Ankara’da mango tadında festival
Pakistan’ın Ankara Büyükelçiliğinde “Mango ve Biryani Festivali” düzenlendi.

26 Temmuz 2019 - 22:15:09

Çıktı Al

Yorum (0)

Pakistan’ın Ankara Büyükelçiliğinde “Mango ve Biryani Festivali” düzenlendi.
Pakistan’ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Syrus Sajjad Qazi’nin ev sahipliği yaptığı festivalde Pakistan mangosu ve biryanisi tanıtıldı. Büyükelçi Qazi, yaptığı konuşmada Pakistanlıların mangoyu meyvelerin kralı olarak adlandırdıklarını belirterek, mangonun Pakistan milletini çok doğru temsil ettiğini söyledi. Qazi, Pakistan’ın en iyi pirinci basmatiden yapılan biryaninin de festivalin bir parçası olduğunun altını çizdi. Ülkesinin dünyadaki en büyük 5. mango üreticisi ve en büyük 6. mango ihracatçısı olduğunu aktaran Büyükelçi Qazi, ”Pakistan mangosu 57 ülkeye ihraç edilmektedir. Yüksek kalitede 110 çeşit mango vardır. Her çeşidi markete farklı zamanlarda gelir ve sezonu mayıstan eylüle kadardır ve yaklaşık 4 ay sürer. Chaunsa en popular mango çeşididir ve biz bugün size beyaz chaunsa sunuyoruz” diye konuştu.
Pakistan mangolarını Türk pazarına getirmek için büyük çaba sarf ettiklerini ifade eden Qazi, ”Umarım bir gün Pakistan mangosu Türkiye’ye de ihraç edilebilir ve mango severler de düzenli bir şekilde bulabilir” şeklinde konuştu.
Pakistan mangosunun tadını Pakistan ile Türkiye arasındaki dostluğa benzeten Qazi, “Meyvelerin kralı olan Pakistan mangosuyla bu dostluğu kutlamak ne güzel bir yol. Yaşasın Pakistan-Türkiye kardeşliği” ifadelerini kullandı.
Siyasi parti temsilcileri, ülkelerin misyon şefleri ve akademisyenlerin katıldığı festivalde konuklara mangodan yapılmış farklı lezzetler ve biryani ikram edildi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Sınav öncesi bunları dikkate alın
Uzman Klinik Psikolog Gonca Akkaya hem sınav korkusundan kurtulmak hem de kalan kısa zamanda en verimli sonuca ulaşmak amacıyla ipuçları verdi.
14.05.2019
YKS maratonu başlıyor
Liseden üniversiteye geçişte girilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) bu sene yaklaşık 2 buçuk milyon üniversite hayali kuran genç katılıyor. 3 oturum şeklinde gerçekleşecek sınavın ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) bugün 10.15’te başlıyor.
15.06.2019
Bin 500’ün üstünde seçmeni 112 ekipleri taşıyacak
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanını seçmek için oy kullanacak olan ancak sağlık problemleri nedeniyle sandığa tek başına gidemeyen hastaların imdadına İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık ekipleri yetişiyor. Konuyla ilgili konuşan İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Doç. Dr. Ahmet Kenan Türkdoğan, “Kamu Hastaneleri hizmetleri başkanlığımız, evde sağlık hizmetleri ve bizim 45 ek ekip ile oluşturduğumuz 112 Acil Sağlık Hizmetlerine bağlı ambulansları şu anki kayıtlı toplam bin 500’ün üzerinde hastayı taşımayı planlıyoruz” dedi.
22.06.2019
Bakırköy İncirli Caddesi’nde toplanan kortej miting alanına giriş yaptı
Bakırköy’deki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde mitinge katılacak olan gruplar, İncirli Caddesi üzerinden yürüyerek Bakırköy Halk Pazarı alanına giriş yaptı. Yürüyüş esnasında çeşitli güvenlik noktalarından geçen grup üyeleri, polis tarafından didik didik arandı.
01.05.2019
FETÖ’nün Malezya sorumlusu Arif Komiş, MİT’in operasyonu ile yakalanarak Türkiye’ye getirildi
FETÖ’nün Malezya sorumlusu Arif Komiş, MİT’in operasyonu ile yakalanarak Türkiye’ye getirildi
30.08.2019
Tuzla’da etekli, pompalı tüfekli soyguncular akaryakıt istasyonunu kamerasında
Tuzla’da kendilerini maske ve eteklerle kamufle etmeye çalışan pompalı tüfekli 3 şahıs, akaryakıt istasyonunu soydu. İstasyondan çaldıkları paralarla kaçan şahısların ardından çalışanlar panik butonuna basarak durumu polise bildirdi. Olay hakkında inceleme yapan polis ekipleri şahısları kısa sürede yakaladı.
11.07.2019
ÇENE ŞEKİLLENDİRMEDE ‘DİAMOND LİFT’ YÖNTEMİ
ŞAPKAYI, KIRMIZI PERDEYLE BULUŞTURAN DT ŞAPKA ATÖLYESİ
"ENERJİ İÇECEKLERİNDEKİ TAURİN, KAFEİN İLE BİRLEŞTİĞİNDE KANSERE SEBEP OLABİLİR"
KULAK ÇINLAMASINDA KİŞİYE ÖZEL TEDAVİ
KORKU, KAYGI, BASKI VE STRES KEKEMELİĞİ TETİKLİYOR
UZMAN DİYETİSYEN ELİF DEMİRCAN, ALZHEİMER’DAN KORUNMA YÖNTEMLERİNİ ANLATTI
(ÖZEL) TEL AVİV’DE YAZILAN OYUNU KOSOVALI YÖNETMEN ANKARA’DA SAHNELEYECEK
DEVLET OPERA VE BALESİ 2019-2020 SEZONUNU TANITTI
LİV HOSPİTAL, ‘2. CERRAHİ HEMŞİRELİĞİ ANKARA SEMPOZYUMU’NU GERÇEKLEŞTİRDİ
MLP CARE HASTA BAKIM HİZMETLERİ DİREKTÖRÜ GÜMÜŞ: "YAPAY ZEKAYLA ENTEGRE BİR DİJİTAL HEMŞİRELİK SÜRECİ GELİYOR”
ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “ÇOCUKLAR İÇİN DEDE KORKUT”
ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ BAŞKANLIĞINDA ŞEREF ÜYESİ SEÇİMİ

EN ÇOK OKUNANLAR