Reklam
Sağlık Federasyonu Genel Başkanı’ndan Cumhuriyet Bayramı mesajı
Sağlık Federasyonu Genel Başkanı Raşit Dinç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile yayımladığı mesajında milli tıbbi cihaz vurgusunda bulundu. Dinç, üretilen 30’dan fazla milli tıbbi cihaz ile Türkiye’nin dünya ülkelerinin takdirini kazandığını söyledi.

29 Ekim 2019 - 09:00:07

Çıktı Al

Yorum (0)

Sağlık Federasyonu Genel Başkanı Raşit Dinç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile yayımladığı mesajında milli tıbbi cihaz vurgusunda bulundu. Dinç, üretilen 30’dan fazla milli tıbbi cihaz ile Türkiye’nin dünya ülkelerinin takdirini kazandığını söyledi.
Sağlık Federasyonu Genel Başkanı Dinç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Türk milletinin her türlü zorluğun üstesinden gelmeyi başardığını ve her defasında küllerinden yeniden doğduğunu belirten Dinç, "’Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur’ diyen Mehmet Akif gibi Türk milleti yeri geldiğinde destanını yazmış, dünya medeniyetleri arasında yerini almıştır. Bundan 96 yıl önce kükreyen ecdadımızın azim ve kararlılığıyla kurulan Türkiye Cumhuriyeti ölümsüzlüğünü tüm dünyaya 29 Ekimde ilan etmiştir" ifadelerini kullandı.

"Türkiye 30’dan fazla milli tıbbi cihaz üretti"
Cumhuriyetin ilanıyla birlikte Türkiye’nin kalkınma yolunda önemli adımlar attığını dile getiren Dinç, şu ifadeleri kullandı:
"Milli savunmadan, tarım ve hayvancılığa, sanayiden, çevre ve şehirciliğe her alanda Türkiye Cumhuriyeti muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için gücünü, azmini, bilgi ve birikimini ve kararlılığını ortaya koymuştur. Tüm alanlarda olduğu gibi ülkemiz sağlık alanında da yerli ve milli üretim için iradesini ortaya koymuş ve dünya ülkelerinin takdirini kazanmıştır. Bugün üretilen 30’dan fazla yerli ve milli tıbbi cihaz ülkemizin sağlık alanında gelmiş olduğu noktayı özetlemektedir. Gecesini gündüzüne katarak milli üretim için canla başla çalışan tüm bilim insanlarımıza, ülkemize ve aziz Türk milletine yaşattığı gurur için şükranlarımı sunuyorum. Federasyon olarak milli tıbbi cihaz üretimi için var gücümüzle çalışamaya devam edeceğiz."
Dinç, "Bu duygularla cumhuriyetimizin ilanının 96’ncı yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bağımsızlık mücadelemizin zaferle taçlanmasında ve Türkiye Cumhuriyeti devletimizin kuruluşunda canını ortaya koyan tüm şehitlerimizi saygıyla yad ediyorum" dedi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
E-5’te halk otobüsüne torpil atan motosikletli magandaya ceza yağdı
E-5 Karayolu Çağlayan mevkisinde arkadaşını korkutmak için attığı torpilin halk otobüsünün altında patlamasına neden olan motosikletli maganda, sivil trafik polisi tarafından yakalandı. Ehliyetsiz trafiğe çıktığı tespit edilen ve 2 yıla kadar hapisle yargılanacak olan magandaya 3 bin 932 lira idari para cezası kesildi.
21.10.2019
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa, günü yüzde 1,11’lik düşüşle tamamladı.
21.10.2019
Hakan Atilla, Borsa İstanbul Genel Müdürlüğüne atandı
Bakan Albayrak, Hakan Atilla’nın Borsa İstanbul Genel Müdürü olarak göreve başlayacağını açıkladı.
21.10.2019
Borsa İstanbul Genel Müdürlüğüne Hakan Atilla atandı
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Hakan Atilla’nın Borsa İstanbul Genel Müdürü olarak göreve atandığını duyurdu.
21.10.2019
Beşiktaş’ta sakatların son durumu
Beşiktaş Kulübü, sakatlıkları bulunan Burak Yılmaz, Douglas Santos ve Abdoulay Diaby’in son durumu hakkında açıklamada bulundu.
21.10.2019
Bakırköy Adliyesi’nde denetimli serbestlik sergisi
Denetimli serbestlik yükümlülerinin atölyelerde yaptığı ürünler Bakırköy Adliyesi’nde sergilenmeye başladı. Serginin açılışını yapan Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Sırrı Topluyıldız, denetimli serbestliğin önemli işlevleri yerine getirdiğini söyledi.
21.10.2019
ŞEHİT ÇOCUKLARINA AFET FARKINDALIĞI EĞİTİMİ
GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP SON TEKNOLOJİ İLE BULUŞTU
SANAT GÜNEŞİ ŞARKILARIYLA MALTEPE’DE ANILDI
GAZETECİ-YAZAR SİNAN BURHAN’DAN, ’ERDOĞAN AK’LI VE SİYASİ NOTLAR’ KİTABI
ÇANKAYA 2. KİTAP BULUŞMASI BAŞLIYOR
SOĞUK ALGINLIĞINDAN KORUYAN VE ANTİOKSİDAN İÇEREN KIŞ ÇAYI TARİFLERİ
KANSERDEN KORUNMAK MÜMKÜN! İŞTE DETAYLAR...
SİNEMA TEKNOLOJİSİNİ TİYATROYA TAŞIDILAR ADINA "SİNETİYATRO" DEDİLER
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ OLACAK
"BESLENMENİZİ DÜZENLEYEREK ÇOCUK SAHİBİ OLMA ŞANSINIZI ARTTIRABİLİRSİNİZ"
KARTAL’DA İNME VE KOAH HASTALIĞI SEMİNERİ
ÜKSM RESİM SERGİSİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

EN ÇOK OKUNANLAR