Reklam
ASOSEM sanayiye kalifiye eleman yetiştiriyor
Ankara Sanayi Odası Sürekli Eğitim Merkezi (ASOSEM) Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Tütek, "Bu ay içinde Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) kapsamında, ilk etapta iş garantili mesleki eğitim görmek üzere yaklaşık 150 kişi eğitim görecek" dedi.

07 Kasim 2019 - 10:30:14

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Ankara Sanayi Odası Sürekli Eğitim Merkezi (ASOSEM) Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Tütek, "Bu ay içinde Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) kapsamında, ilk etapta iş garantili mesleki eğitim görmek üzere yaklaşık 150 kişi eğitim görecek" dedi.
Tütek, ASO 1. OSB’de faaliyete başlayan ASOSEM hakkında açıklamalarda bulundu.
Merkezde, tasarım, imalat programları, makine, plastik, metal, mobilya ve dekorasyon, inşaat alanı, elektrik-elektronik teknolojisi, yiyecek içecek ve konaklama hizmetlerinde eğitim verildiğini ifade eden Tütek, “Üyelerinin yetişmiş eleman ihtiyacı olan mesleklerde, kısa sürelerde teorik ve pratik detaylı eğitimlerle işletme personellerine ve yeni işe başlatılacak (SGK İşbaşı Eğitim Programları Kapsamında) personel adaylarına deneyim, bilgi ve tecrübe kazandırarak, işletmelerin verimliliğini arttırdı” dedi.
Tütek, merkezin 9 adet 24 kişilik kursiyer kapasiteli derslik, 2 tane mesleki bilgisayar eğitim laboratuvarı, 250 kişilik konferans salonu ve fuaye alanı, 200 kişilik yemekhane, 300 metrekarelik 9 atölye, 2’şer kişilik 46 oda ve 2 engelli odası, olmak üzere 8 bin 800 metrekarelik kapalı alanı bulunduğunu anlatarak, "Şu ana kadar üniversitelerle iş birliği içinde
75 kişiye mesleki eğitim, çeşitli resmi kurum çalışanlarının niteliklerini geliştirmeye yönelik 36 kişiye mesleki eğitim, 120 kişiye hizmet içi eğitim verildi. Özel sektör talepleri doğrultusunda yaklaşık 100 kişi kurumumuzun eğitim imkanlarından yararlandı" diye konuştu.
Tütek ,ASO Sürekli Eğitim Merkezi İş Modelinin hem kursiyerler açısından hem de işverenler açısından kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu vurgulayarak “Eğitimlerin ilk 12 haftasında 5 gün ASO Sürekli Eğitim Merkezinde teorik ve laboratuvar eğitimi alacak olan kursiyerler haftada 1 gün de işletmede İşbaşı eğitimine gidecek.
Böylece işverenler, işe almayı planladığı kursiyerin mesleki gelişimini haftalık olarak gözlemleme imkânına sahip olacak. Eğitimin birinci 12 haftalık dönemini tamamlayan kursiyerler ikinci 12 haftalık dönemde haftada 6 gün işletmede mesleki uygulama eğitimi alacak.
İşletmeler 24 haftalık eğitim sonrasında başarılı olan kursiyerlerin en az %50’sini minimum 24 hafta istihdam edecek. Kursiyerlere ilk 24 hafta süresince ödenecek olan günlük 77 TL cep harçlığı ile iş kazası ve meslek hastalıkları sigortası da İŞKUR tarafından karşılanacak. Bu süreçte hem kursiyerler hem de işverenlerin gideri olmayacak” ifadelerini kullandı.
Bu ay içinde MEGİP kapsamında, ilk etapta iş garantili mesleki eğitim görmek üzere yaklaşık 150 kişinin eğitime başlayacağını ifade eden Tütek, kısa sürede bu sayının 360’a ulaşmasını beklediklerini vurguladı.
Tütek, merkezde her 3 aylık dönemde 360 kişinin eğitim göreceğinin bilgisini de paylaştı.
KAYNAK: İHA


