Devlet Tiyatroları’nda ilk turda sahne alacak oyunlar belli oldu
Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, Refik Ahmet Sevengil Tiyatro Kütüphanesi’nde basın açıklaması düzenleyerek 2019-2020 sezonunda sahnelenecek oyunları açıkladı. 2018-2019 sezonunda prömiyer yapıp, kapalı gişe oynayan bazı oyunlar da 2019-2020 sezonunda seyircinin beğenisine sunulacak.

23 Agustos 2019 - 14:00:06

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, Refik Ahmet Sevengil Tiyatro Kütüphanesi’nde basın açıklaması düzenleyerek 2019-2020 sezonunda sahnelenecek oyunları açıkladı. 2018-2019 sezonunda prömiyer yapıp, kapalı gişe oynayan bazı oyunlar da 2019-2020 sezonunda seyircinin beğenisine sunulacak.
2019-2020 tiyatro sezonu için hazırlanan repertuvarda çok titiz davranıldığını söyleyen Kurt, “Devlet Tiyatrosu, Türkiye’nin en büyük kültür ve sanat kurumudur. O yüzden bütün Türkiye’yi kucaklayan bir repertuvar yapmaya özen gösteriyoruz” dedi.
1 Ekim Salı günü 2019-2020 tiyatro sezonu başlayacak. 2018-2019 sezonunda prömiyer yapıp 2019-2020 sezonunda Türkiye genelinde sahnelenecek oyunlar şu şekilde:
Ankara Devlet Tiyatrosu’nda ilk turda; ‘Divane Ağaç’ , ‘Eyvah Nadir’, ‘Hüzzam’ , ‘İkinci Katil’ , ‘Mehmet Akif’ , ‘Midas’ın Altınları’ , ‘Radyo-yu Hümayun’ , ‘Reis Bey’ , ‘Terörist’ , ‘Bankta İki Kişi’ , ‘Cimri’ , ‘Fare Kapanı’ , ‘Kapan (Sleuth)’ , ‘Kış Masalı’ , ’12 Öfkeli’, ‘Siyahlı Kadın’ , ‘Suç ve Ceza’ oyunları sahnelenecek.
İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda ilk turda; ‘Bay Z’ , ‘Bir Nefes Dede Korkut’ , ‘Bir Peri Masalı’ , ‘Kendi Gök Kubbemiz’ , ‘Turta Girmemiş Orman’ , ‘Giydirici’ , ‘Hamlet’ , ‘Hırçın Kız’ , ‘Kosovalı Peer Gynt’ , ‘Profesyonel’ oyunları sahnelenecek.
Antalya Devlet Tiyatrosu’nda ilk turda; ‘Deli Dumrul’ , ‘Zümrüdüanka’ , ‘Godot’yu Beklerken’i Beklerken’ oyunları sahnelenecek.
Sivas Devlet Tiyatrosu’nda ilk turda; ‘Ayışığı Sirki’ , ‘Bir Yaz Dönümü Gece Rüyası’ oyunu sahnelenecek.
İzmir Devlet Tiyatrosu’nda ilk turda; ‘Kantocu’ , ‘Kaşıkçılar’ oyunları sahnelenecek.
Bursa Devlet Tiyatrosu’nda ilk turda; ‘Akide Şekeri’ , ‘Bir İnce Sızı Nisan 1915’ oyunları sahnelenecek.
Van Devlet Tiyatrosu’nda ilk turda; ‘Kahvede Şenlik Var’ oyunu sahnelenecek.
Konya Devlet Tiyatrosu’nda ilk turda; ‘Akümülatörlü Radyo’ oyunu sahnelenecek.
Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda ilk turda; ‘Korkut Ata’ oyunu sahnelenecek.
Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda ilk turda; ‘Gül’e Ağıt’ oyunu sahnelenecek.
Bu oyunların yanı sıra 2019-2020 tiyatro sezonunda prömiyer yapacak ilk tur oyunları ise şu şekilde:
‘Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını’ , ‘Vatan Yahut Namık Kemal’ , ‘Buzlar Çözülmeden’ , ‘Keşanlı Ali Destanı’ , Kuzguncuklu Fazilet’ , ‘Gulyabani’ , ‘Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye’ , ‘Kozalar’ , ‘Shirley Valentine’ , ‘Kanlı Düğün’ , ‘Küçük Burjuva Düğünü’ , ‘Annemin Son Çılgınlıkları’ , ‘Yanlışlıklar Komedyası’.
2019-2020 tiyatro sezonunda, Devlet Tiyatroları sahnelerinde ilk defa oynanacak oyunlar ise şu şekilde:
‘Arf Sabiti’ , ‘Moira’nın Gece Döngüsü’ , ‘Lüküs Hayat’ , ‘Kasetçi’ , ‘Amak-ı Hayal’ , ‘Leyla ile Mecnun’ , ‘Yarım Gün Ülkesi’ , ‘Uçmak’ , ‘Rüstemoğlu Cemal’in Tuhaf Hikayesi’, ‘Kaçış: 3 Kıyamete Çağrı’ , ‘Anlaşılmaz Konuşmalar’ , ‘Kayıp El’.
KAYNAK: İHA


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Bir Türk’ün kaleminden ‘Kahve’ ilk defa Uzakdoğu’da
Cenk R. Girginol’un Çince’ye çevrilen yeni kitabı “Kahve-Topraktan Fincana” Uzakdoğu’da satışa sunuldu.
25.04.2019
Sanatsal Mücevherler Zamanını Aşan Medeniyet Sergisinde
Kiswah Mücevherat, "Zamanını Aşan Medeniyet: Özbekistan Sergi ve Sempozyumu" kapsamında Özbekistan kültürünü ve İpek Yolu’nun oluşturduğu kültürel değerleri mücevher sanatı ile bir araya getirdiği eserlerini sergiliyor.
24.06.2019
Kartal Belediyesi Sanat Akademisi öğrencisine ödül
Kartal Şehit Recep Büyük Özel Eğitim Uygulama Okulu’nun, otistik ve yetersizliği olan bireylere dikkat çekmek ve onlarla empati kurma amacıyla düzenlediği “Buyur Burdan Bak” adlı resim yarışmasında, Kartal Belediyesi Sanat Akademisi öğrencisi Pervin Osmanova birinci oldu.
10.05.2019
Mezuniyet koleksiyonları rafları süslüyor
Lise ve üniversiteler eğitim döneminin sonuna gelindi, öğrenciler yıl sonu törenlerine hazırlanmaya başladılar. Giyim markaları da mezuniyet koleksiyonlarını tanıtmaya başladı.
30.05.2019
(Özel) ‘Leyla ile Mecnun’ Devlet Tiyatroları’nda ilk kez sahnelenecek
Yeni tiyatro sezonunun başlamasıyla birlikte birçok yeni oyun da seyirciyle buluşacak. Bu oyunlar arasında Devlet Tiyatroları bünyesinde ilk kez sahnelenecek ‘Leyla ile Mecnun’ oyununun rejisörlüğünü Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt üstlendi. Fuzuli’nin yüzyıllar önce yazdığı aşk şiirini tiyatroya kazandıran İskender Pala’nın eseri, 22 Ekim itibarıyla Küçük Tiyatro’da Ankara seyircisiyle buluşacak.
06.09.2019
2. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali başvuruları başladı
Türkiye’de geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen ve Hindistan’dan Filipinler’e, Iran’dan Amerika’ya, Brezilya’dan Suriye’ye 76 ülkeden 800’e yakın başvuruyla büyük ilgi gören Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali’ne başvurular 20 Ağustos’ta başlıyor.
22.08.2019
ÇENE ŞEKİLLENDİRMEDE ‘DİAMOND LİFT’ YÖNTEMİ
ŞAPKAYI, KIRMIZI PERDEYLE BULUŞTURAN DT ŞAPKA ATÖLYESİ
"ENERJİ İÇECEKLERİNDEKİ TAURİN, KAFEİN İLE BİRLEŞTİĞİNDE KANSERE SEBEP OLABİLİR"
KULAK ÇINLAMASINDA KİŞİYE ÖZEL TEDAVİ
KORKU, KAYGI, BASKI VE STRES KEKEMELİĞİ TETİKLİYOR
UZMAN DİYETİSYEN ELİF DEMİRCAN, ALZHEİMER’DAN KORUNMA YÖNTEMLERİNİ ANLATTI
(ÖZEL) TEL AVİV’DE YAZILAN OYUNU KOSOVALI YÖNETMEN ANKARA’DA SAHNELEYECEK
DEVLET OPERA VE BALESİ 2019-2020 SEZONUNU TANITTI
LİV HOSPİTAL, ‘2. CERRAHİ HEMŞİRELİĞİ ANKARA SEMPOZYUMU’NU GERÇEKLEŞTİRDİ
MLP CARE HASTA BAKIM HİZMETLERİ DİREKTÖRÜ GÜMÜŞ: "YAPAY ZEKAYLA ENTEGRE BİR DİJİTAL HEMŞİRELİK SÜRECİ GELİYOR”
ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “ÇOCUKLAR İÇİN DEDE KORKUT”
ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ BAŞKANLIĞINDA ŞEREF ÜYESİ SEÇİMİ

EN ÇOK OKUNANLAR