAPASİTESİ SOLUNUM EGZERSİZLERİYLE ARTTIRILIYOR
TÜRKİYE’DAN BALKAN ÜLKELERİNE COVİD-19 DESTEĞİ
KORONA VİRÜSÜN GÖZDEN BULAŞMA RİSKİNİ UNUTMAYIN!
SOSYAL İZOLASYON SÜRECİNDE EVDE SAĞLIKLI BESLENME
YAŞLI ÇİFT, ÇİN İLACIYLA TABURCU OLDU
OP. DR. ADNAN KAYA’DAN GEBELERE ’COVİD-19’ UYARISI

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR