Reklam
VI. Türk Tıp Dünyası Kurultayı İstanbul’da
VI. Türk Tıp Dünyası Kurultayı 29-31 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek.

16 Ekim 2019 - 14:30:09

Çıktı Al

Yorum (0)

VI. Türk Tıp Dünyası Kurultayı 29-31 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Sağlık Bakanlığı ev sahipliğinde ve TÜSEB (Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı) bilimsel katkıları ile düzenlenecek VI. Türk Tıp Dünyası Kurultayı 29-31 Ekim tarihleri İstanbul’da gerçekleştirilecek. Yapılan bilgilendirmede; Onursal Başkanlığını Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Yürütme ve Düzenleme Kurul Başkanlığını Sağlık Bakanı Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, Başkanlığını TÜSEB Başkanı Prof. Dr. Adil Mardinoğlu ve Genel Sekreterliğini TÜSEB Genel Sekreteri Prof. Dr. Hasan Türkez’in yaptığı kurultaya, Türkiye’den ve dünyanın birçok ülkesinden sağlık bilimleri alanında uluslararası düzeyde başarılı çalışmalarda yer almış bilim insanları, akademisyenler ve sağlık sektörü paydaşları katılacağı açıklandı.

Anatema biyoteknoloji olacak
Kurultayın bu yılki ana teması, ülkeler için stratejik ve ekonomik öneme sahip ’biyoteknoloji’ olacak. Bu bağlamda 2015 yılında Sağlık Bakanlığı ilgili kuruluşu olarak, Türkiye için sağlık alanında stratejik öneme sahip yeni biyoteknolojik ürünlerin üretilmesi, yerlileştirilmesi, fonlanması amaçlarıyla kurulan ve yeni yönetimiyle 2019’da birçok proje çağrısına çıkan TÜSEB ’in bilimsel destek vereceği kurultayda, ’metabolik hastalıklar’, ’kişiselleştirilmiş tıp’, ’ilaç geliştirme’, ’aşı geliştirme’ başlıklı konular ele alınacak.
Ayrıca DNA onarım mekanizmaları üzerine araştırmaları ile 2015 Nobel Kimya Ödülünü alan Prof. Dr. Aziz Sancar adına verilen TÜSEB Aziz Sancar Bilim Ödülü ile TÜSEB Teşvik ve TÜSEB Hizmet ödülleri de VI. Türk Tıp Dünyası Kurultayı’nda sahiplerini bulacak.
KAYNAK: İHA

Etiketler: SAĞLIK,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Serebral palsiyle mücadele için akademik araştırmalar birimi kuruldu
Engelli bireylerin sayısını azaltmak ve sosyal yaşama sorunsuz bir şekilde dahil etmek amacıyla çalışmalar yapmak üzere; Maltepe Üniversitesi ve Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı işbirliğiyle Cerebral Palsy Akademik Araştırmalar Birimi kuruldu.
07.10.2019
İşitme engelliler için MHRS’den yeni uygulama
Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), resmi twitter sayfasından işitme engelliler için yaptıkları yeni uygulamayı duyurdu.
17.06.2019
Besin etiketine dikkat
Diyetisyen Ezgi Mısırlı, besin etiketine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.
09.08.2019
Şeker hastalığından ameliyatla kurtuldular, yoga yapıp ilaçlarını çöpe attılar
Ameliyatla şeker hastalığından kurtulanlar, yogayla huzur bulup, hastalık süreçlerinde kullandıkları ilaçlarını çöpe attılar.
07.08.2019
Mide botoksu ile yaza fit girin
Obezite Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. İbrahim Sakçak; obeziteyle mücadele son dönemlerde öne çıkan mide botoksu uygulaması hakkında bilgi verdi.
13.05.2019
Maltepe’nin bebekleri daha sağlıklı beslenecek
Maltepe Belediyesi, “Bebeklerde ve Küçük Çocuklarda Tamamlayıcı Beslenme” konulu bir seminer düzenledi. Belediyeye bağlı Fındıklı Kadın Danışma Merkezinde gerçekleştirilen etkinlikte Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Palabıyık, Fındıklı’daki 100 anne ve çocuğuna, sağlıklı ve tamamlayıcı beslenme konusunda bilgi verdi.
31.10.2019
(DÜZELTME) SAĞLIK BAKANLIĞINDAN “GELECEĞE NEFES” KAMPANYASINA DESTEK
2. ULUSLARARASI DOSTLUK FİLM FESTİVALİ’NİN İLHAM KAYNAĞI AŞIK VEYSEL OLDU
SAĞLIK BAKANLIĞINDAN “GELECEĞE NEFES” KAMPANYASINA DESTEK
BURUN ESTETİĞİNİN BİLİNMEYEN 7 FAYDASI
‘OYUNCAKLAR’ KASIM’DA MİNİK İZLEYİCİLERİ BEKLİYOR
DR. NÜKET EROĞLU, GENÇ KALMANIN PÜF NOKTALARINI ANLATTI
“BALIK HER YAŞTA TÜKETİLMELİ”
ŞEHİR HAYATININ VE DOĞANIN DİNAMİKLERİNİ BULUŞTURAN TASARIMLAR
PROF.DR. ERSOY: "OBEZİTEYLE MÜCADELEDE PROFESYONEL DESTEK ŞART"
DEV PROJEYE ÖVGÜ
’SPERM KALİTESİNİ ARTTIRAN BESİNLER’
DİŞSİAD’IN YENİ BAŞKANI ERKAN UÇAR OLDU

EN ÇOK OKUNANLAR