Reklam
Uzmanından hosting kullanıcılarına altın tavsiyeler
Web hosting hizmeti alacak olanlar için, çeşitli sistem ve alt yapılar bulunuyor.

08 Kasim 2019 - 16:00:09

Çıktı Al

Yorum (0)

Web hosting hizmeti alacak olanlar için, çeşitli sistem ve alt yapılar bulunuyor.
hizhosting.com genel müdürü Caner Çakı, her kullanıcıya göre bir hosting paketi olduğunu ve bu alt yapı ve paketlerin ihtiyaca göre tercih edilmesi gerektiğini ifade etti.
Çakı, “Hosting, bir web sitesinin üstünde barındırılan ve yayına geçmesini sağlayan platformdur, web sitesini oluşturmadan önce bir hosting paketi satın almanız gerekmektedir.

Blog sayfaları için uygun alt yapıyı barındıran bir paket
WordPress Hosting: Kişisel veya blog tarzı bir site açmak istiyorsanız WordPress alt yapısı size uygun olacaktır. Bu nedenle size uyumlu hosting paketi WordPress hosting paketini tercih etmelisiniz.
Linux Hosting: Küçük çaplı kurumsal siteler ve blog sayfaları için uygun alt yapıyı barındıran bir pakettir. Güvenilirliği, sağlamlığı ve verimliliği ile de ön plana çıkmaktadır. e-posta sunucusu olarak en gelişmiş seçeneklerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Linux hosting için kullanıma hazır ana sayfa çözümleri, uygulamalar, içerik yönetim sistemleri ve tartışma forumları gibi çok sayıda açık kaynak uygulama sunar.

Microsoft’a özgü uygulamalar
Windows hosting , ASP.NET uygulama tabanlı web siteler için güçlü alt yapıya sahip hosting hizmeti almanızı sağlayacaktır. Winows’un Linux’a karşı en önemli üstünlüklerinden biri yüksek performanslı web uygulama frameworkü olan ASP.NET’tir. SharePoint ve Exchange hala Microsoft’a özgü uygulamalardır.

Özel hosting çözümleri sunulur
Kurumsal Hosting, internet dünyasında büyüyen kurumsal firmalar için güçlü alt yapı ile donatılmış üst seviye hosting hizmeti olarak karşımıza çıkmaktadır. Şirketinize değer katacak bir hosting hizmeti sunulması amaçlanmış ve bu hizmetlerde, en yüksek süreklilik ve en yüksek hizmet kalitesine sahip özel hosting çözümleri sunulur.

DNS yönlendirme ve buna benzer birçok işlem yapılabilmekte
Bayi(Reseller) Hosting: Birden fazla site sahibi iseniz veya her gün sitelerinizi çoğaltan ve büyüyen bir firma iseniz bu paket tam size göre. Bayi hostinge sahip olan bir kullanıcı adeta bir hosting firması gibi hizmet verebilmektedir. İstenilen paket büyüklüğü sunulabilen bu hizmet sayesinde sahip olunması gereken sadece alan ve trafiği yeterli olan bir bayi hostinge sahip olunmasıdır. Bayi hostingin alınmasından sonra yönetim işlemlerinin yapılması için site adının sonun a /WHM yazılması yeterli olmaktadır. Bu şekilde yönetim paneline girilmekte ve istenilen işlemler yapılabilmektedir. Genel olarak bu işlemler arasında hesap ekleme ya da kaldırma, kota belirleme, paket oluşturma, askıya alma, DNS yönlendirme ve buna benzer birçok işlem yapılabilmektedir” dedi.
KAYNAK: İHA


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy:
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy: "2011 yılından bu yana 7 bin 700 kişi sınır edildi, 77 bin kişiye yurda giriş yasağı konuldu."
06.12.2019
Giresun Valiliğinden zehirlenme açıklaması
Giresun’un Espiye ilçesine bağlı Ericek ilkokulu/Ortaokulunda meydana gelen yemek zehirlenmesi olayına ilişkin Giresun Valiliği yazılı açıklama yaptı.
06.12.2019
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 272 lira oldu.
06.12.2019
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy: “Güvenli bölge teröristlerden temizlenene kadar Suriye’den çıkmayacağız”
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, “Bize verilen taahhütler yerine getirilmediği takdirde harekatı sürdürme hakkımızı saklı tutuyoruz. Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi güvenli bölgeyi teröristlerden temizleyene kadar Suriye’den çıkmayacağız” dedi.
06.12.2019
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar:
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: "Kimi çevrelerin, ulusal güvenliğimiz için attığımız adımları NATO ittifakını hiçe saydığımızın kanıtı olarak gösterme çabası mantık dışı" dedi.
06.12.2019
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar,
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Türkiye, NATO içinde yükümlülüklerine bağlıdır. Hem mali katkılarımız hem kahraman askerlerimizin çabalarıyla bu yükümlülüğümüzün arkasındayız" dedi.
06.12.2019
ŞEHİT ÇOCUKLARINA AFET FARKINDALIĞI EĞİTİMİ
GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP SON TEKNOLOJİ İLE BULUŞTU
SANAT GÜNEŞİ ŞARKILARIYLA MALTEPE’DE ANILDI
GAZETECİ-YAZAR SİNAN BURHAN’DAN, ’ERDOĞAN AK’LI VE SİYASİ NOTLAR’ KİTABI
ÇANKAYA 2. KİTAP BULUŞMASI BAŞLIYOR
SOĞUK ALGINLIĞINDAN KORUYAN VE ANTİOKSİDAN İÇEREN KIŞ ÇAYI TARİFLERİ
KANSERDEN KORUNMAK MÜMKÜN! İŞTE DETAYLAR...
SİNEMA TEKNOLOJİSİNİ TİYATROYA TAŞIDILAR ADINA "SİNETİYATRO" DEDİLER
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ OLACAK
"BESLENMENİZİ DÜZENLEYEREK ÇOCUK SAHİBİ OLMA ŞANSINIZI ARTTIRABİLİRSİNİZ"
KARTAL’DA İNME VE KOAH HASTALIĞI SEMİNERİ
ÜKSM RESİM SERGİSİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

EN ÇOK OKUNANLAR