Reklam
ATO Başkanı Baran: “Güzel bir adım, bankalarımızın aynı adımı KOBİ’lere doğru da atmasını bekliyoruz”
Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Türkiye Bankalar Birliği’nin banka ve finansal kuruluşlara kredi borcu bulunan büyük ölçekli şirketler için uygulamaya başlatacağı Finansal Yeniden Yapılandırma’nın çok güzel bir adım olduğunu ifade etti.

14 Ekim 2019 - 17:30:11

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Türkiye Bankalar Birliği’nin banka ve finansal kuruluşlara kredi borcu bulunan büyük ölçekli şirketler için uygulamaya başlatacağı Finansal Yeniden Yapılandırma’nın çok güzel bir adım olduğunu ifade etti.
ATO Başkanı Baran, yazılı bir açıklama yaparak, Türkiye Bankalar Birliği’nin (TBB) banka ve finansal kurumlara kredi borcu bulunan büyük ölçekli şirketler için Finansal Yeniden Yapılandırma (FYY) uygulamasını değerlendirdi. Baran, Finansal Yeniden Yapılandırma uygulamasının Türkiye’deki işletmelerin yüzde 98’ini oluşturan KOBİ’ler için de hayata geçirilmesi gerektiğini kaydetti. Türkiye’de 25 milyon TL ve üzerinde kredi borcu bulunan büyük ölçekli şirketlerin borç yeniden yapılandırmasından yararlanmasının yatırım ve üretim açısından önemli olduğunu ifade eden Baran, şunları söyledi:
“Finansal Yeniden Yapılandırma (FYY) kararı, doğru, önemli ve güzel bir adım. Bankalarımızın aynı adımı Türkiye ekonomisini sırtlayan KOBİ’lerimize doğru da atmasını ve yapılandırma kapsamının KOBİ’leri dâhil edecek şekilde genişletilmesini bekliyoruz. İstihdamın yüzde 75’ini sağlayan KOBİ’lerin, toplam krediler içindeki payı yüzde 25 seviyesinde. Küçük ve orta boy işletmelerimiz ekonomimizin bel kemiğidir. Bu kesimin borçlarının yeniden yapılandırılmasının, piyasaları hareketlendirerek ekonomiye olumlu katkı sağlayacağına ve yılın son çeyreğinde de büyümeyi hızlandıracağına inanıyoruz”
KAYNAK: İHA

Etiketler: EKONOMİ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Bakan Dönmez:
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Türkiye’yi yenilenebilir enerjide rol model ülke yapma kararlılığımızı her zaman vurguladık. Bu yönde attığımız güçlü adımlarla Türkiye, yenilenebilir enerjide kendine özgü bir başarı hikayesi yazdı. Pek çok ülkede YEKA modelinin kendi ülkelerinde uygulanabilmesi için geri dönüşler alıyoruz. Bu geri bildirimlerden büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz" dedi.
30.05.2019
Serbest piyasada döviz fiyatları
Serbest piyasada dolar 5,70 liradan, euro ise 6,2520 liradan güne başladı.
04.10.2019
Turkcell’in ilk güneş enerji santrali Kuzey Kıbrıs’ta kuruldu
Enerji yatırımına iştiraki Enerjicell ile 2016’da başlayan Turkcell, grubun ilk güneş enerji santralini Kuzey Kıbrıs’ta kurdu. 900 KWp kurulu güce sahip Kuzey Kıbrıs Turkcell güneş enerji santrali, yaklaşık 6 milyon TL yatırımla 4.5 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı.
16.05.2019
TESK Başkanı Palandöken: “Kış gelmeden indirimleri başladı”
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Birçok büyük mağazada daha kış gelmeden kışlık ürünlere yüzde 50’ye varan indirim kampanyaları yapılıyor. Artık indirim sezonu diye bir sezon kalmadı. Fiyatlar önce şişirilip, sonradan indirim varmış gibi eskisinden bile pahalıya satılıyor. Bu aldatıcı kampanyalar tüketicinin güvenini zedelediği gibi ekonomiye de zarar veriyor. Vatandaşları yanıltan ve piyasanın dengesini bozan indirim kampanyalarına çeki düzen getirilmeli” dedi.
23.10.2019
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa, günü yüzde 1,27’lik yükselişle tamamladı.
04.09.2019
Vatandaşlar Kış öncesi enerji tasarruflu ürünlere yöneldi
Daikin’in CEO’su Hasan Önder, “Hane halkının genel giderleri arasında kira ve gıdadan sonra en büyük harcama kalemlerini oluşturan elektrik ve doğalgaz faturalarını aşağıya çekmenin yolunu arayan tüketiciler, çareyi enerji tasarruflu ürünlerde arıyor” diyerek tasarruflu ürünlerin öneminin arttığını belirtti.
09.08.2019
(DÜZELTME) SAĞLIK BAKANLIĞINDAN “GELECEĞE NEFES” KAMPANYASINA DESTEK
2. ULUSLARARASI DOSTLUK FİLM FESTİVALİ’NİN İLHAM KAYNAĞI AŞIK VEYSEL OLDU
SAĞLIK BAKANLIĞINDAN “GELECEĞE NEFES” KAMPANYASINA DESTEK
BURUN ESTETİĞİNİN BİLİNMEYEN 7 FAYDASI
‘OYUNCAKLAR’ KASIM’DA MİNİK İZLEYİCİLERİ BEKLİYOR
DR. NÜKET EROĞLU, GENÇ KALMANIN PÜF NOKTALARINI ANLATTI
“BALIK HER YAŞTA TÜKETİLMELİ”
ŞEHİR HAYATININ VE DOĞANIN DİNAMİKLERİNİ BULUŞTURAN TASARIMLAR
PROF.DR. ERSOY: "OBEZİTEYLE MÜCADELEDE PROFESYONEL DESTEK ŞART"
DEV PROJEYE ÖVGÜ
’SPERM KALİTESİNİ ARTTIRAN BESİNLER’
DİŞSİAD’IN YENİ BAŞKANI ERKAN UÇAR OLDU

EN ÇOK OKUNANLAR