Reklam
’Hayata Değer Kat Trabzon Projesi’ hayata geçiyor
Trabzon’da öğrencileri, unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi, kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi hatırlatmak, öğretmek ve aşılamak amacıyla “Hayata Değer Kat Trabzon” proje başlatıldı.

08 Kasim 2019 - 09:30:09

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Trabzon’da öğrencileri, unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi, kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi hatırlatmak, öğretmek ve aşılamak amacıyla “Hayata Değer Kat Trabzon” proje başlatıldı.
Gençlerin toplumsal değerlere yabancılaştığı, şiddete eğilim gösterdikleri, değer yargılarında zedelenme olduğu, daha çok yalnızlaşıp sanallaştıkları (bilgisayar ve internet bağımlılığında artış olduğu), iletişim kopukluğu yaşadıkları, sosyal bağımlılık ve dayanışma ruhunun yok olduğu günümüzde öğrencilerin hayata daha sıkı bağlanması yolunda öğrencileri teşvik etmek amacıyla başlatılan “Hayata Değer Kat” projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.
Törende konuşan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mesut Kaş, gençleri yüksek ideallere özendirici, millî ve manevi değerleri sevdirici ve benimsetici çalışmalara hız vermek gerektiğini belirterek “Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünyada, gençlerin kültürel, sosyal, sanatsal, bilimsel gelişimini desteklemek amacıyla her yıl binlerce gençlik projesi gerçekleştirilmektedir. Toplum olarak gençleri yüksek ideallere özendirici, millî ve manevi değerleri sevdirici ve benimsetici çalışmalara hız vermek gerekmektedir. Aksi durumda, kendine ve içinde yaşadığı kültürün değerlerine yabancılaşmış bir gençlikle karşı karşıya kalacağımız unutulmamalıdır” diye konuştu.
İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş da "Bu yıl hayata geçen projemizle birlikte kadim değerlerimizi öğrencilerimize telkin etmek ve onları bu kıymetlerle mücehhez bir şekilde yarınlara hazırlamayı amaçlıyoruz" dedi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Tedavisi için Sağlık Bakanlığı’nın devreye girdiği engelli Tayfun ağrıyan dişinden kurtuldu
Sağlık Bakanlığı’nın devreye girmesiyle Artvin’de 3 aydır diş ağrısı çeken doğuştan zihinsel engelli Tayfun Ata’nın ağrıyan dişi Trabzon’da yapılan operasyonla çekildi.
19.09.2019
Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası Genel Başkanı İsa Gök:
Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası Genel Başkanı İsa Gök, “Türk istiklalini, Türk Cumhuriyeti’ni ilelebet muhafaza ve müdafaa eden ordumuzun yanındayız” dedi.
10.10.2019
Emniyet Genel Müdür Uzunkaya: “DEAŞ terör örgütünde hareketlilik canlılık var bunu biliyor ve izliyoruz”
Emniyet Genel Müdür Celal Uzunkaya, “DEAŞ terör örgütü de son günlerde medyada paylaşıldığı üzere örgütün sözde liderinin Türkiye’yi açıkça hedef göstermesinden sonra kendisine faaliyet alanı olarak seçtiği bildiğimiz ülkemizde kadrolarında bir hareketlilik canlılık var. Bunu biliyoruz ve izliyoruz” dedi.
28.05.2019
Vali Ustaoğlu ve Ünal Karaman’dan Başkan Genç’e
Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’i makamında ziyaret etti.
23.10.2019
İçişleri Bakanlığının desteğiyle sosyal sorumluluk projesi kapsamında sahnelenen “HAMR” adlı tiyatro oyunu Sincanlı vatandaşlarla buluştu.
18.07.2019
İstanbul’da orman yakmaya çalışan 3 PKK’lı yakalandı
İstanbul’da, terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanmasına yönelik operasyonda, örgütten aldıkları talimat doğrultusunda orman yakmaya çalışan 3 kişi yakalandı.
13.09.2019
HER YIL DOĞAN 15 MİLYON PREMATÜRE BEBEKTEN 1 MİLYONU HAYATINI KAYBEDİYOR
20 YILDIR TÜMÖRLE SAVAŞAN SOMALİLİ HASTA ÇAREYİ TÜRKİYE’DE BULDU
BAKAN KOCA: "ŞEHİR HASTANELERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARIMIN NASIL SAPTIRILDIĞINI GÖRÜNCE ŞAŞIRMADAN EDEMEDİM"
İNTİHAR PSİKOLOJİSİNE DİKKAT
PREMATÜRE DOĞAN BEBEKLER BİR ARAYA GELDİ
DOĞUM SIRASI KİŞİLİĞİ NASIL ETKİLER?
KALP HASTALARINA “BYPASS” İLE GELEN SAĞLIK
NEW YORK’TA TÜRK RÜZGARI
TÜRKİYE’DEN, ROMANYA VE PAKİSTAN’A 2,1 MİLYON TL’LİK İLAÇ İHRACATI
‘PREMATÜRE ORMANI’ PROJESİ HAYATA GEÇİRİLDİ
ANKARA KALKINMA AJANSI TRAVELEXPO ANKARA’DA
AYŞE ÖZKAN’IN, ’İLKİMSİN’ ŞİİR KİTABI ÇIKTI

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR