Reklam
AK Parti'de kongre tarihleri açıklandı!
AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi düzenlediği basın toplantısında kongre tarihlerini açıkladı.

11 Ekim 2019 - 11:07:41

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam

Ak Parti, Trabzon’da kongre takviminin belirlenmesi ve gündeme ilişkin konular hakkında ilçe başkanlarının da katılımıyla basın toplantısı düzenledi.

TEK LİSTE İLE Mİ GİDİLECEK?

Burada açıklamalarda bulunan Ak Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, bu dönem ilçe başkan veya il başkan adayları aynı şekilde genel merkez tarafından mı belirlenecek sorusuna, “Çarşamba günü yapılan il başkanları toplantısının bir gündem maddesi de buydu. Genel merkezimizin özellikle kongreye tek liste ile gidilmesi kararı var ama bu tek listeyle yapılacak anlamına gelmez. Birçok ilimizde de çoklu liste ile kongre yapıldı. Ancak arzu tek liste ile gidilmesi yönünde” cevabını verdi.

YENİDEN ADAY OLACAK MI?

Sizin yeniden adaylığınız söz konusu mu? Çok seçim geçirdiniz ve istediğiniz sonucu aldınız. Başka hedefleriniz var mı? Kongre süreci nedeniyle ilçe başkanlarının istifasını istediniz mi? sorusuna ise Başkan Revi, “Bugün toplantı yapmamızın sebebi kongreyi değerlendirmek. İstifa gibi bir uygulamamamız yok, düşünmedik, akımızdan da geçmedi. Ne bizim ne de genel merkezimizin böyle bir uygulaması yok. Aynı cümleyi söyledim, tekrar ediyorum. Partinin kuruluşundan beri görev yapmaktayım. Bu görevler bize veriliyor. Biz de gayret ortaya koyuyoruz yerine getirmek için. Çalışma yapıldı zaten. Geçen yıl ilçe başlanlarımızla toplantı yapıldı. Bir ay kadar önce de genel merkeze il başkanlarımız çağrıldı. Görüşmeler alındı rapor haline getiriliyor. Sonra da değerlendirilecek. Partinin karar organları var. Bütün buralarda değerlendirilecek. Bazı kurallarımız da var. 3 dönem kuralı gibi. Bunlar göz önüne alınarak çalışmalar yapılacak. Şölen havası içerisinde tamamlamak istiyoruz. Bize verilen görevleri yerine getirmeye çalışıyoruz Bize görev verilirse yerine getireceğiz. Görev verilmese de gösterdiğimiz gayreti partimiz için göstereceğiz” diye konuştu.

YENİ PARTİ KURULMASI RAHATSIZ EDİYOR MU?

Başkan Revi, Ak Parti içerisinde yeni bir parti kurulması iddiaları ve bu olayların gündemde tartışılırken kurucuların sürekli bir araya gelmesinin rahatsız edip etmemesi ile ilgili soruya da şu cevabı verdi: “Bu toplantıların en az konuşulanı bu parti çalışmaları. Çaba var ama bunlar hiçbir anlam ifade etmedi bugüne kadar. Elle tutulur bir durumun ortaya çıkmadığını da görüyoruz. Türkiye genelinde çalışma yaptıklarını da herkes biliyor. Trabzon ile ilgili yapılan toplantıların yeni parti kurma çalışmalarıyla uzaktan yakından alakası yok. Cumhurbaşkanı gelmeden önce toplantı planlandı. Ama oradaki sürenin yeterli olmadığı kanaati oldu. Yeni parti kurulma çalışmaları olmadı. Kısa sürede bizden önce görev yapan ve şu anda görevde olan teşkilat mensuplarımızla toplantı yapacağız.”

 

Başkan Revi'nin basın açıklamasından satır başları; 

"Değerli basın mensuplarımız yerel ve ulusal Gündem hakkında ve kongre takviminin belirlenmesi ile alakalı bilgi paylaşımı yapacak olduğumuz bu toplantımıza hepiniz hoş geldiniz. 

Sizlerin de bildiği üzere Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve güvenlik güçlerimiz; Ülkemizin bekası, bölgemizin huzur ve güvenliği için sınır ötesinde Barış Pınarı Harekâtı’nı gerçekleştirmektedir. Öncelikli olarak belirtmek isterim ki dualarımız ve gönlümüz askerlerimizle. Rabbim Mehmetçiklerimizin ayaklarına taş değdirmesin! 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın idaresi ve yönetimindedir. Sayın Cumhurbaşkanımız Terör ve terör örgütlerine karşı her zaman dik durmuş ve hiçbir zaman taviz vermemiştir. 
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan her konuşmasında 'Sınırlarımızda oluşturulmaya çalışılan Terör koridoruna asla müsaade etmeyeceğiz' diyerek bu konudaki kararlılığımızı defalarca dile getirmiştir. 

Önceki akşam Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon izni bir yıl daha uzatılarak TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. 
Bu konuda devletimizin yanında olan herkese teşekkür ederim. Gün; terör örgütlerine ve ülkemizin düşmanlarına karşı birlik olma günüdür.

Fakat şunu da söylemek gerekir ki; Sınır ötesi tezkereye destek veren bazı siyasi partilerin Suriye'de iktidarını gayrı meşru yollarla ayakta tutmaya çalışan katil Esed ile işbirliği yapılmasını teklif etmesi birbirine tamamen aykırı davranıştır. 
Bu konudaki söylemler Trabzon yerelinde de bazı muhalefet partileri tarafından anlamsızca dile getirilmiştir. 
Suriye’de Beşar Esed, 1 milyona yakın insanı öldürdü. Kendi halkını öldüren katleden bir insan ile karşı karşıyayız. Katil rejimin ve terör örgütlerinin yüzünden yaklaşık 12 milyon Suriyeli ülkesini terk etmek zorunda kaldı. 

Dün Ankara'da Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle 132. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantımızı gerçekleştirdik. 
Sayın Cumhurbaşkanımız yaptığı açıklamalarda çok önemli hususlara değindiler. Bizlerde bu önemli konuların satırbaşlarını sizlere aktaracağız. 

Sınırlarımızın dibinden Terör devleti kurmaya çalışan PKK terör örgütü kadın çocuk yaşlı asker sivil polis etmeksizin 40 bin Türk vatandaşımızı öldürmüştür. YPG ve PKK aynı örgüttür. 
Dolayısıyla bu terör örgütü yalnızca Türkiye için değil uzun vadede bölgesel istikrar için de büyük bir tehdit unsurudur. 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti düzenlemiş olduğu sınır ötesi Barış Pınarı Harekâtı ile ulusal güvenliğine risk ve tehdit oluşturan terör örgütlerine karşı mücadele etmektedir. 
Bütün terör örgütlerine karşı mücadelemiz hem yurt içinde hem de sınır ötesinde aralıksız devam edecektir. 

Bugün, Suriye topraklarının 4'te 1'i YPG ve PKK'nın işgali altındadır. Barış Pınarı Harekâtı ile yalnızca kendi güvenliğimize değil Suriye'nin de toprak bütünlüğünün korunmasına katkıda bulunuyoruz. 

Yaklaşık 4 milyon Suriyeliye yıllar boyunca ev sahipliği yaptık. Bunların 365 bini Fırat Kalkanı ve Zeytindalı Barış Harekâtları ile güvenli hale getirdiğimiz bölgelere geri yerleştirildiler. 
Barış Pınarı Harekâtı ile de oluşturulacak olan güvenli bölgeye diğer Suriyeli kardeşlerimiz de aşama aşama yerleştirilecekler. 

Bu vesileyle Barış Pınarı Harekâtına destek veren siyasi partilere, sivil toplum kuruluşlarına ve bütün vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Yüce Allah, ülkemizin, milletimizin ordumuzun yardımcısı olsun. 
Partimizin 7. olağan belde, ilçe ve il kongre takvimi de Merkez Karar ve yönetim Kurulu'muzun kararları neticesinde ilan edildi. 

Belirlenen kongre takvimine göre; 7 Ekim 2019 Pazartesi itibarıyla kongre seçim sürecimiz başladı.
30 Kasım 2019 Cumartesi günü Belde ve ilçe delege seçimleri tamamlanmış olacak.
1 Ocak 2020 Çarşamba günü ilçe kongrelerimiz başlayacak ve 26 Nisan 2020 Pazar gününe kadar tamamlanacak.
1 Haziran 2020 Pazartesi günü itibariyle de İl Kongrelerimiz başlayacak bu süreç de 27 Eylül Pazar günü (119 gün) sona erecek.  İl Kongrelerinin tamamlanmasının ardından büyük kongre yapılacak.


Değerli Basın Mensupları şimdi basın toplantımızın son bölümüne geldik. Sizlerden soru sormak isteyenler var ise sorularınızı cevaplandırdıktan sonra basına kapalı olarak toplantımız devam edecektir. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim."


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
İstanbul Valiliği, saat 06.39’da yoğun sis nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yapılamayan seferlerin normale döndüğünü duyurdu.
İstanbul Valiliği, saat 06.39’da yoğun sis nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yapılamayan seferlerin normale döndüğünü duyurdu.
18.11.2019
Başkent’te rögar kapakları değişiyor
ASKİ Genel Müdürlüğü, Başkent’in bulvar, cadde ve sokaklarında bulunan kanalizasyon baca kapaklarını (rögar) yeni tasarım rögar kapaklarıyla değiştirmeye başladı.
21.08.2019
Bakırköy’de 1’i çocuk 3 kişinin cesedi bulundu
Bakırköy Osmaniye’de bir dairede 1’i çocuk 3 kişinin cansız bedeni bulundu. Olay yerinde yapılan incelemenin ardından cesetler Adli Tıp Kurumu’na kaldırılırken Bakırköy Kaymakamlığı, evde siyanür tespit edildiğini açıkladı.
15.11.2019
Türkiye Şehitlerini andı
Genelkurmay Başkanlığı tarafından ”Türkiye Şehitlerini Anıyor” etkinliği kapsamında Çavuş Şakir ve Er Molla Hasan’ı anmak için tören düzenlendi.
29.06.2019
Kırmızı ışıkta geçen dolmuş motosiklete çarptı
Ankara’da kırmızı ışıkta geçen bir dolmuş, motosikletli sürücüyü altına aldı. O anlar dolmuşun güvenlik kamerasına yansıdı.
28.06.2019
Hasarlı okulların öğrencileri, yeni okullarında ders başı yaptı
İstanbul’da depremde hasar gördüğü tespit edilen 29 okulun öğrencileri, yeni okullarında ders başı yaptı.
01.10.2019
BUDAPEŞTE-İSTANBUL ARASINDAKİ BUHARLI GEMİ YOLCULUĞU “DOĞU’YA AÇILMAK” İLE ANLATILDI
SOKAĞIN ENERJİSİNDEN YANSIYAN KARELER SOKAK SERGİSİNDE SANATSEVERLERLE BULUŞACAK
BAŞKENT ODA ORKESTRASI’NDA 55’İNCİ YIL DÖNÜMÜ HEYECANI
PROF. DR. ALİMGİL: "KATARAKT AMELİYATI SONRASI AKILLI LENS İLE HEM UZAĞI HEM DE YAKINI GÖRMEK MÜMKÜN"
GAZETECİ YAZAR FUNDA AKOSMAN ERMAN’IN KİTABI ‘PAPATYANIN YAPRAKLARI’ ÇIKTI
YERLİ KOMEDİ HEMEN DÖNERİZ HAFTAYA VİZYONA GİRİYOR
OP DR. MÜSTECEP KAVRUT: "HİSTERESKOPİ ANNE OLMA ŞANSINI ARTIRIYOR"
BAĞIRSAKLAR İKİNCİL BİR BEYİN
KANSER ÇOCUK SAHİBİ OLMAYA ENGEL DEĞİL
ÇOCUKLUK ÇAĞI ALERJİLERİNE DİKKAT
İSTANBULLULARI FAZ.1 İLE, MÜZİK VE SANATLA DOLU BİR HAFTA SONU BEKLİYOR
“CEP HERKÜLÜ: NAİM SÜLEYMANOĞLU” FİLMİNİN GALASI YAPILDI

EN ÇOK OKUNANLAR