Reklam
Kuaförüne bağışlanan saçlarla kanser hastalarına peruk yapıyor
Samsunlu Kadın Kuaförü Hüseyin Alkan, 2 yıldır müşterilerinden ve bağışçılardan temin ettiği saçlarla kanser hastaları için peruk yapıyor.

13 Kasim 2019 - 10:00:05

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Samsunlu Kadın Kuaförü Hüseyin Alkan, 2 yıldır müşterilerinden ve bağışçılardan temin ettiği saçlarla kanser hastaları için peruk yapıyor.
Samsun İlkadım’da kuaförlük yapan 33 yaşındaki Hüseyin Alkan, sosyal medya hesabından başlattığı kampanyayla pek çok kanser hastasının yüzünü güldürmeyi başardı. Alkan, kanser hastalarına psikolojik destek sağlamak için böyle bir çalışma yapmaya karar verdiğini söyledi.
“Lösemi hastasının saçlarını kestiğinde etkilendi”
Kemoterapi tedavisi gören hastaların saçlarının döküldüğünü, bunun da hastalarda ve yakın çevresinde moral bozukluğu oluşturduğunu anlatan Kuaför Hüseyin Alkan, şöyle devam etti:
"Bir müşterimin lösemi hastası olan kızının saçlarını kesmeye gittiğimde yaşadıklarım beni çok etkiledi. Saçları dökülen kanser hastalarının yaşadıkları psikolojik tahribatı azaltmak, onları mutlu etmek için gerçek saçtan peruk yaparak hediye ediyorum. Hastaneye gittiğimde çok uzun saçları olan müşterimin saçlarını dibinden keserken çok üzüldüm. Saçları kesilen müşterim, ’Saçlarım uzayana kadar bir daha aynaya bakmayacağım.’ dedi. Bu sözü beni çok etkiledi. Kestiğim saçları peruk haline getirdim. Birkaç gün sonra hastamın ziyaretine giderek peruğu başına taktım. Çok sevindi. Bu olayın ardından da bütün saçları dökülen kanser hastaları için kampanya başlattım."
Hüseyin Alkan, yaklaşık 2 yıldır sosyal medya hesabından bu kampanyayı yürütüyor. Kanser hatalarına peruk yapmak için gönüllülerden saçlarını bağışlamalarını istiyor.
KAYNAK: İHA

Etiketler: SAĞLIK,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Merkez faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası Ekim ayı PPK toplantısında politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 16,50’den yüzde 14’e indirilmesine karar verdi. Kurul, enflasyonun ana eğilimine dair göstergelerin arz yönlü faktörler ve ithalat fiyatları enflasyon görünümünü olumlu etkilediğini, bu gelişmelere bağlı olarak, güncel tahminler yılsonu itibarıyla enflasyonun Temmuz Enflasyon Raporu’nda verilen öngörülerin belirgin olarak altında kalabileceğine işaret etti.
24.10.2019
BKM Genel Müdürü Canko: ’’Blockchain’de dünyaya göre daha iyi yerdeyiz’’
BKM Genel Müdürü Soner Canko, "Blockchain’de Dünya ya göre daha iyi bir yerde olduğumuzu düşünüyorum. Batıda blok zincir kapitalist bir düzen içerisinde ele alınıp tüketilmeye çalışıyor. Biz daha serinkanlı bir şekilde ele alıp anlayıp ülkemiz için çalışıyoruz" dedi.
24.10.2019
Dışişleri Bakanlığından Avrupa Parlamentosu’na sert tepki
Dışişleri Bakanlığı, "Avrupa Parlamentosu’nun bugün Barış Pınarı Harekatı hakkında benimsediği tutumu tümüyle reddediyoruz. Teröristleri sürekli parlamentosunda ağırlayanların aldığı bu karar aslında bizi şaşırtmamıştır" açıklamasını yaptı.
24.10.2019
Kısıtlı bütçeye sahip gençlere yurtdışında eğitim fırsatları
Gençler yurtdışında hem eğitim almak hem de para kazanma şansı elde edebiliyor. Pek çok ülke uluslararası öğrencilere çalışma izni sunuyor. Avusturalya, İrlanda ve Malta gibi ülkeler dil kurslarına giden öğrencilere bile çalışma izni veriyor.
24.10.2019
Finansal hizmetler güven endeksi Ekim’de arttı
Finansal hizmetler güven endeksi 2019 yılı Ekim ayında, bir önceki aya göre 3,1 puan artarak 142,5 seviyesinde gerçekleşti.
24.10.2019
Galatasaray’da Falcao antrenmana çıktı
Galatasaray, Süper Lig’in 9. haftasında oynayacağı Beşiktaş derbisinin hazırlıklarına bugün yaptığı antrenmanla başladı. Sarı-kırmızılılarda sakatlığı bulunan Radamel Falcao, takımdan ayrı özel çalışma yaptı.
24.10.2019
"BESLENMENİZİ DÜZENLEYEREK ÇOCUK SAHİBİ OLMA ŞANSINIZI ARTTIRABİLİRSİNİZ"
KARTAL’DA İNME VE KOAH HASTALIĞI SEMİNERİ
ÜKSM RESİM SERGİSİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR
ANKARA DEVLET OPERA VE BALESİ’NDE “FINDIKKIRAN” ZAMANI
KIŞ AYLARINDA YÜKSEK EV ISISI VE NEM ORANI ALERJENLERİ ARTIRIYOR
TROYA MÜZESİ 2020 ‘AVRUPA YILIN MÜZESİ ÖDÜLLERİ 2020’DE FİNALE KALDI
PROF. DR. EMEL CANBAY: "PSÖDOMİKSOMA PERİTONEİ HASTALIĞINDA TEDAVİ GECİKİRSE HASTALIĞININ KONTROLÜ DE GÜÇLEŞEBİLİR"
DEVLET TÜRK SANATLARI YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
KIBRIS’TA TABİP BİNBAŞI NİHAT İLHAN VE ŞEHİT AİLESİ ANISINA PANEL DÜZENLENECEK
YEMEK BORUSU KAPANDIĞI İÇİN BESLENEMEYEN NİJERYALI HASTA TÜRKİYE’DE SAĞLIĞINA KAVUŞTU
İLKER SAVAŞKURT, BURGAS FİLM FESTİVALİ’NİN PROGRAM EKİBİNE SEÇİLDİ
BEL FITIĞI HAKKINDA YANLIŞ BİLİNENLER

EN ÇOK OKUNANLAR