İyi Parti için sert konuştu: Geldikleri gibi gidecekler!
AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

19 Subat 2020 - 15:23:59

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam

Haydar Revi açıklamasında şu cümlelere yer verdi;

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ilerleyişini durdurabilmenin yolunun yalnızca Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı zayıflatmak olduğunu görenler siyaset mühendisliğine soyunmuş ve her alanda her sektörde ellerine geçirdikleri tüm fırsatları siyasete müdahale etme aracı olarak kullanıyorlar. 

Fakat milletimiz hiçbir zaman bu tarz girişimlere müsaade etmemekle birlikte böylesi amaca hizmet eden bütün yapılar yok olmaktadır. Bu amaçla çalışan şahısların hepsi de birer birer tarih sahnesinden silinmektedirler. İP Genel Başkanı Meral Akşener ve partisinin yaşadığı süreç de bundan ibarettir. 

İP'in Parti politikalarından da anlaşılacağı üzere; farklı yapılara hizmet eden siyaset anlayışının neticesinde, ülke menfaatlerine milli birlik ve bağımsızlığımıza verdikleri zararın farkında olan milletvekilleri birer birer istifa etmektedirler. 

Sayın Meral Akşener meydanlarda ve ekranlarda genel başkan olarak boy gösterse de 'İP' başkasının elindedir.

İP'in kuruluş sürecine bakılacak olursa; siyasi tarihimizde utanç olarak not düşülen 'Güneş Motel' hadisesi gibi 20 milletvekilinin İP'e transfer edilerek meclise sokulması, Grup kurdurulması, siyasi yardımlardan faydalandırılması da tarihin akışındaki aynı kirli ellerin organize ettiği benzer vakalardan başka bir şey değildir. 

O Parti'nin kuruluşunda başka partilerden seçilip istifa ederek hızlıca İP'e atlayan Milletvekilleri için 'Partilerinden istifa ettiler. Onurlu bir davranış gösterecekse milletvekilliğinden de istifa etmelidirler' diyemeyenler bugün kendi partilerinden istifa eden milletvekillerini 'Onursuz davranmakla' suçlayarak 'Milletvekilliklerinden de istifa etmelidir.' diyorlar. Yani kendi tabirleri ile 'Onurlu davranışı' ne Trabzon'da ne de Türkiye'de İP'in kuruluşunda kendileri göstermemişlerdir. 

CHP, İP ve HDP'nin kurmuş olduğu kirli ittifak milletimiz tarafından kabul görmediği gibi istifaları da beraberinde getirmiştir. Yalnızca söz konusu milletvekilleri değil İP'e oy vermiş olan vatandaşlarımız da İP'in, HDP ve diğer ülke menfaatlerine zarar veren oluşumlarla işbirliğinden rahatsız oldukları gerekçesiyle kopuş sürecine girmişlerdir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Geldikleri gibi giderler' sözünün tam isabet olduğu bu gelişmeler başka yapılara hizmet eden İP'inde aynı söze muhatap olduğunu göstermektedir. İP'te nasıl geldiyse hiç kuşkusuz öyle dağılarak gidecektir. Bu dağılmayı önlemek için Sayın Meral Akşener'in Futbol Kulüpleri ve taraftarlar üzerinden gündem değiştirmeye çalışması da beyhude bir çaba olarak ortada kalacaktır.


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Şehir hastanelerine yerli ve milli altyapı desteği
Dijital operatör Turkcell, Türkiye’nin sağlık alanında dönüşümüne öncülük etmeye devam ediyor. Turkcell teknolojisiyle donatılan Yozgat, Adana, Elazığ, Eskişehir ve son olarak Bursa Şehir Hastanesi’nde Turkcell Hastane Bilgi Yönetimi Sistemi (HBYS) kullanılmaya başlandı. Bu sayede hastane içindeki işlemler dijitalleşirken bugüne kadar Turkcell’in altyapısını kurduğu şehir hastanelerinde, 10 milyondan fazla hasta müracaatına ait işlem dijital olarak gerçekleştirildi.
05.03.2020
TİKA’dan Pakistan’da kırsal kalkınmaya destek
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TİKA), Pakistan’ın Sargoda şehrindeki Pencap Hayvancılık ve Süt Geliştirme Kurumu’na 20 adet mobil süt sağım ünitesi ile süt toplama malzemeleri desteği sağlayarak, çiftçilere eğitimlerin de verileceği 30 kişilik bir derslik inşa etti.
05.03.2020
EPDK’dan, Shell’e, 2 milyon 750 bin TL idari para cezası
Enerji Piyasaları Düzenleme Kurumu (EPDK), Suudi Arabistan’ın devlet petrol şirketi Aramco’ya yapılan saldırı sonrasında zam geleceği için bayilere istediği miktarda akaryakıtı vermediği iddiasıyla enerji devi Shell&Turcas Petrol Anonim Şirketi’ne 2 milyon 750 bin TL tutarında idari para cezası uygulanmasını kararlaştırdı.
05.03.2020
Fatih’te bekleyen mülteciler geceyi çimlerin üzerinde geçirdi
İstanbul’da bulunan Suriyeli, Afgan ve Iraklı mülteciler Edirne’ye gitmek için bekleyişlerini sürdürüyor. Otobüsler ile sınır kapısına gitmek isteyen mülteciler, geceyi İl Göç İdaresi önünde bulunan çimlerde geçirdi.
05.03.2020
Saldırgan koca, boşanma aşamasındaki eşine sokak ortasında bıçakla saldırdı
Üsküdar’da sokak ortasında bir kadın, boşanma aşamasındaki eşi olduğu iddia edilen şahıs tarafından darp edilip bıçakla yüzünden yaralandı. Bir genç araya girerek saldırının şiddetini önledi. Olay yerinden kaçmaya çalışan saldırgan polis ekipleri tarafından kısa sürede yakalanırken yaralı kadının hastanede tedavisi sürüyor.
05.03.2020
Spor Toto, Challenge Kupası’nda altın setle yarı finalde
Spor Toto, 2020 Erkekler CEV Challenge Kupası Çeyrek Final rövanşında Çekya’nın VK CEZ Karlovarsko ekibini altın sette geçerek adını yarı finale yazdırdı.
05.03.2020
GÜMÜŞHANE’DE SAĞLIK ÇALIŞANLARI ARKADAŞLARINI ALKIŞLADI
’’KORONAVİRÜS İNSANLARDA YOĞUN KAYGIYA NEDEN OLUYOR’’
KADİM SANATLAR ARTIK ONLINE
’’COVID- 19 BELİRTİLERİNDE KBB HEKİMLERİNİ İLGİLENDİREN ŞİKAYETLER DE GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULMASI GEREKİR’’
DÜZENLİ CEVİZ TÜKETİMİNİN KADINLARIN SAĞLIĞINA VE UZUN ÖMRE ETKİSİ
’’HER YAŞ İÇİN GÜNLÜK EGZERSİZ ŞART’’
AKCİĞER KAPASİTESİ SOLUNUM EGZERSİZLERİYLE ARTTIRILIYOR
TÜRKİYE’DAN BALKAN ÜLKELERİNE COVİD-19 DESTEĞİ
KORONA VİRÜSÜN GÖZDEN BULAŞMA RİSKİNİ UNUTMAYIN!
SOSYAL İZOLASYON SÜRECİNDE EVDE SAĞLIKLI BESLENME
YAŞLI ÇİFT, ÇİN İLACIYLA TABURCU OLDU
OP. DR. ADNAN KAYA’DAN GEBELERE ’COVİD-19’ UYARISI

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR