Reklam
Hisarcıklıoğlu, Başkanlığa yeniden seçildi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Çin’in Xi’an şehrinde gerçekleşen Uluslararası İpek Yolu Ticaret Odası (SRCIC) 9. Genel Kurul ve Yönetim Kurulu toplantılarında bir kez daha Uluslararası İpek Yolu Ticaret Odası Onursal Başkanlığına seçildi.

15 Aralik 2019 - 13:15:05

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Çin’in Xi’an şehrinde gerçekleşen Uluslararası İpek Yolu Ticaret Odası (SRCIC) 9. Genel Kurul ve Yönetim Kurulu toplantılarında bir kez daha Uluslararası İpek Yolu Ticaret Odası Onursal Başkanlığına seçildi.
Seçim sonrası açıklama yapan SRCIC Başkanı Lu Jianzhong, “Çok etkili bir iş örgütü olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu yeniden SRCIC Onursal Başkanlığına seçildi. SRCIC’ne kuruluşundan beri sağladığı destek için M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki dönem ilişkilerimizin daha da yakınlaşmasını diliyoruz. Türkiye, İpek Yolu boyunca çok önemli bir ülke. Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlıyor. Türkiye çok güzel bir ülke olması yanında zengin bir tarih ve kültüre de sahip” dedi.
SRCIC, ağırlıklı olarak İpek Yolu kuşağı üzerindeki ulusal odalardan oluşuyor. İpek Yolu adıyla anılan ilk iş konfederasyonu özelliğine sahip olan kuruluşa 82 ülkeden 218 örgüt üye durumda.

KAYNAK: İHA

Etiketler: EKONOMİ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Sibel Ünli’nin ailesinden intiharına ilişkin açıklama
İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Sibel Ünli’nin intiharının ardından ailesi iddialarla ilgili sözlü ve yazılı basın açıklaması yaptı. Baba Ali Zeki Ünli, “Parasızlıktan dolayı intihar ettiği yalan çok şükür her şeyimiz var. Aylığımız 10 bin TL çok şükür. Bu yalanı kim söyledi. Bu acı günümüze bu kelimeler yakışmadı. Devlet de yardım ediyor. Bunu devleti kötülemek için yapıyorlar” açıklamasında bulundu.
06.01.2020
Bakırköy’de aracını vatandaşların üzerine süren Görkem Sertaç Göçmen tahliye edildi
Bakırköy’de kız arkadaşını darp ederek aracını vatandaşların üzerine sürdüğü iddiasıyla 32 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Görkem Sertaç Göçmen, adli kontrol şartıyla tahliye edildi.
06.01.2020
Paksoy kardeşler davasında savcı esasa ilişkin görüşünü açıkladı
İstanbul Beyoğlu’nda Nazlı Sinem Erköseoğlu’nun 10 yıl önce apartman boşluğuna düşerek ölmesine ilişkin davada cumhuriyet savcısı esasa hakkındaki görüşünü açıkladı. Savcı sanık Can Paksoy’un ‘Kasten öldürme’ suçundan müebbet hapsini, sanık Mahmut Emre Paksoy’un ise beraatini talep etti.
06.01.2020
Büyükelçi Bolboceanu’u: “SANKON sayesinde Türkiye ile ilişkilerimizin artacağına inanıyorum”
Moldova Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Igor Bolboceanu’u, Türkiye ile Moldova arasında her alandaki iş birliği olduğunu hatırlatarak bunun SANKON sayesinde daha fazla artacağına inandığını söyledi.
06.01.2020
Beylikdüzü’nde 2020’nin ilk meclisi toplandı
2020 yılının ilk meclis toplantısında konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Emek verdiğimiz kent sosyal hayatı ve doğasıyla İstanbul’a nefes olsun istiyoruz. Ve bu sayede hep birlikte Beylikdüzü’nü iyi yaşamın adresi haline getireceğiz” şeklinde konuştu.
06.01.2020
Sultangazi’de şiddetli yağış nedeniyle birçok evi su bastı
İstanbul Sultangazi’de geceden beri etkili olan şiddetli yağış nedeniyle bazı evleri su bastı. Eşyaları kullanılmaz hale gelen aileler her şiddetli yağışta evlerinin bu hale gelmesine isyan etti.
06.01.2020
TİROİT HASTALARI BU GIDALARA DİKKAT
"ÇOCUKLARDA OBEZİTE SEVİYESİ YÜKSELDİ"
100’ÜNCÜ YILINDA MîSâK-I MİLLî ANILACAK
BAKAN KOCA: “DENİZ BAYKAL İLE İLGİLİ KENDİSİNDEN İZİN ALMADAN AÇIKLAMA YAPILMASINI DOĞRU BULMUYORUM. CİDDİ BİR SAĞLIK SORUNU OLMADIĞINI VE BASİT BİR ÜST SOLUNUM YOLU OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRİM. ARKADAŞLAR TEDBİREN TAKİBE ALDILAR."
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA, “HASTANEDE 15 İLE 20 KİŞİ ARASINDA YAKIN TAKİP ETTİĞİMİZ KİŞİ VAR” DEDİ.
BOTOKS VE DOLGU HAKKINDA MERAK EDİLENLER
TÜRKİYE’DE HER GÜN 2 KADIN RAHİM AĞZI KANSERİNDEN ÖLÜYOR
ÇOCUKLARDA GÖZ KAPAĞI DÜŞÜKLÜĞÜNE DİKKAT
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN ITRî VE BACH KONSERİ
SOYDUKLARI EVİN LAMBALARI YANDI, HIRSIZLARIN UMURUNDA BİLE OLMADI
FORMDA KALMANIN EN ŞIK YOLU
“RUHSAL BOZUKLUKLAR; YALNIZLIK VE HAZ ODAKLI BİR YAŞAM ŞEKLİNİN SONUCU”

EN ÇOK OKUNANLAR