Reklam
Şehit çocuklarına afet farkındalığı eğitimi
Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), şehit çocukları ile Ankara’da düzenlenen eğitim kampında bir araya geldi. Afet farkındalığının oluşturulmasının amaçlandığı kampta, ekipler tarafından çocuklara uygulamalı eğitimler verildi.

08 Aralik 2019 - 09:45:07

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), şehit çocukları ile Ankara’da düzenlenen eğitim kampında bir araya geldi. Afet farkındalığının oluşturulmasının amaçlandığı kampta, ekipler tarafından çocuklara uygulamalı eğitimler verildi.
Ankara İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 112 Acil Ambulans sisteminin kuruluşunun 25’inci yılı dolayısıyla eğitim kampı düzenlendi. Kampta İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı UMKE tarafından şehit çocuklarına çadır kurma, temel ilk yardım, doğada yaşama ve afetlerden korunma eğitimleri verildi. Uygulamalı eğitimlerle afet ve kaza durumlarında ne yapılması gerektiğini öğrenen çocuklar, düzenlenen aktivitelerle de keyifli vakit geçirdi.
15 Temmuz gazisi ve Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birim Sorumlusu Dr. Mehmet Celal Almaz, bu kampın yapılış amacının “1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası” olduğunu hatırlatarak, “Bu kapsamda sürekli etkinlikler düzenlendi. Biz de kendi eğitimimizi bizim için çok kıymetli olan özel gençlerimize bu etkinliği düzenleyerek, gençlerimizi bilinçlendirmek için, halkımızda farkındalık oluşturmak için böyle bir etkinlik düzenledik. Öğrencilerimize yönelik ilk eğitimimiz. Halka ve öğrencilerimize yönelik bir farkındalık oluşturmak hem de bizi tanımaları, basit tıbbi müdahale nasıl yapılır konularında gençlerimize bu eğitimi verdik. Çok olumlu dönüşler aldık, çok memnunlardı. İnşallah çevrelerine de bunları anlatacaklar. Bu bir dalga gibi yayılıyor ve bu gençlerle bu iş bitmiyor, toplumun da bilinçlenmesi lazım” dedi.
Öğrencilerden Muhammet Fatih Er, kampa gelmeden önce UMKE’yi duymadığını söyleyerek, “UMKE’nin faydalarını bu kampta öğrendim. Ne kadar faydalı bir kurum olduğunu öğrendim. Günlük yaşantımızda kullanabileceğimiz bilgiler, kaza olduğunda yapmamız gereken ilk yardım çeşitlerini öğrendik. Önceden olsa elimden bir şey gelmezdi ama şu an ilk müdahaleyi yapabilirim” ifadelerini kullandı.
Öğrencilerden Ertuğrul Akkoç ise kampta öğrendiklerinin hayatında ona yardımcı olacağını ve burada keyifli vakit geçirdiğini dile getirdi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: SAĞLIK,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
İstanbul’da dehşet saçan gaspçılar kamerada
İstanbul’da 4 gaspçının sokak ortasında kimseye aldırmadan yaptığı gasp, güvenlik kameralarına yansıdı.
04.11.2019
İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü:
İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü: "Zehirlenmeye ıspanaklara karışan patlıcangiller familyasından, atropin ve scopalamin içeren yabancı otların neden olduğu analizlerle ortaya çıkmıştır."
04.11.2019
Rakipler kaybetti, Kartal’ın yüzü güldü
Haftayı Antalyaspor galibiyetiyle kapatan Beşiktaş, üst sıralardaki rakiplerinin yaşadığı puan kayıpları sonrasında 10. haftadan oldukça kazançlı çıktı. Siyah-beyazlılarda hedef, Denizlispor maçını kazanarak seriyi 3 maça çıkarmak.
04.11.2019
Siemens Türkiye 4 ilde emniyet sistemleri çözümlerini aktardı
Siemens Türkiye Fabrika Otomasyonu, Hareket Kontrol ve Şalt birimleri; İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da düzenledikleri ‘Safety Days’ etkinliği ile Emniyet Sistemleri çözümlerini seminer ve demo eğitimler sayesinde alanında lider firmalara aktardılar.
04.11.2019
“Karışık meyve suyu kan şekerini yükseltebilir”
Diyetisyen Miray Bozdoğan, “Mevsim meyveleri ile hazırlanan kokteyller hem vitamin hem de lif deposudur. Ancak yüksek kalori içerikleri ve kan şekerini hızlı şekilde yükseltebileceği için tüketim sıklığına dikkat edilmeli” dedi.
04.11.2019
Türk Telekom’dan ‘Abonelikli Bağış Sistemi’
Türk Telekom ile Türk Kızılay, Abonelikli Bağış Sistemi için yaptıkları iş birliği ile mobil operatörler arasında Türkiye’de bir ilke imza attı. Yapılan açıklamaya göre yeni işbirliğiyle Kızılay’a düzenli aralıklarla bağışta bulunmak isteyen Türk Telekom kullanıcıları tek bir SMS göndererek 10 TL bağışta bulunabilecek, bağış miktarı her ay otomatik olarak faturaya eklenecek ya da abonenin bakiyesinden düşülecek.
04.11.2019
ALTERNATİF İLAÇLA KÖR OLDUĞU İDDİA EDİLEN 36 HASTANIN TEDAVİSİ ANKARA’DA SÜRÜYOR
ALERJİYE EN ÇOK NEDEN OLAN BESİNLER
"GÜN İZİ" FOTOĞRAF SERGİSİ ZİYARETÇİYLE BULUŞUYOR
BÜYÜKÖZER: "DOMUZLA BULAŞTIRILMIŞ BİR HAYAT SİSTEMİ İÇİNDEYİZ"
TÜRKİYE’DEKİ YETİŞKİNLERİN YÜZDE 11’İ DİYABETLİ
"SOĞUK HAVADA EGZERSİZLE BAĞIŞIKLIĞINIZI GÜÇLENDİRİN"
İNFLUENZA HER SENE FARKLI ŞEKİLLERDE ORTAYA ÇIKIYOR
DENİZ TUTKUNLARINA MARİNE KIŞ KOLEKSİYONU
RESSAM PERVİN ÖZEN’İN SERGİSİNİN GELİRİ ŞEHİT AİLELERİNE BAĞIŞLANACAK
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA, SOMALİ’DEN GETİRİLEN YARALILARI ETİMESGUT ASKERİ HAVAALANINDA KARŞILADI.
BAKAN KOCA, SOMALİ’DEN GETİRİLEN YARALI SAYISINI 10 OLARAK KAYDETTİ.
(ÖZEL) ŞEKER HASTALARINA AKUPUNKTUR DESTEĞİ

EN ÇOK OKUNANLAR