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Motosikletli iki kişi otomobile kurşun yağdırdı: 1 yaralı
Zeytinburnu’nda iki motosikletli yolda tartıştığı bir otomobil sürücüsüne kurşun yağdırdı. Olayda yaralanan sürücü hastaneye kaldırılırken, motosikletteki 2 kişi kaçarak kayıplara karıştı.
04.10.2019
Güvenlik güçleri terörle mücadelede destan yazıyor
Terör örgütlerine yönelik gerçekleştirilen operasyonlar, örgüt mensupları ve elebaşlarını korku ve panik içerisine soktu. Terörle mücadelede askeri yöntemlerin yanı sıra psikolojik ve sosyolojik yöntemlerle de kullanılıyor. Güvenlik güçlerinin, ailelerin de desteğini alarak yürüttüğü ikna çalışmaları sayesinde 2019 ilk dört ayında 127 örgüt mensubu teslim oldu. Teslim olanlardan 82’si terör örgütünden ikna yöntemiyle ayrıldı.
04.05.2019
Atatürk için ‘1001’ adet zeytin fidanı dikildi
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 81’inci yıl dönümünde Büyükçekmece’de ‘1001’ adet zeytin fidanı dikildi.
10.11.2019
Sultanbeyli’de aksiyon dolu bir operasyonla yakalanan şahıslar adliyede
Sultanbeyli’de polis tarafından suçüstü yapılan ve film sahnelerini aratmayan bir kovalamaca sonunda yakalanan hırsızlar emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin emniyetten çıkışları esnasında ilginç anlar yaşandı. Bir şüphelinin, "Ulaşabileceğimiz en büyük tepe Gayrettepe, onu da gördük" dediği anlar kameralara yansıdı.
14.09.2019
Sincan Belediye Başkanı Ercan, sporculara sertifika verdi
15 Temmuz Milli Birlik Stadyumu’nda Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan Sincan Belediyespor Kulübü Başkanı Süleyman Tarman ve kulüp yöneticilerinin katıldığı törende futbol okulunun öğrencilerinin ailelerin de yoğun ilgi gösterdiği 2019 yılı yaz futbol okulu sertifika törenini gerçekleştirildi.
03.08.2019
Keçiören’de korkutan yangın
Ankara Keçiören’de bir binada çıkan yangın paniğe neden oldu. Binada dumandan etkilenenlere ambulansta müdahale edildi.
29.08.2019
ULUSLARARASI FLAMENKO ANKARA FESTİVALİ 13’ÜNCÜ KEZ SANATSEVERLER İLE BULUŞUYOR
FİZY İSTANBUL MÜZİK HAFTASI BİNLERCE SEYİRCİNİN KATILIMIYLA SONA ERDİ
NECİP FAZIL VE NAZIM HİKMET’E AİT EŞYALAR ULUCANLAR’DA SERGİLENİYOR
ŞEKER HASTALIĞI KÖRLÜĞE VE BACAK KESİLMESİNE NEDEN OLABİLİYOR
9’UNCU ULUSLARARASI ATATÜRK KONGRESİ BAŞLADI
RESSAM AKIN EKİCİ’NİN ‘YOLCUDAN YOLCUYA HİKAYELER’ SERGİSİ TİFLİS’TE AÇILDI
METABOLİZMAYI HIZLANDIRMAK YAŞLANDIRIYOR
KLİNİK PSİKOLOG BÜŞRA BETÜL BAŞAR: “BİREYİN KENDİSİNİ KEŞFETMESİNİ SAĞLIYORUZ”
KUAFÖRÜNE BAĞIŞLANAN SAÇLARLA KANSER HASTALARINA PERUK YAPIYOR
KÜLTÜREL VE İNANÇ TURİZMİN YENİ ROTASI; ÖZBEKİSTAN
EREZ EĞİLMEZ’İN İLK KİTABI ÇIKTI
SİNCAN’A EĞİTİMCİ-YAZAR HAYATİ KOCA KONUK OLDU

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR