Reklam
MHP’den sosyal medyada nefret ve ayrımcılık suçuna karşı kanun teklifi
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, sosyal medyada nefret ve ayrımcılık suçuna caydırıcı cezalar getirilmesi için parti olarak Meclise kanun teklifi sunduklarını söyledi.

07 Kasim 2019 - 14:45:19

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, sosyal medyada nefret ve ayrımcılık suçuna caydırıcı cezalar getirilmesi için parti olarak Meclise kanun teklifi sunduklarını söyledi.
TBMM’de basın toplantısı düzenleyen MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, insanların sanal platformlarda çok zaman geçirdiğini belirterek, sanal ortamda nefret söylemine dikkat çekti. Erdem, “Cezai müeyyideler var ama uygulanabilirliği noktasında sorun yaşanıyor. Kişiler, ’ben yayınlamadım başkası yayınladı’, ’hesabım ele geçirildi’ diyor. Nefret ve ayrımcılık suçunun sosyal medya platformları üzerinden işlenmesine caydırıcı cezanın getirilmesine yönelik MHP olarak bir kanun teklifi verdik. Teklife göre nefreti yazılı ve görsel olarak sosyal medya platformları üzerinden yayan, teşvik eden, yücelten ya da güçlendiren ifadelerde bulunduğu tespit edilen kişiler, kamu düzeni açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması şartı aranmaksızın bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılacak” diye konuştu.
Erdem, İstanbul Fatih’te dört kardeşin intiharına ilişkin soru üzerine ise, “Siyanür gibi maddelere kolay ulaşımın engellenmesi gerekiyor. Türkiye’de intihar vakalarının artışı ve insanların bu buhrana neden sürüklendiğinin sebeplerinin araştırılmasına ilişkin MHP’nin ortaya koyduğu bir irade var. Hiçbir insan canı kıymetsiz değildir" dedi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: POLİTİKA,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Bağdadi’nin öldürülmesi teröre karşı önemli bir kazanımdır”
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Bağdadi’nin öldürülmesi teröre karşı önemli bir kazanımdır. Fakat buradan Suriye’de YPG terör örgütüne bir kredi çıkartma, onlara bir paye verme şeklinde çabanın olduğunu da görüyoruz. Buradan YPG’yi aklamaya, onlara bir paye vermeye dönük çabalar bizim açımızdan kabul edilemez” dedi.
28.10.2019
MHP Lideri Bahçeli: İstanbul’un fethi, gelmiş geçmiş en büyük fetihlerden birisidir
MHP Lideri Devlet Bahçeli, "İstanbul’un fethi, gelmiş geçmiş en büyük, en görkemli, en göz alıcı fetihlerden birisidir" dedi.
29.05.2019
Başkanvekili Muş:
AK Parti Grup Başkanvekili Muş:"Kanun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren askerlik süresinin 6 ayını dolduranlar terhis olanlar terhis olabilecek"
23.05.2019
Bakan Soylu, “Göç” konulu toplantıya katıldı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığında düzenlenen “Göç” konulu toplantıya katıldı. Toplantıda Türkiye’de göçün gündelik yaşama etkileri değerlendirildi.
20.10.2019
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, S-400’ler ile ilgili,
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, S-400’ler ile ilgili, "Nisan 2020’de tamamı yerlerine yerleştirilmiş olacak" dedi.
15.07.2019
Binali Yıldırım Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Merkezine geldi
CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’yla birlikte ortak yayına katılacak olan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Merkezine geldi.
16.06.2019
YASTIĞINIZ SAÇ BAKIMINIZI ETKİLİYOR
ULUSLARARASI FLAMENKO ANKARA FESTİVALİ 13’ÜNCÜ KEZ SANATSEVERLER İLE BULUŞUYOR
FİZY İSTANBUL MÜZİK HAFTASI BİNLERCE SEYİRCİNİN KATILIMIYLA SONA ERDİ
NECİP FAZIL VE NAZIM HİKMET’E AİT EŞYALAR ULUCANLAR’DA SERGİLENİYOR
ŞEKER HASTALIĞI KÖRLÜĞE VE BACAK KESİLMESİNE NEDEN OLABİLİYOR
9’UNCU ULUSLARARASI ATATÜRK KONGRESİ BAŞLADI
RESSAM AKIN EKİCİ’NİN ‘YOLCUDAN YOLCUYA HİKAYELER’ SERGİSİ TİFLİS’TE AÇILDI
METABOLİZMAYI HIZLANDIRMAK YAŞLANDIRIYOR
KLİNİK PSİKOLOG BÜŞRA BETÜL BAŞAR: “BİREYİN KENDİSİNİ KEŞFETMESİNİ SAĞLIYORUZ”
KUAFÖRÜNE BAĞIŞLANAN SAÇLARLA KANSER HASTALARINA PERUK YAPIYOR
KÜLTÜREL VE İNANÇ TURİZMİN YENİ ROTASI; ÖZBEKİSTAN
EREZ EĞİLMEZ’İN İLK KİTABI ÇIKTI

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR