Rize Emniyet Müdürü Verdi’yi şehit eden polis memurunun yargılanmasına devam edildi
Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’yi 11 Aralık 2018 tarihinde makamında şehit eden polis memuru İsmail Hakkı Sarıcaoğlu’nun yargılandığı davada ihbar mektubu gönderen hükümlünün dinlenmesine karar verilerek, duruşma 9 Nisan’a ertelendi.

20 Subat 2020 - 15:30:17

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’yi 11 Aralık 2018 tarihinde makamında şehit eden polis memuru İsmail Hakkı Sarıcaoğlu’nun yargılandığı davada ihbar mektubu gönderen hükümlünün dinlenmesine karar verilerek, duruşma 9 Nisan’a ertelendi.
Rize İl Emniyet Müdürlüğünde görevli trafik polisi İsmail Hakkı Sarıcaoğlu’nun İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’yi şehit ettiği, Personel Şube Müdürü Ercan Polat ile koruma polisi Yiğitcan Köksal’ı yaraladığı saldırı ile ilgili davanın üçüncü duruşması Rize Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya sanık avukatı Mehmet Şen, olayda yaralanan Personel Şube Müdürü Ercan Polat, koruma memuru Yiğitcan Köksal ve şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin ağabeyi Ertunç Verdi katılırken, tutuklu sanık İsmail Hakkı Sarıcaoğlu ise bulunduğu Elazığ 1 Nolu Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) vasıtası ile katıldı. Duruşmada sanığın TCK 32. maddesi kapsamında ceza ehliyeti olup olmadığı yönündeki rapor okunarak, sanığın cezai ehliyetinin tam olduğu belirtildi.

"Örgütle herhangi bir ilgim yok"
Sanık İsmail Hakkı Sarıcaoğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmanın sonucunun beklenmesini isteyerek, kendisinin herhangi bir terör örgütü ile alakası olmadığını iddia etti. Sanık Sarıcaoğlu, “Avukatlarımla henüz görüşemediğim için yazılı savunmamı hazırlayamadım. Kendisiyle görüştükten sonra savunmada bulunacağım. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturma sonucu beklenebilir ancak bir örgütle herhangi bir ilgim yoktur” dedi.
Katılanlar vekili Avukat Nurullah Yıldız, “Soruşturma evresinde soruşturmanın daha detaylı yapılması talebimiz vardı. Zira meydana gelen olay adi bir öldürme kapsamında düşünülemez. Zaten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan soruşturmada da örgüt faaliyeti kapsamında yapıldığının tespit edildiğini duyuyoruz. Yine iddianame bu haliyle eksiktir. Özellikle mahkeme tarafından suç duyurusunda bulunulsun ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bir iddianamenin yazılması halinde o da bu dava ile birleştirilsin” diye konuştu.
Avukat Yıldız, olaya ilişkin 6 sayfalık ihbar mektubu gönderen Kırıkkale F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda hükümlü O.Ü.’nün de ciddiye alınması gerektiğini söyledi.
Mahkeme heyeti, güvenlik kamera görüntülerinin birer örneklerinin alınmasına, ihbar mektubu niteliğinde yazı gönderen O.Ü.’nün SEGBİS vasıtası ile bir sonraki duruşmada dinlenmesine ve ihbar mektubunun aslının adli emanete alınarak bir örneğinin dosyaya konulmasına, İstanbul 4. ATK İhtisas Kurulundan sanığın akıl sağlığına dair raporun dönüşünün beklenmesine karar vererek, sanığın tutukluluk halinin devamına hükmetti. Duruşma 9 Nisan’a ertelendi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: ASAYİŞ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Ekonomik güven endeksi yükseldi
Ekonomik güven Şubat ayında yüzde 0,5 oranında artarak 97,5 değerine yükseldi. Endeks eşik değer olan 100’e yaklaşıyor.
27.02.2020
ATO üyelerine “Z kuşağını yönetme” eğitimi
Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) işveren ve yöneticilere özel olarak düzenlediği 2020 yılının ilk eğitim programı olan “İş İnsanları Seminerleri”, “Farklı Kuşaklarla Başarmak-Z Kuşağı Nasıl Yönetilir?” başlıklı eğitimle start aldı.
27.02.2020
Diyanet İşleri Başkanlığı:
Diyanet İşleri Başkanlığı: "(Suudi Arabistan’ın umre ziyaretlerini askıya alması) Suudi Arabistan’da bulunan umrecilerimizin ülkemize dönüş tarihleri ile ilgili bir değişiklik söz konusu değildir. Suudi Arabistan’ın aldığı bu karar nedeniyle de geçici olarak yeni umre kaydı alınmayacaktır."
27.02.2020
Eyüpsultan Belediyesi, dil kampı düzenleyecek
Eyüpsultan Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, 7-9 Nisan 2020 tarihleri arasında Kefken’de 2 gece 3 gün sürecek dil kampı düzenleyecek.
27.02.2020
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 326,50 lira oldu.
27.02.2020
Rize’de dolgu alanındaki kentsel dönüşüm için gün sayılıyor
Rize’de 173 bin metrekarelik dolgu alanında bulunan ve deniz suyunun sebep olduğu korazyon nedeniyle kendiliğinden yıkılacak duruma gelen 4 bin 174 bağımsız yapının yeniden inşası için gün saylıyor.
27.02.2020
TÜRKİYE’DE SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 19 KİŞİ HAYATINI KAYBEDERKEN TOPLAM CAN KAYBI 5 BİN 363 OLDU. BUGÜN 45 BİN 232 TEST YAPILIRKEN BİN 12 YENİ VAKA GÖRÜLDÜ. BUGÜN İYİLEŞEN HASTA SAYISI BİN 298 OLARAK KAYITLARA GEÇTİ.
SON 24 SAATTE BİN 12 KİŞİYE KORONA VİRÜS TANISI KONULDU
TÜRKİYE’DE SON 24 SAATTE BİN 12 KİŞİYE KORONA VİRÜS TANISI KONULDU. BİN 298 KİŞİ İYİLEŞİRKEN, 19 KİŞİ VİRÜS NEDENİYLE HAYATINI KAYBETTİ.
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA, "SON 3 GÜNDE ORTALAMA ENTÜBE HASTA SAYISI EN YÜKSEK 5 İL; İSTANBUL, ANKARA, KONYA, DİYARBAKIR, BURSA. ORTALAMA YOĞUN BAKIM HASTA SAYISI EN YÜKSEK 5 İL; İSTANBUL, ŞANLIURFA, ANKARA, GAZİANTEP VE KONYA. BEKLEDİĞİMİZ SONUÇLAR İÇİN TEDBİRLERE DAHA FAZLA UYALIM" DEDİ.
EYÜPSULTAN BELEDİYESİ’NİN HALK GEZİLERİ BAŞLADI
SAĞLIK BAKANLIĞI: “SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 21 CAN KAYBI, BİN 16 YENİ VAKA”
KLİMALARDAKİ GİZLİ TEHLİKE
"SANAL ANJİYO ERKEN TANIDA BÜYÜK ROL OYNUYOR"
GİRESUN FINDIĞIN ANAVATANI VE KİRAZIN BAŞKENTİ
BAKAN ERSOY’DAN AYASOFYA PAYLAŞIMI
PANDEMİ DÖNEMİNDE DİYET YAPMAYIN
KENT KONSEYİ KÜLTÜR VE SANATIN BAŞKENTİ İÇİN ÇALIŞIYOR

EN ÇOK OKUNANLAR