Reklam
Sınırsız düşlere uluslararası ödül
Şirketlere takım çalışması eğitimleri sağlayan M3 Works aracılığıyla gerçekleştirilen yardım projeleri 104 ülkede temsilciliği bulunan JCI derneklerince ödüllendirildi.

08 Kasim 2019 - 11:15:04

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Şirketlere takım çalışması eğitimleri sağlayan M3 Works aracılığıyla gerçekleştirilen yardım projeleri 104 ülkede temsilciliği bulunan JCI derneklerince ödüllendirildi.

Şirketlere takım çalışması eğitimleri sağlayan M3 Works aracılığıyla gerçekleştirilen yardım projeleri 104 ülkede temsilciliği bulunan JCI derneklerince ödüllendirildi. Tekerlekli sandalye atölyesi, bisiklet fabrikası, oyuncak atölyesi, hayvan barınağı yapımı gibi çalışmaları değerlendirilen şirket, birçok proje arasından sıyrılarak ’En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk’ ödülünün sahibi oldu.

Uluslararası organizasyonun dünya kongresinin yapılmakta olduğu Estonya’nın Tallin şehrinde ödülü değerlendiren şirketin Genel Müdürü Erdem Genç şunları söyledi: "Yıllardır şirketlere takım çalışması ve motivasyon atölyeleri düzenliyoruz. Aralarında en sevdiklerimiz elbette sosyal sorumluluk içerenler. Bunları ’Düşlerin Sınırı Yoktur’ projesi altında birleştirdik ve Türkiye’nin en büyük şirketleriyle gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla bu ödüle layık görüldük."

Projede birçok sivil toplum kuruluşuyla birlikte çalıştıklarını ileten Genç, çalışmaların sadece bağıştan çok daha öte anlamlar taşıdığını söyleyerek, "Bu projelerde şirketler nakit bağış yapmıyor. Şirket çalışanları fabrikadan tamamen demonte halde gelen ürünlerin montaj ve bakımlarını gerçekleştirip son kontrollerini yapıyorlar. Böylelikle ekip ruhunu güçlendiren bir çalışma yaparken aynı zamanda toplum yararına bir çalışma içinde oluyorlar. Örneğin tekerlekli sandalye atölyesinde imal edilen tekerlekli sandalyeler teknik kontrolden sonra Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne bağışlanıyor. Toptan ve montajsız alındığı için daha ucuza mal oluyor ve daha fazla bağış imkanı doğuyor. Bu tarz projelerden hem şirketler, hem dernekler memnun."

Bisiklet fabrikasında Darüşşafaka’nın bisiklet parkı 93 bisikletle komple yenilenmiş. Yine Koruncuk Vakfı’nın İstanbul ve İzmir şubelerine bağışlanan bisikletlerle neredeyse her çocuğun bisikleti var. LÖSEV, Atlas Yardım Derneği, Kansersiz Yaşam Vakfı gibi birçok vakıf ve derneğe oyuncak, giyim, etkinlik gibi bağışlarda şirketlerle eş zamanlı çalışıyorlar.

Küçük dostlarımız kedi ve köpekler için de hayvan barınakları yaptıklarını söyleyen Genç, bunları şirketlerdeki gönüllülerle ve derneklerle birlikte barınaklara ilettikleri belirtti.
"Bu tarz etkinlikleri her geçen gün artırıyoruz. Örneğin okul sırası, ağaç dikme, deniz temizleme gibi çalışmaları ilgili okullarla, derneklerle işbirliği halinde gerçekleştiriyoruz. Tüm yeni projelere açığız. Umarım bu ödül şirketlerin dikkatlerini çeker ve birlikte toplum için çok daha fazla faydalı iş yapma imkanı buluruz" diyen Erdem Genç, yalnızca Türkiye’de değil Kuzey Kıbrıs’ta da çalıştıklarını, çalışmalarını Türki cumhuriyetler ve kardeş ülkelere genişletmek istediklerini söyledi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Büyükçekmece D-100 Karayolunda yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, önce bir özel halk otobüsüne ardından bariyerlere çarparak durabildi. Kazada otomobildeki 3 kişi yaralanırken, D-100 Karayolu Edirne istikameti trafiğe kapandı.
Büyükçekmece D-100 Karayolunda yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, önce bir özel halk otobüsüne ardından bariyerlere çarparak durabildi. Kazada otomobildeki 3 kişi yaralanırken, D-100 Karayolu Edirne istikameti trafiğe kapandı.
15.09.2019
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu:
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Trafik kazalarında meydana gelen ölümler yüzde 34.5 azaldı. Ekim ayında çıkan kanun ve ortaya çıkan tüm süreçler, oluşturduğumuz denetimler, eğitimler ve farkındalık kampanyalarının tamamı bir sonuç oluşturuyor."
02.10.2019
15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde kaza: 3 yaralı
15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde sağ şeritte bekleyen araca seyir halinde bulunan bir otomobil arkadan çarptı. Çarpma nedeniyle 2’si çocuk 3 kişi yaralanırken, köprüde trafik oluştu.
28.07.2019
Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerine mevsimin ilk karı yağdı
Hava sıcaklıklarının dün akşamdan bu yana Doğu Karadeniz Bölgesi’nde hissedilir düşmesi ile birlikte bölgenin yüksek kesimlerine mevsimin ilk karı yağdı.
21.09.2019
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan: “İl ve ilçe yöneticilerinin biat edeceği tek makam MEB merkez teşkilatıdır”
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, “İl ve ilçe yöneticilerinin biat edeceği tek makam Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatıdır” dedi.
30.10.2019
Maltepe’de polisin durdurduğu araçtan 11 paket uyuşturucu çıktı
Maltepe’de polis tarafından şüphe üzerine durdurulan bir araçtan 11 pakette 47,29 gram skunk ve uyuşturucu satışından elde edildiği değerlendirilen 6 bin 670 lira ele geçirildi. Şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.
28.10.2019
ULUSLARARASI FLAMENKO ANKARA FESTİVALİ 13’ÜNCÜ KEZ SANATSEVERLER İLE BULUŞUYOR
FİZY İSTANBUL MÜZİK HAFTASI BİNLERCE SEYİRCİNİN KATILIMIYLA SONA ERDİ
NECİP FAZIL VE NAZIM HİKMET’E AİT EŞYALAR ULUCANLAR’DA SERGİLENİYOR
ŞEKER HASTALIĞI KÖRLÜĞE VE BACAK KESİLMESİNE NEDEN OLABİLİYOR
9’UNCU ULUSLARARASI ATATÜRK KONGRESİ BAŞLADI
RESSAM AKIN EKİCİ’NİN ‘YOLCUDAN YOLCUYA HİKAYELER’ SERGİSİ TİFLİS’TE AÇILDI
METABOLİZMAYI HIZLANDIRMAK YAŞLANDIRIYOR
KLİNİK PSİKOLOG BÜŞRA BETÜL BAŞAR: “BİREYİN KENDİSİNİ KEŞFETMESİNİ SAĞLIYORUZ”
KUAFÖRÜNE BAĞIŞLANAN SAÇLARLA KANSER HASTALARINA PERUK YAPIYOR
KÜLTÜREL VE İNANÇ TURİZMİN YENİ ROTASI; ÖZBEKİSTAN
EREZ EĞİLMEZ’İN İLK KİTABI ÇIKTI
SİNCAN’A EĞİTİMCİ-YAZAR HAYATİ KOCA KONUK OLDU

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR