Reklam
Sıfır Atık konusunda atılması gereken ilk adım: ’eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri’
’Sıfır atık’ yerine ’yan ürün’ ifadesini kullanmayı tercih eden ve bu doğrultuda hizmet verdiği tüm müşterileriyle sıfır atığı amaçlayan İnteraktif Çevre, bu yaklaşımlar birçok atığın yan ürün mantığıyla yeniden kullanılmasını amaçladığını açıkladı. Sıfır atık konusunda atılması gereken ilk adımın eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri olduğunu belirten İnteraktif Çevre Danışmanlık Genel Müdürü Volkan Ural, müşterilere özel eğitim programları oluşturduklarının altını çizdi.

09 Ekim 2019 - 10:30:13

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
’Sıfır atık’ yerine ’yan ürün’ ifadesini kullanmayı tercih eden ve bu doğrultuda hizmet verdiği tüm müşterileriyle sıfır atığı amaçlayan İnteraktif Çevre, bu yaklaşımlar birçok atığın yan ürün mantığıyla yeniden kullanılmasını amaçladığını açıkladı. Sıfır atık konusunda atılması gereken ilk adımın eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri olduğunu belirten İnteraktif Çevre Danışmanlık Genel Müdürü Volkan Ural, müşterilere özel eğitim programları oluşturduklarının altını çizdi.

Türkiye’nin öncü gruplarından Kibar Holding ve Kuzey Amerika’nın önde gelen çevre şirketlerinden Heritage Environmental Services’ı bünyesinde bulunduran The Heritage Group’un ortaklığında kurulan İnteraktif Çevre ve Danışmanlık, sanayi şirketleri başta olmak üzere atık çıktısı olan tüm endüstrilere profesyonel Toplam Atık Yönetimi ve Çevre Danışmanlık hizmeti veriyor. İnteraktif Çevre, 2019 yılı başı itibariyle hizmet portföyüne ’Sıfır Atık Danışmanlığı’nı da eklediğini duyurdu.
Kurulduğu günden bu yana Toplam Atık Yönetimi hizmeti verdiği tüm müşterilerinde yüzde 100 geri dönüşüm (Zero Landfill) hedefiyle sistemler kurup, bu çerçevede hizmet veren İnteraktif Çevre, Sıfır Atık Yönetmeliği’nin yayınlanmasıyla birlikte, mevcut operasyon işleyişi ve yasal gereklilikler arasında katma değerli bir alanda konumlanıyor.

’Atık’ yerine ’yan ürün’
Firma olarak atık yerine yan ürün ifadesini kullanmayı tercih eden ve hizmet verdiği tüm müşterilerinde sıfır atığı amaçlayan İnteraktif Çevre Danışmanlık Genel Müdürü Volkan Ural, bu yaklaşımla birçok atığın yan ürün ve kaynak mantığıyla yeniden kullanılacağına inandığını belirtti.

Atık verileri dijital ortamda 7/24 izlenebiliyor
Sıfır atık yaklaşımının uzun soluklu bir yolculuk olduğunu, bu yolculukta hizmet verilen müşterilere tüm çevresel konularda profesyonel hizmet aktarımı amaçladıklarını belirten Ural, "İnteraktif Çevre şirketi olarak, müşterilerimize, 45 yıldır Amerika’da faaliyetlerini sürdüren ve sayısız sanayi kuruluşunu Zero Landfill hedefine ulaştıran tecrübelerimizi aktarma imkanına sahibiz. Şirket olarak sağladığımız en önemli avantajlardan birinin sektör bazlı yetkinliğimiz olduğunu söyleyebilirim. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren ve üretim prosesleri değişkenlik gösteren birçok müşterimize bu imkanı tanıyoruz. Sahip olduğumuz tecrübenin ve kurguladığımız sistematik yaklaşımın başarılı iş sonuçlarına ulaşması için atılması gereken ilk adım eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri. Dijital ortamda atık verilerini ve atığın izlenebilirliğini sağlıyoruz, müşterinin ihtiyacına özel olarak eğitim programları oluşturup, talep edilmesi halinde bunu müşterilerimizin dijital altyapılarına adapte edebiliyoruz" dedi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: EKONOMİ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Bakan Dönmez: ’’Tek bir mobil santralle 50 bin hanenin elektrik ihtiyacını karşılayacağız’’
Mobil santrallerini açılışında konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ’’Enerji sektörüne son 17 yılda 100 milyar dolardan fazla yatırım yaptık. 2019’un ilk 5 ayında elektriğimizi yüzde 67 oranında yerli kaynaklardan karşıladık’’ dedi.
28.06.2019
Merkez Bankası faizi değiştirmedi
Para Politikası Kurulu, politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 24 düzeyinde sabit tutulmasına karar verdi.
12.06.2019
Konut satışları Temmuz’da azaldı
Türkiye genelinde konut satışları Temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 17,5 oranında azalarak 102 bin 236 oldu.
20.08.2019
Motorin, benzin ve LPG Otogaza zam
Motorinin litre fiyatına 11 kuruş, benzinin litre fiyatına 16 kuruş, LPG Otogaza da litrede 5 kuruş zam yapıldı.
26.08.2019
Borsa ilk yarıda düştü
Borsa İstanbul, günün ilk yarısında yüzde 1,10’luk düşüşle müzayede işlemlerine verilen araya girdi.
02.08.2019
Tüketici güven endeksi Mayıs’ta azaldı
Tüketici güven endeksi, Mayıs ayında bir önceki aya göre yüzde 13 azalarak 55,3 oldu.
21.05.2019
ABD BAŞKAN YARDIMCISI PENCE:
TÜRKİYE İLE ÇEKYA ARASINDA İŞBİRLİĞİ MUTABAKATI İMZALANDI
ANKARA GARI PROSTAT KANSERİ İÇİN MAVİ KRAVAT TAKTI
GÖZYAŞI KANAL TIKANIKLIĞINA DİKKAT
HALİDE EDİB’İN TORUNU ÇANKAYA BAHAREVİ’NİN KONUĞU OLDU
DÜNYACA ÜNLÜ ESER “CİMRİ” BÜYÜKŞEHİR SAHNESİNDE
İŞİTME ENGELLİLERİN ELLERİ, SESLERİ OLACAK
VAROL YAŞAROĞLU CİNETALKS’TA KRAL ŞAKİR’İ ANLATTI
VI. TÜRK TIP DÜNYASI KURULTAYI İSTANBUL’DA
BAĞIRSAKLARIN UNUTKANLIĞI HASTALIK HABERCİSİ
HER 8 KADINDAN 1’İ RİSK ALTINDA
“BEBEKLERDEKİ DUDAK DAMAK YARIKLARININ GÖRÜLME SIKLIĞI ŞAŞIRTIYOR”

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR