Trabzon'a 'Küçük Şehir' diyen Kaya'ya sert cevap!
AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya'nın Trabzon'a 'Küçük Şehir' imasında bulunduğu açıklamalarına cevap verdi.

21 Eylül 2019 - 14:47:15

Çıktı Al

Yorum (0)

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon İl Kongresi öncesinde Milletvekili Ahmet Kaya'nın CHP Genel Merkez Yöneticileri ile şov yapmaya çalıştığını ifade eden AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi "CHP Milletvekili Ahmet Kaya yaptığı basın açıklamasında yanlış bilgilerle Trabzon'a sadece zarar veriyor. Yanında getirdiği bir kaç kişiyle ortalığa düşerek güya bir iş başarmış gibi şehrimizi küçümseyici konuşmalar yaptı. Yanında getirdiği heyet ile CHP içerisinde gövde gösterisi yapayım derken Trabzon'u küçük düşürmüş oldu. O heyet Trabzon'a yatırımcı mı getirdi? Trabzon'un tanıtımına ne gibi bir katkı sağlayacaklar? Yanındaki kişiler şehrimize bir yatırım ya da proje kazandırmak için gelmediğine göre onları Trabzon'a yaptığın hakaretleri dinletmek için mi getirdi? Sayın Kaya'yı uyarıyorum! Trabzon Büyük bir şehirdir, boyundan büyük laflar ederek Trabzon'a zarar veriyorsun. Büyükşehir Belediyemiz de Türkiye'nin ve dünyanın önemli Büyükşehirleri arasındadır, daha da iyi olacaktır. Bunu sizin hafsalanız almıyor diye Trabzon'u küçümseme hakkına sahip değilsiniz."dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nin kurulduğu günden bu güne kadar yaptığı yatırım ve hizmetlerle birçok belediyeye örnek olduğunun altını çizen Revi "AK Parti belediyeciliği ile Trabzon birçok alanda ödüller almıştır. Şöyle biraz geçmişe dönüp baktığımızda Trabzonumuz Türkiye'nin en yaşanabilir kenti seçilmiştir. Büyükşehir Belediyeleri arasında aldığı ödüllerle adından söz ettirmiştir. Sosyal sorumluluk ödülü, Çevre Ödülü, En Temiz Belediye Ödülü gibi birçok alanda ödüller alarak başarısını ödüllerle taçlandırmıştır."ifadelerini kullandı.


"Bir Milletvekilinin şehrine yapılan yatırımları bilmiyor olması kendisinin şehri ile kopuk olduğunun göstergesidir" diyen Başkan Revi " Sayın Kaya bu kadar yatırım ve hizmeti bir milletvekili olarak nasıl görmezden gelir anlam veremiyorum. AK Parti olarak iktidara geldiğimiz günden bu güne Trabzon'a 31 Milyar TL'lik yatırım yaptık. Kanuni Bulvarı, Akyazı Stadı, Yol ve Altyapı yatırımları, Zigana Tüneli, 2. Üniversite gibi büyük yatırımları tamamladık, bir kısmı tamamlanmak üzere. Demiryolu, Yatırım Adası, Şehir Hastanesi, Gülcemal Projeleri başta olmak üzere diğer projelerle Trabzonumuz'u geliştirmeye devam edeceğiz. Özellikle dolgu alanı gibi basit cümlelerle bahsettikleri Gülcemal Projesi tamamlanınca misafirlerini alıp oraya ilk gidenler yine o eleştirenler olacak. Dolayısıyla bu yatırımlar görünmeyecek yatırımlar değildir. Buna rağmen görmezlikten gelmek ve küçümseyici ifadeler kullanmak tek kelime ile Trabzon'a ihanet etmektir. Sayın Ahmet Kaya Trabzon'a katkı sağlıyabiliyorsa sağlasın aksi halde içi boş cümleler ile şehrin gündemini meşkul etmesin." şeklinde konuştu.


Türkiye'nin birçok önemli meselesine sessiz kalan Ahmet Kaya'nın gündemde kalma mücadelesi verdiğini söyleyen Revi açıklamasını şöyle tamamladı: "Ülkemiz önemli bir süreçten geçiyor. Terörle mücadele anlamında büyük mesafeler katettik. Terör bitme noktasına doğru ilerliyor. Buna rağmen terörle mücadelede hem ulusal hem uluslararası başarımıza tek kelime etmiyor. Diyarbakır'da anneler evlatlarını zorla dağa kaçıran HDP'ye hesap soruyor Ahmet Kaya tek kelime etmiyor. Sınırötesi harekatlarda önemli mesafeler alıyoruz tek kelime etmiyor. FETÖ ile mücadele ediyoruz tek kelime etmiyor. Hani konuşacak olsa, o da karşı tarafa yarıyor. Sayın Kaya'ya siyasi manevra alanı olarak kala kala Trabzon'da yapılan yatırımları görmezden gelmek kalıyor. Anlaşılan o ki CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya'nın görevi Trabzon'a yapılan yatırımları görmezden gelmek."


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank’tan, bazı akademisyenlerin deprem destekleri ile ilgili iddialarına yanıt
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, basın yayın organlarında bazı akademisyenlerin deprem destekleri ile ilgili ortaya attıkları iddialara tepki göstererek, “1999’a kadar deprem alanında sadece 45 proje destek görmüşken 17 senede 217 projeyi biz hükümet olarak TÜBİTAK vasıtasıyla destekledik. 2006-2019 yılları arasında onaylanan projelere yaklaşık 110 milyon lira katkı sağladık. Marmara Bölgesi üzerinde yürütülen proje bütçelerinin de yüzde 38’i İstanbul Teknik Üniversitesi’ne gitti” dedi.
30.09.2019
Brüksel’deki NATO Savunma Bakanları Toplantısı sona erdi
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Türkiye adına katıldığı Belçika’nın başkenti Brüksel’deki NATO Savunma Bakanları Toplantısı sona erdi.
27.06.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan güvenli bölge açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şu anda kendileri güvenli bölgeyi dile getiriyorlar ama hadi deyince kimseyi biz karşımızda, ortada bulamıyoruz. Şu anda güvenli bölgenin adı kaldı” dedi.
03.09.2019
Açığa alınınca istifa etti
AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman Cumhur İttifakı prensiplerine aykırı açıklamalarından dolayı görevden alındı.
02.01.2019
Balıkesir Belediyesi’nden YSK ziyareti
YSK Başkanı Sadi Güven’i Balıkesir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve beraberindeki heyet ziyarete geldi.
26.04.2019
Bakan Akar ABD’li mevkidaşı Esper ile telefonda görüştü
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Savunma Bakanı Mark Esper ile bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
29.07.2019
TÜRK-ERMENİ İLİŞKİLERİ ULUSLARARASI SEMPOZYUMDA ELE ALINACAK
“TÜRKİYE’NİN YÜZDE 80’İ BEL AĞRISI ÇEKİYOR”
’50 YIL’ KİTABININ 76 YIL SONRA TIPKIBASIMI ÇIKARILDI
GEBELİKTE KUYRUK SOKUMU AĞRISINA DİKKAT
MEME KANSERİ FARKINDALIĞI İÇİN ‘KONTROLÜ EL’DEN BIRAKMA’ DİYECEKLER
SERENAD BAĞCAN ANKARALI DİNLEYİCİSİYLE BULUŞMAYA HAZIRLANIYOR
GENCO ERKAL “MERHABA” OYUNUYLA İKÜ’DE
HAREKAT BÖLGESİNDEKİ SAĞLIK PERSONELİ VE TEÇHİZAT YETERLİ
DÜNYADA 37 SANİYEDE BİR KİŞİ TROMBOZ’DAN ÖLÜYOR
13. BEYOĞLU SAHAF FESTİVALİ’NİN KAPANIŞI YAPILDI
ÇOCUKLAR NEDEN YALAN SÖYLER
PROF. DR. KONUKSEVEN: “DUYMANIZI SAĞLAYAN ODYOLOGLARI DUYUN”

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR