Reklam
“Perakendenin dijital dönüşümüne globalde liderlik etmek istiyoruz”
DeFacto’nun akıllı mağaza konsepti Ukrayna’daki Perakende Zirvesi’nde büyük ilgi gördü. Zirve kapsamında düzenlenen ‘Perakende Sektörü İçin Teknoloji’ başlıklı panelde sunum yapan DeFacto Operasyon ve Genişlemeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serdar Ersoy, “Akıllı mağaza uygulamasıyla hem Türkiye’de hem dünyada perakende mağazacılığının dijital dönüşümüne liderlik etmek istiyoruz” dedi

12 Aralik 2019 - 09:45:09

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
DeFacto’nun akıllı mağaza konsepti Ukrayna’daki Perakende Zirvesi’nde büyük ilgi gördü. Zirve kapsamında düzenlenen ‘Perakende Sektörü İçin Teknoloji’ başlıklı panelde sunum yapan DeFacto Operasyon ve Genişlemeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serdar Ersoy, “Akıllı mağaza uygulamasıyla hem Türkiye’de hem dünyada perakende mağazacılığının dijital dönüşümüne liderlik etmek istiyoruz” dedi
Dünya perakende sektörünün temsilcileri Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bu yıl yedincisi düzenlenen Perakende ve İş Geliştirme İş Zirvesi’nde bir araya geldi. DeFacto Operasyon ve Genişlemeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serdar Ersoy, zirve kapsamında düzenlenen ‘Perakende Sektörü İçin Teknoloji’ başlıklı panelde bir konuşma yaparak şirketin son dönemde hayata geçirdiği akıllı mağaza konseptiyle ilgili bilgiler paylaştı.
DeFacto Operasyon ve Genişlemeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (COO) Serdar Ersoy, burada yaptığı konuşmada, “Geleceğin teknolojilerini, trendlerini inceliyoruz ve yakından takip ediyoruz. 2025 yılından sonra dünyanın dijitalleşmeden bugünkünden çok daha fazla etkilenmesi bekleniyor. Bu doğrultuda hem Türkiye’de hem de yurtdışında büyümemizi sürdürmek istiyoruz” dedi.
Ersoy, sözlerine şöyle devam etti: “Avrupa pazarındaki projeleri yakından takip ediyoruz. Sadece fiziksel mağazalar için değil, Kiev dahil turist potansiyeli yüksek Avrupa şehirlerinde flagship mağazalar açarak online kanalda da büyümek istiyoruz. Bu hedeflerimizi organik ve inorganik yollarla gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Genç bir markayız ve daha çok büyüme potansiyelimiz var. Dolayısıyla tüm pazarlara artık sadece offline mağazalar olarak değil, online mağazalar olarak da bakıyoruz. Bununla beraber yeni geliştirdiğimiz bir format olan E-store var. Offline ile online mağazacılığı tek bir platformda topluyor. Müşteriler fiziksel mağaza deneyimi yaşarken online alışveriş yapıyorlar. Önümüzdeki dönemlerde bu yeni kanalımızla da genişleme faaliyetlerine devam edeceğiz.”
“Akıllı mağazadaki alışveriş süreci dijital altyapıyla sağlanıyor”
E-ticaretin çok büyük bir potansiyeli olduğunun altını çizen Ersoy, “Bu yönde ciddi yatırımlarımız var. Perakende ve hazır giyim sektörünün dijitalleşmesine öncülük etme hedefiyle eylül ayında İstanbul’da ilk akıllı mağazamızı hizmete açtık. Böylece Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Ziyaretçilerimiz dünyanın en akıllı moda mağazasında robotlar ve akıllı aynalar sayesinde hızlı, kolay ve konforlu bir alışveriş deneyimi yaşıyor. DeFacto Akıllı Mağaza’da tüm alışveriş süreci tamamen dijital altyapı ile sağlanıyor. Dijital nesillerin tercihlerine uygun online ve offline kanalların birbirine entegre olduğu bir alışveriş deneyimi yaşatıyoruz. Türkiye’de geliştirdiğimiz DeFacto Akıllı Mağaza konseptiyle dünya genelinde mağazalar açmak istiyoruz. Böylece hem mağazalarımızın dijital dönüşümünü sağlamış olacağız, hem de yeni teknolojileri test etme imkânı bulacağız. Bu sayede büyük bir dijital ekosisteme imza atmış olacağız. Hem Türkiye’de hem dünyada perakende mağazacılığı alanında dijital dönüşüme liderlik etmek istiyoruz” diye konuştu.
KAYNAK: İHA

Etiketler: EKONOMİ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Akyurtlu öğrencilerden Anıtkabir’e ziyaret
Yakupoğlu İlkokulu öğrencileri, Anıtkabir’i ziyaret etti.
23.10.2019
Emniyet Genel Müdürlüğü’nden Tuncay Özkan’ın iddialarına yalanlama
Emniyet Genel Müdürlüğü, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’ı tehdit edildiği sosyal medya hesabının Emniyet Teşkilatıyla herhangi bir ilişkisinin bulunmadığını açıkladı.
23.10.2019
Öğretmenlere ’Kültür Sanat Sezonu’ bilgilendirmesi
Eyüpsultan Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı ortaokul ve liselerde eğitim veren öğretmenler ile zümre başkanlarına 2019-2020 Eyüpsultan ’Kültür Sanat Sezonu’ ile ilgili bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.
23.10.2019
Ankara Büyükşehir çiftçilere yem bitkisi tohumu dağıtımına başladı
Ankara Büyükşehir Belediyesi, tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi amacıyla kış aylarında ekimi yapılan yem bitkisi (Macar fiği) tohumu dağıtımına başladı.
23.10.2019
Ankara zabıtası esnaf ile el ele
Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, zabıta memurları ile esnaf arasında uyumu artırmaya yönelik çalışmalara imza atıyor.
23.10.2019
Azerbaycan’ın bağımsızlığının 28. yılına özel konferans
Azerbaycan Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını yeniden kazanmasının 28. yıl dönümünde Ankara Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde bir konferans düzenlendi.
23.10.2019
TİROİT HASTALARI BU GIDALARA DİKKAT
"ÇOCUKLARDA OBEZİTE SEVİYESİ YÜKSELDİ"
100’ÜNCÜ YILINDA MîSâK-I MİLLî ANILACAK
BAKAN KOCA: “DENİZ BAYKAL İLE İLGİLİ KENDİSİNDEN İZİN ALMADAN AÇIKLAMA YAPILMASINI DOĞRU BULMUYORUM. CİDDİ BİR SAĞLIK SORUNU OLMADIĞINI VE BASİT BİR ÜST SOLUNUM YOLU OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRİM. ARKADAŞLAR TEDBİREN TAKİBE ALDILAR."
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA, “HASTANEDE 15 İLE 20 KİŞİ ARASINDA YAKIN TAKİP ETTİĞİMİZ KİŞİ VAR” DEDİ.
BOTOKS VE DOLGU HAKKINDA MERAK EDİLENLER
TÜRKİYE’DE HER GÜN 2 KADIN RAHİM AĞZI KANSERİNDEN ÖLÜYOR
ÇOCUKLARDA GÖZ KAPAĞI DÜŞÜKLÜĞÜNE DİKKAT
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN ITRî VE BACH KONSERİ
SOYDUKLARI EVİN LAMBALARI YANDI, HIRSIZLARIN UMURUNDA BİLE OLMADI
FORMDA KALMANIN EN ŞIK YOLU
“RUHSAL BOZUKLUKLAR; YALNIZLIK VE HAZ ODAKLI BİR YAŞAM ŞEKLİNİN SONUCU”

EN ÇOK OKUNANLAR