Reklam
Sosyal medya uzman Mustafa Özalp, Instagram hakkında bilgiler verdi
Sosyal medya platformları hepimizin de bildiği gibi şirketlerin, markaların veyahut bireysel kullanıcıların sosyal çevresine veya hedef kitlelerine istediği gibi ulaşabileceği, internet üzerinde bulunan platformların genel adı olduğunu belirten sosyal medya uzman Mustafa Özalp, “Bu tanıma bakarak yola çıktığımızda sosyal medya platformunun çok fazla kullanılmasındaki asıl nedenler de kolaylıkla anlaşılabilmektedir. Bireysel kullanıcı ve markalar, sosyal medyayı doğru kullanarak hedef kitlelerine ücret ödemeden kendilerini rahatlıkla sunabilmekte” dedi.

08 Kasim 2019 - 14:45:05

Çıktı Al

Yorum (0)

Sosyal medya platformları hepimizin de bildiği gibi şirketlerin, markaların veyahut bireysel kullanıcıların sosyal çevresine veya hedef kitlelerine istediği gibi ulaşabileceği, internet üzerinde bulunan platformların genel adı olduğunu belirten sosyal medya uzman Mustafa Özalp, “Bu tanıma bakarak yola çıktığımızda sosyal medya platformunun çok fazla kullanılmasındaki asıl nedenler de kolaylıkla anlaşılabilmektedir. Bireysel kullanıcı ve markalar, sosyal medyayı doğru kullanarak hedef kitlelerine ücret ödemeden kendilerini rahatlıkla sunabilmekte” dedi.
Mustafa Özalp, 7 seneyi aşkın bir süredir sosyal medya platformlarında profesyonel danışmanlık hizmeti veren ve sosyal medya platformlarında yaşanan sıkıntıları en hızlı şekilde çözebilen bir tanesi.
Gerek sosyal medya fenomenleri, gerek Yeşim Salkım gibi müzik sanatçıları zaman zaman hesaplarının kapatılması ile ilgili problemler yaşayabilmekte. Mustafa Özalp ile çalışan ünlü isimler haksız yere kapatılan, çalınan hesaplarını çok kısa bir zaman diliminde geri alabiliyor.
Hesap kurtarmaya devam ediyor
Herhangi bir kullanıcı şifresi dahi almadan işlemlerini gerçekleştirebilen Mustafa Özalp, piyasada "mistikdiyebiri" olarak da biliniyor. Milyonlarca takipçisi olan sosyal medya hesaplarının da özel danışmanlığını yapan Özalp, beraber çalıştığı müşterilerine sosyal medya konusunda da bir çok bilgi ve fikir de veriyor.
Mustafa Özalp sosyal medya hakkında da kullanıcıların bilinçli hareket etmesi konusunda şu önerilerde bulundu; "Markalar söylemek istedikleri şeyleri en iyi biçimde yansıtacak sosyal medya platformlarını da özenle seçmelidirler. Fotoğraflar üzerine yoğunlaşıp tanıtım yapmak isterlerse Instagram platformuna ağırlık verebilirler. Markalarını videolar ile ön plana çıkartmak istiyorlarsa Youtube platformunu kullanmalılar. Tamamen kurumsal bir şekilde ilerlemek isteyen markalar ise Linkedin uygulamasını aktif olarak kullanabilirler. Tabi ki bunların hepsinde ön plana çıkmak istiyorlarsa Facebook uygulamasını tercih etmelidirler" yorumu ile markalar ve küçük işletmeler için küçük bir tavsiyesini sunuyor. Günümüz teknolojisi ile bir çok sistemin değişmesi ve gelişmesi ile sosyal medya tercih edilebilirlik bakımından, televizyon, gazete ve radyo gibi geleneksel medya ürünlerine fazlasıyla fark atmakta. Çünkü; bu platformların daha seri ve rahat erişilebilir olması, sosyal medya platformlarının da herkes tarafından basit bir şekilde kullanılabilmesi. Resmi olarak da kontrol altında tutulan geleneksel medya platformlarında, verilen mesajlar yayınlandığı andan itibaren asla değiştirilemez durumda ve sonrasında bir çok sıkıntı ile karşılaşılmakta. Fakat sosyal medya bölümüne baktığımızda ise paylaşımlara ve yorumlara geç veya erken müdahale etmek mümkün durumdadır. Sosyal medya geleneksel medya platformlarına göre bu anlamda fazlasıyla özgürdür diyebiliriz. Tabi ki tercih edilmesindeki en büyük gerekçelerden birisi de sunmuş olduğu ifade özgürlükleri diyebiliriz.
Sosyal medya hesabınızı bir başkasının yönetmesi faydalı mı
Firma ve markalar için fazlasıyla aktif bir rol oynayan sosyal medya platformları, kurumsal olan firmalar için de hedef kitleye direkt ulaşmanızı sağlayacak cazip alanlar olarak kabul edilir. Sosyal medya hesapları yolu ile firma ve şirketler sunmuş oldukları hizmet ve ürünlerini kolaylıkla tüketici ve müşterilerini tanıtabiliyorlar. Bu sayede ise tüketiciden geri dönüşleri çok seri bir biçimde alabilir ve hedef kitlelerinde kolayca değişiklikler yapabilirler.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
MEB’den ’10 Kasım Atatürk’ü anma programı’na ilişkin açıklama
Milli Eğitim Bakanlığı, 10 Kasım Atatürk’ü anma programındaki görüntüler nedeniyle okul müdürlerinin görevden uzaklaştırıldığını açıkladı.
18.11.2019
Hayvanları Koruma Günü’nde 24 saat canlı yayın
4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde bir radyoda 24 saat canlı yayın yapıldı. Gece boyunca radyo programının yapıldığı binayı ziyaret eden vatandaşlar renkli görüntüler oluşturdu. Canlı yayında radyoyu ziyaret eden dinleyicilere sokak hayvanlarına vermeleri için yaklaşık 500 kilogram mama dağıtıldı.
05.10.2019
Hakim ve C. Savcısı atamaları Resmi Gazete’de
Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun (HSK) görev sürelerini tamamlayan adli yargı hakimi, cumhuriyet başsavcısı ve savcılar ile idari yargı hakimlerine ait atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.
19.06.2019
Babasını bıçaklayarak öldüren 17 yaşındaki çocuk adliyeye sevk edildi
Maltepe’de bir apartman dairesinde babasını defalarca bıçaklayarak öldüren 17 yaşındaki A.B., emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.
21.09.2019
Depremde kuşların yaşadığı panik kamerada
İstanbul’da dün meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremde petshop’da kafeslerde bulunan kuşların panik anları güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Kafeslerin sallanması, depremin büyüklüğünü gözler önüne serdi.
27.09.2019
Fikirtepe’de su basan dükkandan çıkan vatandaşlara esnaftan ilginç çözüm
Fikirtepe’de şiddetli yağış nedeniyle dükkanları su bastı. Bir dükkan sahibinin, dükkanından dışarı çıkan vatandaşların suya batmaması için adım atacakları yere ayaklık koyarak yürümelerini sağlaması ilginç görüntülere sahne oldu.
21.08.2019
PROF. DR. ALİMGİL: "KATARAKT AMELİYATI SONRASI AKILLI LENS İLE HEM UZAĞI HEM DE YAKINI GÖRMEK MÜMKÜN"
GAZETECİ YAZAR FUNDA AKOSMAN ERMAN’IN KİTABI ‘PAPATYANIN YAPRAKLARI’ ÇIKTI
YERLİ KOMEDİ HEMEN DÖNERİZ HAFTAYA VİZYONA GİRİYOR
OP DR. MÜSTECEP KAVRUT: "HİSTERESKOPİ ANNE OLMA ŞANSINI ARTIRIYOR"
BAĞIRSAKLAR İKİNCİL BİR BEYİN
KANSER ÇOCUK SAHİBİ OLMAYA ENGEL DEĞİL
ÇOCUKLUK ÇAĞI ALERJİLERİNE DİKKAT
İSTANBULLULARI FAZ.1 İLE, MÜZİK VE SANATLA DOLU BİR HAFTA SONU BEKLİYOR
“CEP HERKÜLÜ: NAİM SÜLEYMANOĞLU” FİLMİNİN GALASI YAPILDI
ÇOCUK İSTİSMARINA ‘ÇİZGİ ROMANLI’ ÖNLEM
TÜRKİYE SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA İÇİN KÜLTÜRE YATIRIM YAPIYOR
UZMAN DOKTOR MEHMET YAVUZ: "İÇİNİZDEKİ YAŞAM SEVİNCİNE SAHİP ÇIKIN"

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR