Bakan Soylu Ağasar kıyafeti ile şenliğe katıldı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bitlis’te bu sabah saatlerinde 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirterek, "Seçim işlerini geride bıraktık. Önümüzde 4 yıllık bir süre var. Artık sadece işimize bakıyoruz. Teröre her yerde darbe üstüne darbe vuruyoruz" dedi.

27 Temmuz 2019 - 15:30:06

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bitlis’te bu sabah saatlerinde 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirterek, "Seçim işlerini geride bıraktık. Önümüzde 4 yıllık bir süre var. Artık sadece işimize bakıyoruz. Teröre her yerde darbe üstüne darbe vuruyoruz" dedi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde düzenlenen Sis Dağı Şenliği’ne katıldı. 200. kez düzenlenen şenlikte ağasar kıyafetini giyinen Bakan Soylu, vatandaşlarla tek tek ilgilendi. Yaklaşık 40 bin kişinin katıldığı şenlikte konuşma yapan Bakan Soylu, "Bana sorarsanız ’ülkenin durumu nasıldır’ diye, içiniz rahat olsun, Türkiye bugün risklerinden çok fırsatları olan, sıkıntılarından çok başarıları olan, çok uğraşılan ama işlerin iyiye gittiği bir hali yaşamaktadır" dedi.
Daha iyi bir Türkiye bırakmak için gayret ettiklerini dile getiren Bakan Soylu, "Şuradaki güzel hali görünce aklıma gelen şudur: bu ülkeye ait, bu ülkenin güzelliğine ait ne varsa, onu korumak bizim boynumuzun borcudur. Yeşilimizi, mavimizi, kardeşliğimizi, huzurumuzu, rızkımızı, inancımızı, değerlerimizi, kısacası bizi biz yapan ne varsa korumak ve bu ülkenin güzelliğini geleceğe taşımak bizim boynumuzun borcudur. İşte bugün bizim yaptığımız bundan başka birşey değildir. Gayretimiz bunun içindir. Şuanda burada 40 binin üzerinde hemşehrimiz bir araya gelmiş bulunuyor. Uyuşturucuyla mücadelemiz; terörle mücadelemiz; sokaklardaki huzuru temin etmek için verdiğimiz mücadelemiz; bölgemizde yaşanan zulme karşı göçü merhametle yönetmemiz, işte hep bunun içindir. Bizim kimsenin ülkesinde, zenginliğinde, huzurunda gözümüz yoktur. Sadece kendi ülkemizde, kendi insanımızın huzurunu temin ve daim etmek, çocuklarımıza daha iyi bir Türkiye bırakmak için gayret ediyoruz. Ben bu şehrin evladıyım. Bana sorarsanız ’ülkenin durumu nasıldır’ diye, içiniz rahat olsun, Türkiye bugün risklerinden çok fırsatları olan, sıkıntılarından çok başarıları olan, çok uğraşılan ama işlerin iyiye gittiği bir hali yaşamaktadır" şeklinde konuştu.

"Bu sabaha karşı Bitlis’te evlatlarımız 3 teröristi daha etkisiz hale getirdi"
Bitlis’te bu sabah saatlerinde 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini kaydeden Bakan Soylu, "Seçim işlerini geride bıraktık. Önümüzde 4 yıllık bir süre var. Artık sadece işimize bakıyoruz. Teröre her yerde darbe üstüne darbe vuruyoruz. İçerde Gabar’dan Kato’ya, Pülümür’den bestler dereler’e kadar; dışarıda Kandil’den Afrin’e, Azez ve Mare’ye kadar PKK’ya dünyayı dar ettik. Bu sabaha karşı Bitlis’te evlatlarımız 3 teröristi daha etkisiz hale getirdi. Dün toplam 8 teröristi etkisiz hale getirdiler. Hatırlarsanız, bir ara buralara da sızmak istediler, çok şükür şehit verdik ama geçit vermedik. Bu topraklarda şehit olan bütün evlatlarımızı rahmetle, şükranla ve minnetle yad ediyoruz. Buralarda da gelmek istediler Allah’a şükür kökünü temizledik. Sızmak istediler, evlatlarımız hiçbirine müsaade etmedi. Bu vesile ile kalleşçe bir saldırı sonucu öldürülen kıymetli Eren Bülbül’ümüze ve o kalleşçe saldırılar sonucu şehit olan güvenlik kuvvetlerimizin mensuplarını anmadan geçemeyeceğim. Artık ne FETÖ kafasını çıkarabiliyor, ne PKK, ne de DHKP-C" diye konuştu.

"Kaçak göçe müsaade etmemiz elbette ki mümkün değildir"
Türkiye’nin felaket senaryolarına teslim olmayacağını belirten Bakan Soylu, "Göçle alakalı işlerde aksayan yerlere yeni çözümler üretiyoruz. Birileri bu meseleden siyasi rant elde etmek için gelişigüzel konuşuyorlar. İftiralar, fitneler üretiyorlar. Herkes müsterih olsun. Biz ne yaptığımızı biliyoruz. Dün biz bunları yapıyoruz diye bize kabahat bulanlar bugün şimdi başka türlü fitnelerle bu huzurumuzu bozmaya çalışıyorlar. Bize güvenin. Ensar çizgisinden sapmış değiliz. Yasal yollardan gelmiş hiçbir muhaciri sınırdışı ettiğimiz yoktur. Bu politikamızdan herhangi bir sapmamız da söz konusu değildir. Ancak kaçak göçe müsaade etmemiz elbette ki mümkün değildir. Dün de aynısını yapıyorduk, bugün de aynısını yapıyoruz. Herkes emin olsun ki Türkiye felaket senaryolarına teslim olmayacaktır; bu meseleden güçlenerek çıkacaktır" ifadelerini kullandı.

"Uyuşturucu oranı 2019 yılında azaldı"
"Uyuşturucu sebebiyle ölümleri de 2017 sonundan 2018 sonu itibarıyla yaklaşık aynı oranda azalttık. 2019’da rakamlar 2018 yılına göre yüzde 35 eksiklikle gitmektedir" diyen Bakan Soylu, "Trafik kazalarında ölümleri geçen yılın ilk 6 aylık dönemine oranla yaklaşık yüzde 35 aşağı çektik. Her birinize yalvarıyorum sizlerde çocuklarınıza yalvarın ne olursunuz sürat yapmasınlar. Trafikte emniyet kemerini kullansınlar. Yasak olan yerlerde, düğünlerde, şenliklerde, festivallerde silah atmayalım. Silahı seven bir toplumuz doğru ama silahtan daha fazla insanımızı, çocuklarımızı daha çok seviyoruz. Uyuşturucu sebebiyle ölümleri de 2017 sonundan 2018 sonu itibarıyla yaklaşık aynı oranda azalttık. 2019’da rakamlar 2018 yılına göre yüzde 35 eksiklikle gitmektedir. Şehirlerimizde asayiş olayları, hırsızlık olayları azaldı. Yani uğraştığımız, ele aldığımız her meselede Türkiye, bugün olumlu gelişmeler yakalamıştır. Ekonomide makro göstergeler, turizm rakamlarımız, Doğu ve Güneydoğu’daki günlük hayatın normalleşmesi, gençlerin artık terör örgütüne katılmak için dağa çıkmaması, şu güzel yayla şenliği gibi şenliklerin Doğu ve Güneydoğu’daki yaylalarımızda da yapılmaya başlaması, bunların her biri kendi adına ülkemizde istikrarın ve doğru bir liderliğin meyveleridir" dedi.

Bakan Soylu, sözlerini şöyle tamamladı:
"İfade etmek istediğim şudur: Fitne tohumlarına cansuyu vermeden bu istikrara sahip çıkmak lazımdır. Türkiye’nin son 17 yıldır en büyük gücü istikrarıdır, buna sımsıkı sarılmak lazımdır. İnşallah daha pek çok güzel günleri, pek çok başarıyı bu güzel ülkede hep birlikte göreceğiz, ben buna inanıyorum. Şu nesil, daha pek çok başarılar görecektir. Terörün sıfırlandığı, bu ülkenin kendi savaş uçağını yaptığını da görecektir ve evlatlarımıza güzel bir ülke bırakmanın mutluluğunu yaşayan bir nesil olacaktır."

KAYNAK: İHA

Etiketler: POLİTİKA,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Bakan Soylu: “İstanbul huzur ve sükun içerisinde bir seçime gidecek”
İstanbul seçiminde alınacak güvenlik tedbirleri ile ilgili konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Gerekli tüm tedbirlerimiz, takviye tüm tedbirlerimiz hazırdır. İstanbul huzur ve sükun içerisinde bir seçime gidecek” dedi.
11.06.2019
TBMM’de dört partiden “Doğu Akdeniz” bildirisi
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde dört parti AB yaptırımlarına karşı ortak bildiri yayınladı.
18.07.2019
Başkan Yavaş çarşı esnafını makamında kabul etti
Göreve başlamasının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a ziyaretçi akını yaşanıyor.
26.04.2019
İmamoğlu’nun seçim mitinglerinde kullandığı parça mahkemelik oldu
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun seçim mitinglerinde kullandığı “Ekrem başkan geliyor engelleri aşa aşa, askerlerin yetişti Mustafa Kemal Paşa” isimli seçim şarkısının hazırlayanı Trabzonlu sanatçı Tuncay Gargar, kendisine hiçbir ücret ödenmediği gerekçesiyle savcılığa başvurdu.
22.06.2019
TBMM Başkanı Şentop’tan Şule Yüksel Şenler için taziye mesajı
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, vefat eden yazar Şule Yüksel Şenler için sosyal medya hesabından bir mesaj paylaştı.
28.08.2019
Bakan Akar:
Bakan Akar: "Planlı faaliyetlerimize paralel olarak aynı zamanda personelimizin de hem kurulum hem işletim anlamında eğitimleri de Türkiye’de, Rusya’da sürmektedir."
12.07.2019
ÇENE ŞEKİLLENDİRMEDE ‘DİAMOND LİFT’ YÖNTEMİ
ŞAPKAYI, KIRMIZI PERDEYLE BULUŞTURAN DT ŞAPKA ATÖLYESİ
"ENERJİ İÇECEKLERİNDEKİ TAURİN, KAFEİN İLE BİRLEŞTİĞİNDE KANSERE SEBEP OLABİLİR"
KULAK ÇINLAMASINDA KİŞİYE ÖZEL TEDAVİ
KORKU, KAYGI, BASKI VE STRES KEKEMELİĞİ TETİKLİYOR
UZMAN DİYETİSYEN ELİF DEMİRCAN, ALZHEİMER’DAN KORUNMA YÖNTEMLERİNİ ANLATTI
(ÖZEL) TEL AVİV’DE YAZILAN OYUNU KOSOVALI YÖNETMEN ANKARA’DA SAHNELEYECEK
DEVLET OPERA VE BALESİ 2019-2020 SEZONUNU TANITTI
LİV HOSPİTAL, ‘2. CERRAHİ HEMŞİRELİĞİ ANKARA SEMPOZYUMU’NU GERÇEKLEŞTİRDİ
MLP CARE HASTA BAKIM HİZMETLERİ DİREKTÖRÜ GÜMÜŞ: "YAPAY ZEKAYLA ENTEGRE BİR DİJİTAL HEMŞİRELİK SÜRECİ GELİYOR”
ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “ÇOCUKLAR İÇİN DEDE KORKUT”
ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ BAŞKANLIĞINDA ŞEREF ÜYESİ SEÇİMİ

EN ÇOK OKUNANLAR