Reklam
Ressam Akın Ekici’nin ‘Yolcudan Yolcuya Hikayeler’ sergisi Tiflis’te açıldı
Ressam Akın Ekici’nin ’Yolcudan Yolcuya Hikayeler’ sergisi Tiflis Büyükelçiliği’nin himayelerinde, Türk Hava Yolları’nın (THY) sponsorluğunda Silk Factory Studio Art Gallery’de ziyaretçilerine kapısını açtı.

13 Kasim 2019 - 15:45:07

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Ressam Akın Ekici’nin ’Yolcudan Yolcuya Hikayeler’ sergisi Tiflis Büyükelçiliği’nin himayelerinde, Türk Hava Yolları’nın (THY) sponsorluğunda Silk Factory Studio Art Gallery’de ziyaretçilerine kapısını açtı.
Sergi ilk günden yoğun ilgi gördü. Açılışa birçok ülkenin diplomatik misyon şefleri, büyükelçileri, konsolosluk görevlileri, askeri ve idari ateşeler, elçilik görevlileri, THY Tiflis Bürosu Müdürlüğü, Yunus Emre Enstitüsü yetkilileri, Tiflis’te yaşayan ve faaliyet gösteren yerli / yabancı sanat galerisi sahipleri, çok uluslu şirketlerin yöneticileri, sanatçılar ve öğrenciler katıldı. Tiflis Büyükleçisi Fatma Ceren Yazgan yapmış olduğu açılış konuşmasında, Büyükelçilik olarak yılın ilk sanat sergisini Türk sanatçısıyla açmış olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyduklarını ifade etti.

"Vesile olduğumuz için son derece gururluyuz”
Yolcudan Yolcuya Hikâyeler ismiyle açılan serginin ismiyle uyumlu olarak Moğolistan’dan Tiflis’e taşındığını ve bu anlamda serginin kendisinin de bir yolcu olduğunu dile getiren Fatma Ceren Yazgan, şöyle konuştu: “İnsanlar ister diplomat olsun, ister iş insanı, isterse de öğrenci sürekli bir yolculuktadır. Aslında hayatın kendisi bir yolculuk halidir. Kişinin kendi içine yaptığı manevi yolculuklar her insana özgüdür, hepsi ayrı bir hikâye oluşturur. Sayın Akın Ekici kariyerine büyük bir kurumsal bankada hukukçu ve iş insanı olarak başlasa da yolculuğuna sanatçı olarak devam etmektedir. Tiflis’e taşınan bu değerli sergi ile kendi hikâyesini buradaki sanatseverlere en güzel şekilde aktarmıştır. Türk Büyükelçiliği olarak böyle değerli bir etkinliğe vesile olduğumuz için son derece gururluyuz” dedi.
Sergiye olan ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Akın Ekici ise başta Tiflis Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan olmak üzere, Büyükelçilik Müsteşarı Gizem Türkgenci Sevim ve Silk Factory Studio Art Gallery’e destekleri ve ev sahipliği için teşekkür etti. Serginin Tiflisli sanat severler tarafından büyük ilgi gördüğünü söyleyen Ekici, Yolcudan Yolcuya Hikâyeler sergisinin amacına ulaştığını sözlerine ekledi.
KAYNAK: İHA


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Grup Yorum davasında yargılamaya devam edildi
Grup Yorum üyelerinin de aralarında bulunduğu 15 sanığın yargılandığı davada cumhuriyet savcısı esasa ilişkin mütalaasını açıkladı. Sanıkların ‘DHKP-C silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 7,5 yıldan 15’er yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.
20.11.2019
Vali Taşbilek en büyük mahallede vatandaşlarla buluştu
Gümüşhane’de kent merkezindeki vatandaşların dertlerini ve taleplerini dinlemek üzere Vali Kamuran Taşbilek başkanlığında gerçekleştirilen mahalle toplantılarının ikincisi en büyük mahalle olan Hasanbey Mahallesinde gerçekleştirildi.
20.11.2019
Şehit cenazelerini Afrin’de kaçıran terörist Suriye’de yakalandı
İçişleri Bakanlığı, Afrin’de şehitlerimizin cenazesini kaçıran teröristin jandarmanın sıkı takibi sonucu Suriye’de yakalandığını açıkladı.
20.11.2019
Fizyoterapistin ölümüne ilişkin davada ‘Kanun yararına bozma’ istemi
İstanbul Fatih Sultan Mehmet Köprüsü çıkışında meydana gelen kazada hayatını kaybeden 7 aylık hamile fizyoterapist Hülya Gençer ile aynı araçta bulunan ve yaralanan Yiğit Şahinbeyoğlu hakkındaki takipsizlik kararının ‘kanun yararına bozulması’ talep edildi.
20.11.2019
Sanık Aksu’nun sanık Akand’a gönderdiği mektuplar dava dosyasında
Şule Çet’in şüpheli ölümüne ilişkin görülen davanın bugünkü celsesinde, sanık Berk Akand’ın avukatlarının mahkemeye verdiği mektuplar dava dosyasına girdi. Mektuplarda, sanık Çağatay Aksu’nun, diğer sanık Akand’ın mahkemedeki tavırlarına sitem ettiği görülüyor.
20.11.2019
İstanbul Valisi Yerlikaya: “Millet ve devlet olarak sizlerle gurur duyuyoruz”
Kıbrıs Barış Harekatı gazilerine, ‘Milli Mücadele Madalyası ve Beratı’ takdim töreninde konuşma yapan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “Cesaret, fedakârlık ve mücadeleniz sayesinde Ada’ya huzur ve barış geldi. Millet ve devlet olarak sizlerle gurur duyuyoruz” dedi.
20.11.2019
"BESLENMENİZİ DÜZENLEYEREK ÇOCUK SAHİBİ OLMA ŞANSINIZI ARTTIRABİLİRSİNİZ"
KARTAL’DA İNME VE KOAH HASTALIĞI SEMİNERİ
ÜKSM RESİM SERGİSİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR
ANKARA DEVLET OPERA VE BALESİ’NDE “FINDIKKIRAN” ZAMANI
KIŞ AYLARINDA YÜKSEK EV ISISI VE NEM ORANI ALERJENLERİ ARTIRIYOR
TROYA MÜZESİ 2020 ‘AVRUPA YILIN MÜZESİ ÖDÜLLERİ 2020’DE FİNALE KALDI
PROF. DR. EMEL CANBAY: "PSÖDOMİKSOMA PERİTONEİ HASTALIĞINDA TEDAVİ GECİKİRSE HASTALIĞININ KONTROLÜ DE GÜÇLEŞEBİLİR"
DEVLET TÜRK SANATLARI YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
KIBRIS’TA TABİP BİNBAŞI NİHAT İLHAN VE ŞEHİT AİLESİ ANISINA PANEL DÜZENLENECEK
YEMEK BORUSU KAPANDIĞI İÇİN BESLENEMEYEN NİJERYALI HASTA TÜRKİYE’DE SAĞLIĞINA KAVUŞTU
İLKER SAVAŞKURT, BURGAS FİLM FESTİVALİ’NİN PROGRAM EKİBİNE SEÇİLDİ
BEL FITIĞI HAKKINDA YANLIŞ BİLİNENLER

EN ÇOK OKUNANLAR