Reklam
Allianz Teknik’in yangın güvenliği ekipmanları Siemens’e emanet
Siemens, Beykoz’daki Allianz Teknik Deprem ve Yangın Test ve Eğitim Merkezi’ne yangın güvenliği ekipmanları sağladı. Siemens’in desteğiyle merkezde kurulan ‘Siemens Yangın Simülasyon ve Eğitim Odası‘ risk analizlerinde ve yangın güvenliği eğitimlerinde kullanılacak.

06 Kasim 2019 - 11:00:11

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Siemens, Beykoz’daki Allianz Teknik Deprem ve Yangın Test ve Eğitim Merkezi’ne yangın güvenliği ekipmanları sağladı. Siemens’in desteğiyle merkezde kurulan ‘Siemens Yangın Simülasyon ve Eğitim Odası‘ risk analizlerinde ve yangın güvenliği eğitimlerinde kullanılacak.
Enerji sistemleri, binalar ve endüstrileri birbirine bağlayarak kentleşme ve iklim değişikliğinin getirdiği kritik zorluklara odaklanan Siemens Türkiye’nin Akıllı Altyapılar birimi, İstanbul Beykoz’daki Türk-Alman Üniversitesi kampüsü içinde hayata geçirilen Allianz Teknik Deprem ve Yangın Test ve Eğitim Merkezi’ne tüm yangın algılama ve söndürme sistemlerini vererek ‘Siemens Yangın Simülasyon ve Eğitim Odası‘nın kurulmasını sağladı. Ülkemizin karşı karşıya olduğu deprem ve yangın tehlikelerine karşı toplumda risk farkındalığını artırmayı amaçlayan merkezde yer alan ‘Siemens Yangın Simülasyon ve Eğitim Odası‘ risk analizlerinde ve yangın güvenliği eğitimlerinde kullanılacak.
24 kişilik kapasiteye sahip olan Siemens Yangın Simülasyon ve Eğitim Odası’nda yangın vana grupları ve söndürme sistemi ekipmanlarının yer aldığı özel alanlar bulunuyor.
Bu alanlarda verilecek uygulamalı eğitimler şu şekilde:
Yangın Söndürme Sistemleri Çalışma Prensipleri
Yangın Alarm Vanalarının Çalışma Prensipleri
Yangın Söndürme Sistemlerinin Seçim Kriterleri
Yangın Söndürme Sistemerinin İşletme ve Bakım Prosedürleri
Yangın Söndürme Sistemleri Test ve Devreye Alma Prosedürleri
Yangın Söndürme Sistemlerindeki Hidrolik Hesaplamalar
Yangın Söndürme Sistemlerindeki Regülasyon ve Uluslararası Standartlar
Yangın Türü ve Tehlike Sınıfı Tayini
KAYNAK: İHA

Etiketler: EKONOMİ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
BP Türkiye’nin yeni ülke başkanı Joe Murphy oldu
Petrol ve gaz endüstrisinde 25 yıllık deneyime sahip olan Joe Murphy, Mayıs 2019 itibariyle BP Türkiye ülke başkanı olarak göreve başladı. Murphy, BP’nin ülke içindeki kıdemli temsilcisi olacak ve Türkiye genelindeki tüm BP yönetim stratejisinin uygulanmasını, kamusal ilişkileri ve dış ilişkileri destekleyecek.
16.05.2019
Engelli öğrencilerin gösterileri ayakta alkışlandı
Ataşehir Belediyesi’nin sanat eğitimlerine katılan engelli çocuklar, Engelliler Haftası’nda yeteneklerini sergilediler.
16.05.2019
Başkan Gökhan Yüksel’den yangından etkilenen ailelere ziyaret
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Yakacık’ta 6 katlı bir binanın giriş katında çıkan yangından etkilenen aileleri ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti. Başkan Gökhan Yüksel, elim olay karşısında herhangi bir can kaybının yaşanmamış olmasına şükrettiklerini söyledi.
16.05.2019
Bulaşıcı hastalıklar mevsim geçişlerinde artıyor
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Gülay Kılıç, mevsim geçişlerinde bağışıklık sisteminin daha zayıf olduğunu belirterek, bu dönemlerde bulaşıcı hastalıklara dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.
16.05.2019
Filenin Sultanları, İtalya’ya 3-1 mağlup oldu
A Milli Kadın Voleybol Takımı, İsviçre’nin Montrö şehrinde organize edilen Montreux Volley Masters Turnuvası’nda B Grubu’ndaki ikinci maçında, İtalya ile karşı karşıya geldi. Milliler, rakibine 3-1 mağlup oldu.
16.05.2019
Engelsiz Üniversite Ödülleri sahiplerini buldu
“Engelsiz Erişim” ve “Engelsiz Eğitim” sloganları ile yükseköğretim kurumlarındaki engelli bireylerin mekânlara, eğitsel imkânlara ve sosyo-kültürel faaliyetlere erişimleri konusunda farkındalık oluşturmayı ve iyi uygulamaları yaygınlaştırmayı amaçlayan “Yeni YÖK” tarafından “Yükseköğretimde Engelsiz Ufuklar Çalıştayı ve 2019 Yılı Engelsiz Üniversite Ödülleri” gerçekleştirildi.
16.05.2019
ŞEHİT ÇOCUKLARINA AFET FARKINDALIĞI EĞİTİMİ
GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP SON TEKNOLOJİ İLE BULUŞTU
SANAT GÜNEŞİ ŞARKILARIYLA MALTEPE’DE ANILDI
GAZETECİ-YAZAR SİNAN BURHAN’DAN, ’ERDOĞAN AK’LI VE SİYASİ NOTLAR’ KİTABI
ÇANKAYA 2. KİTAP BULUŞMASI BAŞLIYOR
SOĞUK ALGINLIĞINDAN KORUYAN VE ANTİOKSİDAN İÇEREN KIŞ ÇAYI TARİFLERİ
KANSERDEN KORUNMAK MÜMKÜN! İŞTE DETAYLAR...
SİNEMA TEKNOLOJİSİNİ TİYATROYA TAŞIDILAR ADINA "SİNETİYATRO" DEDİLER
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ OLACAK
"BESLENMENİZİ DÜZENLEYEREK ÇOCUK SAHİBİ OLMA ŞANSINIZI ARTTIRABİLİRSİNİZ"
KARTAL’DA İNME VE KOAH HASTALIĞI SEMİNERİ
ÜKSM RESİM SERGİSİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

EN ÇOK OKUNANLAR