Reklam
Ortahisar Meclisi, 2020 Yılı Mali Bütçesi’ni kabul etti
Ortahisar Belediye Meclisi’nin ekim ayının son meclis toplantısı Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis oturumunda Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan gelen "Ortahisar Belediyesi 2020 mali yılı ve takip eden iki yılın tahmini gelir ve gider bütçesi" gündem maddesi görüşülerek oybirliğiyle kabul edildi.

09 Ekim 2019 - 12:45:11

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Ortahisar Belediye Meclisi’nin ekim ayının son meclis toplantısı Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis oturumunda Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan gelen "Ortahisar Belediyesi 2020 mali yılı ve takip eden iki yılın tahmini gelir ve gider bütçesi" gündem maddesi görüşülerek oybirliğiyle kabul edildi.
Kabul edilen gündem maddesine göre, Ortahisar Belediyesi’nin 2020 mali yılı tahmini gelir bütçesi 265 milyon 700 bin TL, gider bütçesi ise 265 milyon 700 bin TL şeklinde denk bütçe olarak kabul edildi. Belediyenin birim müdürlüklerinin gelir ve gider kalemleri madde okunarak meclis üyelerinin oyuna sunuldu. Bütçeden aslan payını; 71 milyon 933 bin TL ile İnsan Kaynakları, 70 milyon 965 bin TL ile Mali Hizmetler , 30 milyon 72 bin TL Etüt Proje ve 20 milyon 15 bin TL Fen İşleri müdürlükleri aldı.
Yasa ve yönetmeliklere uygun olarak hazırlanan 2020 mali yılı tahmini gelir ve gider bütçesi toplam 265 milyon 700 bin TL olarak ve 2021-2022 mali yılı tahmini bütçeleri ise, ayrı ayrı yüzde 5 oranında artırılarak oybirliğiyle kabul edildi.
Bütçenin kabul edilmesinden sonra söz alan Başkan Ahmet Metin Genç, meclis üyelerine desteklerinden dolayı teşekkür ederek "Bütçenin hazırlanmasında katkı sağlayan Mali Hizmetler Müdürlüğümüze, Plan ve Bütçe Komisyonu üyelerimize ve komisyon başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Oybirliğiyle bütçemizi kabul ettiğimiz için; bütün meclis üyelerimize de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hem belediyemiz, hem de şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum. İyi bir icraat dönemi geçirmemiz için Cenab-ı Allah’tan muvaffakiyetler diliyorum. Değerli arkadaşlar bu şekilde ekim ayı meclis çalışmalarımızı tamamlamış olduk. Hepinize katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
KAYNAK: İHA

Etiketler: EKONOMİ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Altınyıldız Classsics Özbekistan’da ilk mağazasını açtı
Erkek giyim sektörünün öncü markalarından Altınyıldız Classsics, Özbekistan’daki ilk mağazasını ülkenin başkenti Taşkent’te açtı.
02.07.2019
Borsa ilk yarıda yatay
Borsa İstanbul, günün ilk yarısında yüzde 0,07’lik hafif yükselişle müzayede işlemlerine verilen araya girdi.
28.08.2019
Kabuklu kırmızı mercimek hasadı mayıs ayında başlıyor
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), 26 yıl aradan sonra ilk kez yapılacak olan kabuklu kırmızı mercimek alımlarının Mayıs ayı sonu itibariyle başlamasının öngörüldüğünü bildirdi.
20.05.2019
Borsa haftaya düşüşle başladı
Borsa, haftanın ilk iş gününe yüzde 1,54’lük düşüşle başladı.
26.08.2019
Ticaret Bakanı Pekcan:
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Özellikle en büyük ihracat pazarımız olan Avrupa bölgesindeki ekonomik yavaşlama ciddi rakamlarda aşağı yönlü revize edilmektedir. Buna rağmen ihracatımız ilk 6 ayda Cumhuriyet tarihi rekoru kırarak 88,2 milyar dolara ulaşmış bulunmaktadır” dedi.
18.07.2019
Cruise Planet Müdürü Onur Ovacık, uzun vadede Türkiye’yi dünyanın cruise başkenti haline getirmeyi ve tüm gemi şirketleri için uğrak noktası olmasını sağlamayı hedeflediklerini söyledi.
04.10.2019
ABD BAŞKAN YARDIMCISI PENCE:
TÜRKİYE İLE ÇEKYA ARASINDA İŞBİRLİĞİ MUTABAKATI İMZALANDI
ANKARA GARI PROSTAT KANSERİ İÇİN MAVİ KRAVAT TAKTI
GÖZYAŞI KANAL TIKANIKLIĞINA DİKKAT
HALİDE EDİB’İN TORUNU ÇANKAYA BAHAREVİ’NİN KONUĞU OLDU
DÜNYACA ÜNLÜ ESER “CİMRİ” BÜYÜKŞEHİR SAHNESİNDE
İŞİTME ENGELLİLERİN ELLERİ, SESLERİ OLACAK
VAROL YAŞAROĞLU CİNETALKS’TA KRAL ŞAKİR’İ ANLATTI
VI. TÜRK TIP DÜNYASI KURULTAYI İSTANBUL’DA
BAĞIRSAKLARIN UNUTKANLIĞI HASTALIK HABERCİSİ
HER 8 KADINDAN 1’İ RİSK ALTINDA
“BEBEKLERDEKİ DUDAK DAMAK YARIKLARININ GÖRÜLME SIKLIĞI ŞAŞIRTIYOR”

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR