Reklam
Büyükçekmece’de “üreten eller” hünerlerini sergiledi
Büyükçekmece’de Halk Akademisinde eğitim alan öğrenciler ‘Üreten Eller El Sanatları Sergisi’ ile hünerlerini sergiledi.

09 Ekim 2019 - 17:45:19

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Büyükçekmece’de Halk Akademisinde eğitim alan öğrenciler ‘Üreten Eller El Sanatları Sergisi’ ile hünerlerini sergiledi.
Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi öğrencileri, 1 yıl boyunca kendi elleri ile ürettikleri el emeği göz nuru eserlerini “Üreten Eller El Sanatları Sergisi”nde sergiledi. Örgü, ahşap, nakış, tel kırma gibi yüzlerce çalışmaların sergilendiği serginin açılışı Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün katılımıyla gerçekleşti. Halk Akademisi öğrencileri açılışta Akgün’e keçeden ürettikleri el figürünü hediye etti. Sergide bin 876 kursiyerin 20 branşta ortaya çıkarttığı çalışmalar yer aldı.

“Birçok aile almış olduğu becerilerle aile mutfağına katkı sağlıyor”
Üreten Eller El Sanatları Sergisi’nin açılışında konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi önemli faaliyetlerinden Halk Akademimizde öğretmen ve öğrencilerimizin ortaya koymuş olduğu her biri birbirinden güzel anlamlı ve el emeği göz nuru sanat eseri niteliğindeki üretilenleri görmeye başladık. Ben de heyecanla hepsini takip ediyorum. Yıllardır ısrarla hayat boyu eğitime önem vermenin sonucunu görüyoruz. Mahsulünü alıyoruz. Birçok aile almış olduğu becerilerle elde etmiş olduğu imkanlarla aile mutfağına katkı sağlıyor. Yapıyor, üretiyor, satıyor. Halk Akademisinin hayat boyu eğitim bölümü toplumumuzun çok örnek aldığı şeylerden oluşuyor. Ben de bizzat bunu yakından takip ediyorum. Her sene geliştirmeye çalışıyoruz. Yeni mekanlar açmaya çalışıyoruz; çünkü halkın buna çok ihtiyacı var” dedi.

“Sağlıklı örgü oyuncaklar yapıyoruz”
Annelerin örme bebeklere yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Sema Okyürek, “Sağlıklı örgü oyuncaklar yapıyoruz. Hiçbir kanserojen içermeyen tamamen doğal pamuk ipliğinden örülmüş örgü oyuncaklar yapıyoruz. Süresi değişiyor 1 gün olan da var 1 ay olan da var. Anneler çocuklarına babaanneler torunlarına herkes örmek istiyor. Çok ilgi var teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“Çok sağlıklı ben de kursa katılacağım”
Örme bebekleri çok beğendiğini belirten Sevilay Eryılmaz, “Çok sağlıklı ben de kursa katılacağım. Torunlarıma çocuklarıma eşime dostuma yapacağım. Çok seviyorum gözümü hiç alamıyorum. Belki sabaha kadar izin verseler izleyebilirim. Çok hoşlar ne kadar güzeller” ifadelerini kullandı.

“Hem bize hem onlara terapi oluyor”
Yapılan el işlerinin hem öğrencilerine hem öğretmenlere terapi gibi geldiğini söyleyen Kamuran Kutluay, “Hepimiz burada gönüllü eğitmenleriz. 20 yıldır Büyükçekmece Halk Akademisinde görevliyim. Öğrencilerimizin 1 yıllık yaptığı ürünleri sergiliyoruz. Haftada 1 gün çalışan öğrencilerimiz bunları yaptılar. Gerçekten hepsi çok gururlular hem bize hem onlara terapi oluyor” diye konuştu.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Milli Eğitim Bakanı Selçuk:
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bizim meseleye bakış açımız sorunları belirlemenin çok ötesinde bir uygulama politikası nasıl yapılır şeklinde. Bir temenni makamı ya da dilekler makamı değiliz. Burada icraat makamı olarak yarın ne yapacağımız konusunda bir yol haritasına ihtiyacımız var” dedi.
02.05.2019
Türkmen Alevi Bektaşi Vakfından ’Barış Pınarı Harekatı’na destek
Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Başkanı Özdemir Özdemir, Fırat’ın doğusuna düzenlenen Barış Pınarı Harekatı’nı desteklerini belirterek, "Gün birlik ve beraberlik günüdür" dedi.
10.10.2019
Yanan evde mahsur kalan 2’si bebek 4 kişi kurtarıldı
İstanbul Arnavutköy’de 3 katlı bir binada çıkan yangında adeta can pazarı yaşandı. Apartmanın dumanla dolması sebebiyle üst katlarda mahsur kalan 2’si bebek 4 kişi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.
27.06.2019
MHP Başkanı Bahçeli,
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Ülkemizin S-400’den vazgeçmesi artık imkansızdır. Alacağımız ve hakkımız olan 116 adet F-35 savaş uçağının planlanan zaman içinde Türkiye’ye getirilmesi başlıca temennimizdir" dedi.
02.07.2019
Tartıştığı akrabasını tabancayla yaraladı
Giresun’da bir polis tartıştığı akrabasını tabancayla vurarak yaraladı.
18.08.2019
Tuzla’da merdiven boşluğuna düşen çocuk hayatını kaybetti
Tuzla Deniz Harp Okulu Komutanlığı lojmanlarında 4. kattan merdiven boşluğuna düşen 15 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.
08.09.2019
ABD BAŞKAN YARDIMCISI PENCE:
TÜRKİYE İLE ÇEKYA ARASINDA İŞBİRLİĞİ MUTABAKATI İMZALANDI
ANKARA GARI PROSTAT KANSERİ İÇİN MAVİ KRAVAT TAKTI
GÖZYAŞI KANAL TIKANIKLIĞINA DİKKAT
HALİDE EDİB’İN TORUNU ÇANKAYA BAHAREVİ’NİN KONUĞU OLDU
DÜNYACA ÜNLÜ ESER “CİMRİ” BÜYÜKŞEHİR SAHNESİNDE
İŞİTME ENGELLİLERİN ELLERİ, SESLERİ OLACAK
VAROL YAŞAROĞLU CİNETALKS’TA KRAL ŞAKİR’İ ANLATTI
VI. TÜRK TIP DÜNYASI KURULTAYI İSTANBUL’DA
BAĞIRSAKLARIN UNUTKANLIĞI HASTALIK HABERCİSİ
HER 8 KADINDAN 1’İ RİSK ALTINDA
“BEBEKLERDEKİ DUDAK DAMAK YARIKLARININ GÖRÜLME SIKLIĞI ŞAŞIRTIYOR”

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR