Bakan Kasapoğlu TEKNOFEST’te gençlerle bir araya geldi
TEKNOFEST’te gençlerle bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ”Bakanlığımız stantlarındaki ürünlere baktığımızda ülkemizin sadece teknolojiyi kullanan değil, üreten ve ihraç eden bir noktada olduğunu hamdolsun görüyoruz” dedi.

20 Eylül 2019 - 19:00:03

Çıktı Al

Yorum (0)

TEKNOFEST’te gençlerle bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ”Bakanlığımız stantlarındaki ürünlere baktığımızda ülkemizin sadece teknolojiyi kullanan değil, üreten ve ihraç eden bir noktada olduğunu hamdolsun görüyoruz” dedi.
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TEKNOFEST’te bakanlığın standında gençlerle sohbet edip, standı inceledi. Gençlerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Bakan Kasapoğlu, teknolojiyi sadece kullanma konusunda değil üreten olma yolunda olduklarını söyledi. Teknoloji ile gençlerin buluşma noktasında TEKNOFEST’in önemine değinen Kasapoğlu, donanımlı gençler yetişmesi için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

“Teknolojiyi kullanan değil üreten ve ihraç eden noktadayız”
Teknolojinin gençler için önemine değinen Kasapoğlu, ”Teknoloji gençler için önemli ama bizim gençlerimiz teknolojiyi sadece kullanan değil, üreten olma yolunda çok güzel bir irade ortaya koydular. Bu festivalin bize açıkçası yaşattığı mutluluk bu anlamda çok önemli. Bakanlığımız stantlarındaki ürünlere baktığımızda ülkemizin sadece teknolojiyi kullanan değil üreten ve ihraç eden bir noktada olduğunu hamdolsun görüyoruz” dedi.

“Spor, sanat, teknoloji gibi pek çok alanda gençlerimize çok güzel imkanlar sağlıyoruz”
Gençlere pek çok alanda imkan sağlandığına değinen Bakan Kasapoğlu, “Bakanlığımızın tüm imkanlarını her zaman gençlerimizin yanında olduğunu ifade etmek istiyorum. Her alanda sadece birkaç alanda değil spordan sanata sanattan teknolojiye kadar pek çok alanda gençlerimize çok güzel imkanlar sağlıyoruz. Burada da teknoloji alanında gerek kodlama ile ilgili, gerek inovasyon ile ilgili gelinen noktayı, gençlik merkezlerindeki kamplarımızdaki gelinen noktayı burada hep birlikte gözlemliyoruz. Gençlik kamplarımızda bundan sonraki süreçte Sanayi Bakanlığımız ile birlikte gerçekleştireceğimiz bilim temalı kamplarımız olacak. Bunun yanında gençlik merkezlerinde gerçekleştirdiğimiz teknolojik eğitimler çalışmaların yanı sıra yine daha yoğun programlarımız olacak” ifadelerini kullandı.

“Donanımlı gençler yetişmesi anlamında seferber olacağız”
Üniversitelerdeki kulüplerin çalışmalarına destek verdiklerini vurgulayan Kasapoğlu, “Biliyorsunuz yurtlarımızda 700 bin öğrenciyi misafir ediyoruz. Üniversiteli öğrencilerimize yönelik gerek teknoloji, diğer alanlarda çok donanımlı gençler yetişmesi anlamında seferber edeceğiz. Üniversitedeki kulübü olan gençlerimiz çalışmalarında bizden proje destekleri alıyorlar. Bunları artırarak devam edeceğiz. Bunu ayrıca özellikle vurgulamak istiyorum” diye konuştu.
KAYNAK: İHA


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Teknosa dünyanın en büyük elektronik satın alma grubunu İstanbul’da ağırladı
Teknoloji perakendecisi Teknosa, 2012 yılından bu yana üyesi olduğu ve yıllık 20 milyar Euro’luk cirosu ile dünyanın en büyük elektronik satın alma grubu olan Euronics’in yıllık toplantısına ev sahipliği yaptı. Perakende sektöründe omnichannel stratejisinin ve gelecek trendlerinin konuşulduğu toplantıda yapılan seçim sonucunda Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan bir kez daha yönetim kurulu üyeliğine seçildi.
05.07.2019
Teknolojinin Millî Takımları Programı
Türkiye Teknoloji Takımı, her yıl teknolojinin spesifik alanlarında uzmanlaşmayı hedefleyen ve proje geliştiren ekiplere, çeşitli destekler sağlıyor.
09.12.2018
Performans ve estetik Nirvana S500’te buluştu
Dizüstü bilgisayar serisinin son modeli Casper Nirvana S500 tüketicilerin beğenisine sunuldu. Nirvana S500 sahip olduğu yeni nesil IntelWhiskey Lake işlemci ile zorlu görevlere hazır. 15.6” Full HD ekran ve sadece 8.3 mm inceliğindeki çerçeve özellikleriyle de performans ve estetiği bir arada arayan kullanıcılara hitap ediyor.
07.10.2019
Burs alma ve vermede sanal hizmet dönemi başlıyor
Öğrencilerin zorladığı konulardan biri olan burs bulmak, artık sanal ortama taşındı. Geliştirilen platform ile birlikte öğrenciler ihtiyaçları olan bursa, burs verenler de öğrencilere sanal ortamda ulaşabilecek.
27.06.2019
Teknoloji severlere ’Tupturuncu’ kampanya
Teknosa’nın her ay sadece bir kez düzenlediği Tupturuncu kampanyası, 20-23 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.
19.09.2019
Yeni buluşlar yarışıyor
Teknofest’te, çevre, sağlık, afet yönetimi, eğitim ve ulaşım gibi insan hayatını etkileyen her alanda, yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri hedefleyen “İnsanlık Yararına Teknolojiler Yarışması” bu yıl AFAD’ın desteğiyle gerçekleştiriliyor.
20.09.2019
TÜRK-ERMENİ İLİŞKİLERİ ULUSLARARASI SEMPOZYUMDA ELE ALINACAK
“TÜRKİYE’NİN YÜZDE 80’İ BEL AĞRISI ÇEKİYOR”
’50 YIL’ KİTABININ 76 YIL SONRA TIPKIBASIMI ÇIKARILDI
GEBELİKTE KUYRUK SOKUMU AĞRISINA DİKKAT
MEME KANSERİ FARKINDALIĞI İÇİN ‘KONTROLÜ EL’DEN BIRAKMA’ DİYECEKLER
SERENAD BAĞCAN ANKARALI DİNLEYİCİSİYLE BULUŞMAYA HAZIRLANIYOR
GENCO ERKAL “MERHABA” OYUNUYLA İKÜ’DE
HAREKAT BÖLGESİNDEKİ SAĞLIK PERSONELİ VE TEÇHİZAT YETERLİ
DÜNYADA 37 SANİYEDE BİR KİŞİ TROMBOZ’DAN ÖLÜYOR
13. BEYOĞLU SAHAF FESTİVALİ’NİN KAPANIŞI YAPILDI
ÇOCUKLAR NEDEN YALAN SÖYLER
PROF. DR. KONUKSEVEN: “DUYMANIZI SAĞLAYAN ODYOLOGLARI DUYUN”

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR